Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Help – cicatrici urate?!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
simionamelia

simionamelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2007
Am facut o operatie de marire de sani si as vrea sa stiu daca exista in Romania vreun unguent de calitate pentru cicatrici. Am cautat pe site-urile din strainatate, cele legate de operatii estetice, si peste tot se recomanda folosirea de unguente care contin silicon si care se pare ca sunt foarte bune pentru vindecarea frumoasa a cicatricilor. In plus astfel se inlatura si posibilitatea de a face cicatrici cheloide, care ar fi groaznice pe sani.
Am mai intrebat eu la cateva farmacii dar n-am gasit nimic. Voi stiti ceva?

#2
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Da. Stim ca vei veni cu un user la fel de nou-nout si ne vei recomanda cremele-minune.
Stergeti, va rog.

Edited by LoveDemon, 08 October 2007 - 13:35.


#3
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostLoveDemon, on Oct 8 2007, 14:33, said:

Da. Stim ca vei veni cu un user la fel de nou-nout si ne vei recomanda cremele-minune.
Stergeti, va rog.
ptiu, tocmai voiam sa zic io cum o cheama pe crema aia. Culmea e ca am si feed-back pozitiv la ea.

#4
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postadadoi, on Oct 8 2007, 15:30, said:

ptiu, tocmai voiam sa zic io cum o cheama pe crema aia. Culmea e ca am si feed-back pozitiv la ea.


baga atunci, ca notiunea de reclama o controlez eu :)

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Dermatix gel, dar nu mai stiu cine-l face.
Sunt doua persoane care mi l-au laudat: una cu arsuri urate si grefe de piele care nu se vindecau si arata ca naiba, imbunatatire extraordinara a aspectului pielii dar a durat cateva luni bune, si una cu niste chestii postoperatorii horror, iesite in relief vreo doi centimetri, care a incercat si pe sfantu'petru, inclusiv operatii estetice, fara succes. Asta s-a ameliorat cam intr-o luna, dar mai avea inca cicatricea.
Oricum, e foarte scump, in jur de 150 RON.

#6
@g@p!s

@g@p!s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 08.10.2007

View PostLoveDemon, on Oct 8 2007, 14:33, said:

Da. Stim ca vei veni cu un user la fel de nou-nout si ne vei recomanda cremele-minune.
Stergeti, va rog.

Nu contează dacă sunt nou-nouț sau vechi ( "Nu contează cât de lung am părul,important e cât și cum gândesc"). Am același drept de a recomanda sau nu ceva ca și un user cu o vechime de ani de zile. Nu se specifică undeva vreo discriminare pe criteriul vechimii.

Și nu am spus că ar face minuni, ci doar că pot da unele rezultate.

#7
simionamelia

simionamelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2007
Eu am postat ambele intrebari si ambele sunt adevarate. Eu am facut operatia de marire de sani si nu vreau sa raman cu  icatrici iar sora-mea cand a auzit ca ar putea exista o solutie, m-a rugat sa ma interesez si ptr ea, ca arata ca naiba cicatricea de la cezariana. Intreb asta pe toata lumea si nu vad nici o problema. Cu cat aflu mai multe raspunsuri cu atat mai bine. Daca vroiam sa fac reclama sau sa fac nu stiu ce smecherii nu puneam intrebarile cu acelasi nick, logic nu?
Oricum, daca ma poate cineva ajuta cu un sfat, ii multumesc.
Am vazut ca cineva mi-a spus de Dermatix. Unde il gasesc? Cat timp trebuie folosit?

#8
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
il gasesti in farmacii, il folosesti pana cand esti multumita de rezultat sau ramai fara bani.
Data viitoare, daca ai intrebari despre un singur produs, deschide un singur thread.

Edited by adadoi, 09 October 2007 - 17:12.


#9
catineles

catineles

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.10.2007
Dermatix-ul ala merge si pentru negi ?

#10
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postcatineles, on Oct 9 2007, 11:15, said:

Dermatix-ul ala merge si pentru negi ?
nu.
da-i cu rostopasca. E gratis.

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View Postadadoi, on Oct 9 2007, 14:22, said:

nu.
da-i cu rostopasca. E gratis.
N-ajută.

#12
simionamelia

simionamelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2007
am intrebat in farmacii. daca era asa de simplu de gasit il gaseam, nu crezi? n-am inteles de ce atata rautate si care e problema daca am pus o intrebare de 2 ori?

#13
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
draga mea, nu te supara, dar ceea ce sustii tu e suspect.
1. cicatricele ramase dupa operatii estetice sunt foarte fine
2. puteai spune de la inceput "vreau pentru mine si vreau sa stiu daca ar ajuta-o pe sora mea"
3. daca ai gasit aria de medicale o data, a fost asa greu sa o gasesti si a doua oara?
4. cum spuneam, gelul ala este foarte scump, in general se aduce la comanda ferma. Eventual lasi o parte din bani in avans. Dar sunt sigura ca ti s-ar fi spus asta daca ai fi cautat serios.
5. Hai sa nu mai intindem coarda, ca pusca si ne plezneste, ok?

#14
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Post@g@p!s, on Oct 9 2007, 10:13, said:

Și nu am spus că ar face minuni, ci doar că pot da unele rezultate.


cand si unde ai spus, clona mamii clona?

(si se mai mira unii ca io n-am nevoie de ip-uri :P )

#15
simionamelia

simionamelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2007
raspuns


draga mea, nu te supara, dar ceea ce sustii tu e suspect.
1. cicatricele ramase dupa operatii estetice sunt foarte fine

- poate nu ai inteles ca daca ai tendinta sa faci cicatrici cheloide, se fac oribile, adica se umfla, se inrosesc , se maresc si devin zimtate. poate oricine sa aiba ghinioul sa faca astfel de cicatrici si nu vreau sa fiu si eu asa " norocoasa"

2. puteai spune de la inceput "vreau pentru mine si vreau sa stiu daca ar ajuta-o pe sora mea"

Nu am stat sa caut cea mai buna formulare pentru fiecare text. Si rora mea si eu avem nevoie sa rezolvam problema cicatricilor, dar ea nu prea se pricepe sa intre pe forumuri, asa ca m-a rugat sa postez un anunt si pentru ea. Asa ca le-am postat la categorii diferite ca asa mi s-a parut normal. Daca era vreo smecherie, as fi folosit alt nick, logic nu?

3. daca ai gasit aria de medicale o data, a fost asa greu sa o gasesti si a doua oara?

idem mai sus

4. cum spuneam, gelul ala este foarte scump, in general se aduce la comanda ferma. Eventual lasi o parte din bani in avans. Dar sunt sigura ca ti s-ar fi spus asta daca ai fi cautat serios.

La farmacii intrebi de un produs si ti se spune daca il au sau nu, nu lasi bani de comenzi ca nu esti la Avon sau Oriflame. Repet ca la farmaciile la care am intrebat nu am gasit nimic

5. Hai sa nu mai intindem coarda, ca pusca si ne plezneste, ok?

Cred ca o persoana care administreaza un forum ar trebui sa fie mai politicoasa si sa nu repeada pe toata lumea doar ptr ca i se pare ei ceva suspect. Daca nu e voie ca o persoana sa posteze 2 anunturi de acelasi gen la 2 categorii diferite, atunci imi puteai spune frumos si ca administrator puteai sa il stergi pe cel care era la categoria neportivita. Nu cred ca era cazul sa ma jignesti

#16
sugumugu

sugumugu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.04.2008
Buna Ziua! Am nevoie de ajutor si de parerea voastra. Am 2 cicatrici ramase in urma a doua operatii: varicocel si apenticita. Stie cineva daca este posibil sa le fac sa dispara. Arata chiar penibil daca se vad, doua operatii...credeti`ma...cineva? Multumesc anticipat.

#17
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Cand te ai operat?

#18
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Contractubex http://www.contractu...dii-de-caz.aspx

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate