Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Ce e de facut in cazul asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
bleeding_lips

bleeding_lips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2007
O sa povestesc ceea ce mi s-a intamplat de curand si cine vrea sa imi dea un sfat, e bine venit :)

M-am despartit de persoana pe care o iubeam cel mai mult pe lume.El m-a parasit.Am fost impreuna timp de 2 ani,dupa care a ajuns la concluzia ca nu are sens sa mai continuam din cauza diferentei prea mare de varsta (10ani). Recunosc, am avut mare parte din vina, l-am mintit,dar nu neaparat cu rea intentie,in fine stiu ca nu am nicio scuza.Tot minciuna e.Imi interzicea sa ies in oras fara el si sa stau pe net,iar eu,avand treaba pe un site,am intrat si lui i-am zis ca nu am intrat,pentru ca mai apoi sa aflu ca aveam calculatorul supravegheat (o chestie de ip-uri..nu ma pricep).Asa.Ne-am certat,dupa care ne-am impacat.Parea sa fi trecut peste,dar se pare ca nu era chiar asa cum credeam eu.Zilele trecute mi-a spus ca nu mai merge,ca el nu mai are incredere in mine si ca ar trebui sa ne despartim...desi a zis ca cel putin 2 luni sa nu imi fac pe niciunu,ca sunt vulnerabila in momentele astea si cine stie ce prostii fac de-mi distrug viata.Intrebarea mea este : mai merita sa ma mai impac cu el? Eu as vrea,pentru ca imi este foarte greu fara el,poate este doar o chestie de obisnuinta,dar simt ca nu mai am niciun sens.Am cerut mai multe pareri, si mi s-a spus ca e mai bine sa-l uit si sa nu il mai caut,iar daca ma suna sau vine la mine,sa-l ignor.  Am uitat sa precizez ca in ziua despartirii,l-am intrebat daca a cunoscut pe altcineva,iar el,zambind mi-a spus ca da,o femeie mai de varsta lui,cu masina,bani etc.Sincera sa fiu,de povesti d-astea m-am saturat,mereu zicea asa la suparare sau cand ne certam.Nici nu stiu ce sa mai cred.

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Eu cred ca l-ai mintit de MULTE ori, asta cu net-ul probabil e doar un exemplu.

Iar hotararea ca n-are de gand sa-si petreaca viata cu tine i-a venit de la prima minciuna (cu care te-a prins), chiar daca o fi fost acum 2 ani.

Maturizeaza-te.

Edited by don_dannielo, 06 October 2007 - 19:45.


#3
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Sa recapitulam:
-mai avea putin si iti punea lesa (not in a kinky way...ci pur si simplu ca te tinea sub observatie)
-iti interzicea anumite chestii care tie iti faceau placere (iesitul in oras si netul)
-se desparte de tine
-isi face alta prietena ("o femeie mai de varsta lui,cu masina,bani" aka mai buna ca tine...in ideea lui), dar in acelasi timp iti spune (sau impune) sa fii available, nu de alta, dar daca nu merge cu femeia aia cu bani, sa aiba la cine se intoarce (un fel de presulet)

Acum mai crezi ca (te) merita ?  :huh: Scuza-ma daca am fost prea incisiva, dar sincer, mai bine-l uiti. Din cate ai spus tu, ai facut deja prea multe compromisuri. Nu uita ca ai si tu demnitate.

Edited by Jaqueline, 06 October 2007 - 19:47.


#4
bleeding_lips

bleeding_lips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2007

 don_dannielo, on Oct 6 2007, 18:43, said:

Eu cred ca l-ai mintit de MULTE ori, asta cu net-ul probabil e doar un exemplu.

Iar hotararea ca n-are de gand sa-si petreaca viata cu tine i-a venit de la prima minciuna (cu care te-a prins), chiar daca o fi fost acum 2 ani.

Maturizeaza-te.

Asa este, nu l-am mintit doar o data,ci de mai multe ori.Dar si el pe mine de nenumarate ori.Si l-am prins.

#5
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
daca sentimentele ar fi cat de cat bazate pe o logica coerenta ce viata simpla am avea

exista 2 perspective:
1. (a ta) cea a persoanei superindroagostite care in mod logic il vrea inapoi si, dupa cum am vazut, suporta orice "umilinta";
2. (a celorlalti) cea a persoanei detasate de situatie care in mod normal condamna si acuza mult mai rational decat persoanele implicate.

acum, dupa scurt timp...privesti din perspectiva nr 1, e posibil ca dupa un timp sa privesti din a 2a. acum depinde si de cat de vinovata te simti.

ce sa faci? gaseste-ti un hobby :) in principiu, timpul le rezolva cam pe toate

#6
bleeding_lips

bleeding_lips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2007
Intr-un fel mi-e frica sa traiesc FARA,pentru ca m-am obisnuit CU. Nici nu stiu daca e mai bine sau mai rau.

#7
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 bleeding_lips, on Oct 6 2007, 21:44, said:

Intr-un fel mi-e frica sa traiesc FARA,pentru ca m-am obisnuit CU. Nici nu stiu daca e mai bine sau mai rau.
E mai bine. Din ce spui tu nu exista nici un pic de incredere in relatia voastra. Ori era el bolnav de gelozie ori ii dadeai tu suficiente motive, dar cind se ajunge la supravegherea calculatorului sau la a-ti interzice sa intri pe net eu zic ca nu e o relatie sanatoasa.
Cit crezi ca mai putea dura joaca de-a soarecele si pisica?
Din pacate pentru tine, ce a zis Jaqueline e corect: erai presul lui.
Nu crezi ca e timpul sa iesi in oras cu prietenele, sa stai pe net cit vrei si sa treci mai departe la un alt capitol din viata ta?
P.S.: E deosebit de obositor felul in care scrii fara spatiu dupa semnele de punctuatie.

#8
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 bleeding_lips, on Oct 6 2007, 20:36, said:

O sa povestesc ceea ce mi s-a intamplat de curand si cine vrea sa imi dea un sfat, e bine venit :)

M-am despartit de persoana pe care o iubeam cel mai mult pe lume.El m-a parasit.Am fost impreuna timp de 2 ani,dupa care a ajuns la concluzia ca nu are sens sa mai continuam din cauza diferentei prea mare de varsta (10ani). Recunosc, am avut mare parte din vina, l-am mintit,dar nu neaparat cu rea intentie,in fine stiu ca nu am nicio scuza.Tot minciuna e.Imi interzicea sa ies in oras fara el si sa stau pe net,iar eu,avand treaba pe un site,am intrat si lui i-am zis ca nu am intrat,pentru ca mai apoi sa aflu ca aveam calculatorul supravegheat (o chestie de ip-uri..nu ma pricep).Asa.Ne-am certat,dupa care ne-am impacat.Parea sa fi trecut peste,dar se pare ca nu era chiar asa cum credeam eu.Zilele trecute mi-a spus ca nu mai merge,ca el nu mai are incredere in mine si ca ar trebui sa ne despartim...desi a zis ca cel putin 2 luni sa nu imi fac pe niciunu,ca sunt vulnerabila in momentele astea si cine stie ce prostii fac de-mi distrug viata.Intrebarea mea este : mai merita sa ma mai impac cu el? Eu as vrea,pentru ca imi este foarte greu fara el,poate este doar o chestie de obisnuinta,dar simt ca nu mai am niciun sens.Am cerut mai multe pareri, si mi s-a spus ca e mai bine sa-l uit si sa nu il mai caut,iar daca ma suna sau vine la mine,sa-l ignor.  Am uitat sa precizez ca in ziua despartirii,l-am intrebat daca a cunoscut pe altcineva,iar el,zambind mi-a spus ca da,o femeie mai de varsta lui,cu masina,bani etc.Sincera sa fiu,de povesti d-astea m-am saturat,mereu zicea asa la suparare sau cand ne certam.Nici nu stiu ce sa mai cred.

Sa-nteleg ca iti facusei cont pe un site de matrimoniale?

#9
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
ti`a interzis sa intri pe net?  :w00t:  
si tu faci parte din grupul fetelor fericite ca au barbati posesivi care dupa maritis le fac ochii vineti din iubire? :thumbup:

#10
bleeding_lips

bleeding_lips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2007
Nu, nu imi facusem cont pe matrimoniale  :o  avusesem treaba sa fac un referat. Oricum, ce e de facut in cazul meu? Sa-l las in pace sau sa-l caut?

#11
dimit

dimit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.10.2007

 bleeding_lips, on Oct 7 2007, 15:12, said:

Nu, nu imi facusem cont pe matrimoniale  :o  avusesem treaba sa fac un referat. Oricum, ce e de facut in cazul meu? Sa-l las in pace sau sa-l caut?
gandestete putin....cum dracu poti trai tot restul vieti cu un om care itzi interzice sa stai pe net si sa iesi singura in oras(avea cumva o lesa cand te scotea afara????)

#12
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
next

#13
shugu

shugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.03.2005

 Jaqueline, on Oct 6 2007, 20:46, said:

Sa recapitulam:
-mai avea putin si iti punea lesa (not in a kinky way...ci pur si simplu ca te tinea sub observatie)
-iti interzicea anumite chestii care tie iti faceau placere (iesitul in oras si netul)
-se desparte de tine
-isi face alta prietena ("o femeie mai de varsta lui,cu masina,bani" aka mai buna ca tine...in ideea lui), dar in acelasi timp iti spune (sau impune) sa fii available, nu de alta, dar daca nu merge cu femeia aia cu bani, sa aiba la cine se intoarce (un fel de presulet)

Acum mai crezi ca (te) merita ?  :huh: Scuza-ma daca am fost prea incisiva, dar sincer, mai bine-l uiti. Din cate ai spus tu, ai facut deja prea multe compromisuri. Nu uita ca ai si tu demnitate.

   Sfatul dat de baiat sa nu-si faca prieten timp de 2 luni este unul bun zic si din asta poti sa-ti dai seama ca a tinut la ea si ii vrea binele.
   Fetele la varsta ei sunt foarte .... naive sa spun, sa nu jignesc, si cred ca primul venit va la fel ca marea lor iubire si le cad repede in plasa.
   Bineinteles, daca respectiva se simte libera si doreste sa se distreze aka sa calareasca tot ce prinde, acest sfat nu e pentru ea.
   Sunt convins ca au fost destule minciuni care v-au macinat relatia si asta e doar vina ta ( voastra ), pe viitor poate te schimbi.
   Cu toate ca mi se pare stupid, daca it interzicea netul si iesirile in oras stia el ce stia  :rolleyes: .
   Sau poate era bolnav de gelozie si bine ca ai scapat de el.
   Cat semeni cu o fosta prietena, totul minunat, iubire mare, numai ca minciuna la ea era un stil de viata.

#14
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007

 Jaqueline, on Oct 6 2007, 19:46, said:

Sa recapitulam:
-mai avea putin si iti punea lesa (not in a kinky way...ci pur si simplu ca te tinea sub observatie)
-iti interzicea anumite chestii care tie iti faceau placere (iesitul in oras si netul)
-se desparte de tine
-isi face alta prietena ("o femeie mai de varsta lui,cu masina,bani" aka mai buna ca tine...in ideea lui), dar in acelasi timp iti spune (sau impune) sa fii available, nu de alta, dar daca nu merge cu femeia aia cu bani, sa aiba la cine se intoarce (un fel de presulet)

Acum mai crezi ca (te) merita ?  :huh: Scuza-ma daca am fost prea incisiva, dar sincer, mai bine-l uiti. Din cate ai spus tu, ai facut deja prea multe compromisuri. Nu uita ca ai si tu demnitate.

WORD...

si pt protagonista...treci peste ca itzi faci rau singura...sa presupunem prin absurd ca te-ai impaca cu el...nu o sa mai fie niciodata la fel...o sa fie din ce in ce mai rau chiar...el o sa profite de faptul k ai o slabiciune pt el...si o sa-tzi puna si ham...nu numai lesa("not in a kinky way")...shi nu numai atat....

#15
bleeding_lips

bleeding_lips

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2007
Va multumesc ptr sfaturi. Ne-am intalnit aseara, sa imi iau ce mai aveam pe la el pe acasa (haine etc) si l-am intrebat daca mai are de gand sa se intoarca vreodata la mine... Mi-a spus ca nu stie momentan, ca nu vrea pentru ca se simte ranit si jignit ptr ca l-am mintit... Acum e la faza aia de "gandire", sa isi puna ordine in viata si in sentimente. Oricum, eu i-am promis ca o sa-l astept (suficient timp) si ca o sa incerc sa ma schimb, si deja am observat unele schimbari. Sper sa fie bine !  :(

#16
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Scuze ca nu ma pot abtine dar  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Sincera sa fiu eu am ajuns la concluzia (pt care o sa mi se dea in cap) ca barbatii se poarta asa cum se poarta cu noi pt ca le permitem. Asa ca dai bataie si asteapta-l si good luck in continuare. Vrei sa te ajutam cu ceva? O sa punem mana de la mana si o sa iti cumparam un glob de sticla sa te inchida ala in el si gata prob rezolvata.

#17
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006
Cred ca esti moarta dupa el, altfel nu gasesc nici o explicatie.

Cu toate ca sunt insurat de ani buni, mi-ar fi rusine sa-i spionez  contul calculatorului nevestimii, mailul, mobilul, geanta, sa-i interzic sa intre pe net sau sa plece undeva fara mine sau fara sa-mi dea detalii ample.

Daca ar fi sa te sfatuesc ca pe fata mea (ca am o fetita) i-as spune: decat sa stai langa un astfel de specimen mai bine mori domnisoara batrana...

Edited by cap_tepos, 11 October 2007 - 14:08.


#18
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

 cap_tepos, on Oct 11 2007, 15:07, said:

Cred ca esti moarta dupa el, altfel nu gasesc nici o explicatie.

Cu toate ca sunt insurat de ani buni, mi-ar fi rusine sa-i spionez  contul calculatorului nevestimii, mailul, mobilul, geanta, sa-i interzic sa intre pe net sau sa plece undeva fara mine sau fara sa-mi dea detalii ample.

Daca ar fi sa te sfatuesc ca pe fata mea (ca am o fetita) i-as spune: decat sa stai langa un astfel de specimen mai bine mori domnisoara batrana...
Aceleasi ganduri le am si eu si nu cred ca as fi putut sa ma exprim mai bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate