Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Ce e de facut in cazul asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
silvia2001

silvia2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.09.2007

View Postbleeding_lips, on Oct 10 2007, 06:59, said:

Va multumesc ptr sfaturi. Ne-am intalnit aseara, sa imi iau ce mai aveam pe la el pe acasa (haine etc) si l-am intrebat daca mai are de gand sa se intoarca vreodata la mine... Mi-a spus ca nu stie momentan, ca nu vrea pentru ca se simte ranit si jignit ptr ca l-am mintit... Acum e la faza aia de "gandire", sa isi puna ordine in viata si in sentimente. Oricum, eu i-am promis ca o sa-l astept (suficient timp) si ca o sa incerc sa ma schimb, si deja am observat unele schimbari. Sper sa fie bine !  :(

Avai nu credeam ca mai exista asa ceva ... scuze da esti o gluma buna si daca iti face placere sa fii petic de rezerva treaba ta... iti doresc umilinta placuta si poate mai tirziu ai sa ai faci si pantofii cand se duce la fufe . Mah inteleg si io esti disperata, il iubesti .... si ne mai chinui si pe noi cu "dilema ta" care pina la urma o rezolvi singura  :D e corect asa?. Sunt curioasa cat timp ai sa al astepti? Daca ar fi toate femeile ca tine .... scuze dar cam asta e realitatea. Mah nu degeaba cred barbatii ca femeile sunt proaste ... din pacate asta e si scuze dar tu confirmi cu brio regula.

#20
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007

View Postbleeding_lips, on Oct 10 2007, 06:59, said:

Va multumesc ptr sfaturi. Ne-am intalnit aseara, sa imi iau ce mai aveam pe la el pe acasa (haine etc) si l-am intrebat daca mai are de gand sa se intoarca vreodata la mine... Mi-a spus ca nu stie momentan, ca nu vrea pentru ca se simte ranit si jignit ptr ca l-am mintit... Acum e la faza aia de "gandire", sa isi puna ordine in viata si in sentimente. Oricum, eu i-am promis ca o sa-l astept (suficient timp) si ca o sa incerc sa ma schimb, si deja am observat unele schimbari. Sper sa fie bine !  :(
ce schimbari ai observat?   nu-ti mai vine...e bun asa...zii ca o sa fie tata

#21
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postbleeding_lips, on Oct 10 2007, 06:59, said:

Mi-a spus ca nu stie momentan, ca nu vrea pentru ca se simte ranit si jignit ptr ca l-am mintit... Acum e la faza aia de "gandire", sa isi puna ordine in viata si in sentimente.

Unii barbati asa spun cand au de gand sa plece dintr-o relatie, si daca ei sunt cei care si-au gasit pe alta, fac in asa fel incat fosta sa se simta vinovata de ruptura.... Fii atenta la ce face, nu la ce spune.
de acord cu cei care ti-au spus ca nu e normal sa-ti interzica sa stai pe net sau sa iesi in oras. presupun ca a vrut sa vada cum reactionezi: spui ca el si faci ca tine, sau incerci sa vorbesti cu el despre asta si sa-i explici ca da dovada de posesivitate exagerata? ori puteai sa nu iei chestia asta in serios si sa accesezi netul cu el de mana razand de interdictia pusa. se pare ca ai ales prima varianta. iar lui nu i-a convenit.

#22
compteam

compteam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 17.10.2006

View Postbleeding_lips, on Oct 10 2007, 06:59, said:

Va multumesc ptr sfaturi. Ne-am intalnit aseara, sa imi iau ce mai aveam pe la el pe acasa (haine etc) si l-am intrebat daca mai are de gand sa se intoarca vreodata la mine... Mi-a spus ca nu stie momentan, ca nu vrea pentru ca se simte ranit si jignit ptr ca l-am mintit... Acum e la faza aia de "gandire", sa isi puna ordine in viata si in sentimente. Oricum, eu i-am promis ca o sa-l astept (suficient timp) si ca o sa incerc sa ma schimb, si deja am observat unele schimbari. Sper sa fie bine !  :(


Eu sunt convins ca el chiar are pe altcineva, asa cum ti-a spus. Si ti-a spus-o atat de hotarat, incat tu crezi ca-i la misto iar pentru el este intr-un fel o semiusurare ca-ti spune (a marturisit, pentru linistea  lui interioara, dar nu te-a ranit prea tare, pentru ca tu nu-l crezi).

Si asta ca te paraseste pentru ca intri pe net e abureala. Are pe alta si cauta motive sa te lase. Cand vrei sa lasi pe altcineva dar nu ai tupeul sa o spui din prima, cauti o mie de motive si i le arunci celuilalt: ca intri pe net (?!?!), ca nu se autoimplineste el cand e alaturi de tine, ca nu dregi aia, ca nu faci aia, etc.Imi pare rau, dar sunt convins ca asa sunt lucrurile.

Du-te in oras, du-te prin baruri, cluburi, iesi cu fetele si treci la altul. Perioada asta pe care i-ai dat-o (cand el te-a parasit) nu va face nimic. Peste 1 luna iti va spune la fel de nehotarat si de nebarbat ca nu are incredere, ca aia, ca ailalta. Pentru ca are pe alta, nu-si  va clarifica nimic legat de tine; nu poate, e suficient de las. Si tu-ti faci vise degeaba.

#23
Astro_Z

Astro_Z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.10.2007
Personal, am cunoscut extrem de putini barbati care sa iasa (la initiativa lor) dintr-o relatie cu o femeie fara sa aiba deja puse bazele unei alte relatii.

Rareori un barbat incheie o relatie pentru a se duce singurel acasa si sa isi traiasca solitudinea. In general, se duce in casa (viata) alteia.

#24
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Astro_Z, e clar ca nu ai cunoscut destule femei sa stii ce le poate capul...

si, ontopic, go forward
uita-l, esti tanara, trece repede
langa el vei avea numai de suferit

#25
Astro_Z

Astro_Z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.10.2007

View Postaeon, on Oct 25 2007, 13:40, said:

Astro_Z, e clar ca nu ai cunoscut destule femei sa stii ce le poate capul...

Ai fi surprins... dar  mi se pare usor pueril sa intru intr-o competitie de tip "cine a cunoscut mai multe femei", mai cu seama cu cineva face afirmatii despre mine, in loc sa vorbeasca despre sine.

Asta ar fi poate un subiect de poll: cati barbati care iau initiativa ruperii unei relatii intra instant in alta relatie si cati raman complet singuri.

Imi mentin insa parerea ca in general barbatii au mai rar initiativa terminarii relatiei, iar cand ajung aici, o fac cand stoicismul lor (pentru a sta intr-o situatie care nu le convine) a ajuns la capat. Si pleaca imediat intr-o alta relatie.

Femei care sa aiba initiativa incheierii relatiilor fiindca nu il mai suporta pe ala, nu fiindca vor sa se duca la altul, mai bun, sunt mai rar.

#26
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Eu as sugera sa-l astepti. Peste vreo luna va veni inapoi. Veti face sex doua-trei zile ca nebunii si, la sfarsit, iti va spune ca inca nu esti pregatita (sau el) sa refaceti relatia. Dupa inca vreo luna se va repeta episodul. Eventual il poti astepta si dupa ce te mariti.
Ce dracu, cati ani ai? Mai sunt pesti in mare. Sau ti-ai propus sa te mariti in 2007-2008? Iubirile vin si trec la o anumita varsta. Experimenteaza mai multe relatii sa nu ajungi vreo nevasta care se plange ca sotul o inseala pentru ca nu stie cum sa-l iubesca, inteleaga, alinte, ajute etc.

#27
shoricel

shoricel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.04.2007
Adica tu vrei sa spui ca ti-a dat papucii si nu mai are incredere in tine pentru ca ai intrat pe net ca sa-ti faci un referat...? (next time cauta intr-o carte- e mai sigur!  :D   )
Sa recapitulam: care incredere? Aia pe care o avea cand nu aveai voie sa iesi in oras fara el?     :death:      Get real!!!
Sa mai recapitulam o data: daca tu vrei sa te intorci la asa ceva si inca ceva peste (faze de genul el dandu-se ranit ca nu mai are deloc incredere in tine de cand tu ai intrat pe net ca sa-ti faci un referat si bla-bla-uri de-astea care mie personal imi provoaca greata) du-te si implora-l sa te primeasca inapoi. Oricum, stai linistita, el avea de mult pe altcineva, rahaturile cu care iti scotea ochii erau pur si simplu motive. Si mai stai linistita o data, el si-o trage linistit cu alta as we speak...  :w00t:
Acum, serios, parerea mea e sa-l tratezi cu o foarte mare indiferenta, oricat te-ar durea (bine, acum nu inteleg de ce iti doresti asa mult sa te intorci in puscaria aia in care traiai). Va avea cel putin o tentativa de impacare, dar numai si numai daca il lasi de tot in pace. Stii de ce? Pentru ca cealalta nu ii accepta tot ce ii acceptai tu.

De ce iti spun toate astea: am avut o relatie care a durat patru ani, copie fidela a ceea ce ai povestit tu. Il iubeam f f f f f mult (nu ma intreba de ce). Dupa ce ma intorceam de la liceu trebuia sa ii dau apel pe mobilul lui de pe tel fix, daca intarziam 10 minute imi facea ditamai scandalu'- "cu cine am stat dupa ore", imi controla mobilu'- nr de telefon, mesajele, tot... pe restul le-am uitat din fericire... In fine, dupa trei ani si ceva l-am gasit in spatele blocului imbratisand-o pe o pisi de 14 ani si sarutand-o de mama focului... apoi am aflat ca mai exista cineva, care stia de amandoua si il implora sa ramana cu ea...   :thumbdown:   Dupa ce am plecat definitiv din viata lui mi-am dat seama ca nu e prost ala care cere, e prost ala care da...

Judecand cu mintea de pe urma stiu ca acum nu as mai trece prin asa ceva pentru nimic in lume. Mi se pare prostie crasa. Cum sa las un idiot sa-si bata joc de mine si de sentimentele mele...? On and on...?

Daca vei avea un pic de rabdare si vointa vei putea sa tragi aer in piept si sa spui hotarata: NEXT!!!!


All the best,    :peacefingers:

Shoricel

#28
stf_fane

stf_fane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 15.07.2007
ala e dus cu pluta. iti zice sa va despartiti dar iti mai zice sa nu cumva sa-ti gasesti pe altu ca esti vulnerabila bla bla.... de fapt vrea sa fie sigur ca are la cine se intoarce. iti interzice sa stai pe net, probabil iti verifica in mod constant mobilul, sa nu ai numere de tel nici de la colegii de clasa. hai sa fim seriosi, zi saru' mana ca ai scapat de bou' ala si stai linistita ca timpul le rezolva pe toate si ai sa te obisnuiesti si FARA el. poate are si el dreptate, poate l-ai mintit si tu dar daca nu suporta minciunile tale trebuia sa zica (virgula) ca treaba nu merge, nu sa-ti interzica tie sa stai pe net si alte prostii de om nebun. ala ar trebui sa faca un control amanuntit la cap.

take care :console:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate