Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 

Ce faci cand sotul ajunge sa isi petreaca aproape tot timpul liber in fata calculatorului?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
348 replies to this topic

#325
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
:w00t:  Merci Merci.

#326
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View PosteSkybax, on Oct 11 2007, 13:36, said:

Of grea e viata. Dupa cat s-a vorbit aici nici nu cred ca ar fi potrivit sa mai zic si eu ceva. Oricum ideea cu oferitul alternativelor e numai buna. Sotul meu juca GTA si NFS intr-o perioada in disperare asa ca m-am gandit sa ii ofer alternativa: am cumparat masina. Acum iesim amandoi la plimbarici doar de dragul de a conduce el masina dar macar suntem impreuna si discutam despre noi sau despre altele si nu ma neglijeaza.

Mie-mi place Flight Simulator si te cer de nevasta. :D

OT: Poate s-a maturizat sotul doamnei si nu revine la vechile obiceiuri de a pierde timpul pe calculator. Sau poate nu. Eu ma mai trezesc noaptea si mai fac o cursa fara stirea/acordul sotiei. :P

#327
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Sunt deja luata ...nu de alta dar poate acceptam. Un avion de agrement e vreo 100.000 euro. Are un afacerist de la noi. Deci nu e mare chestie.  :lol:

ON: Sa speram ca s-a cumintit cu toate ca nu cred. Astfel de obiceiuri mor destul de greu.

#328
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Cere oficiala pentru Christie:

A trecut aproape o luna de cand ai postat ultima data si era OK. Ceva noutati ai? Si-a reluat obiceiurile sau s-a cumintit? Daca s-a cumintit, ce alternativa/surogat i-ai dat? Posteaza pentru posteritate, pentru femeile care au/vor avea aceesi problema.

#329
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postjay333, on Nov 6 2007, 12:05, said:

Cere oficiala pentru Christie:

A trecut aproape o luna de cand ai postat ultima data si era OK. Ceva noutati ai? Si-a reluat obiceiurile sau s-a cumintit? Daca s-a cumintit, ce alternativa/surogat i-ai dat? Posteaza pentru posteritate, pentru femeile care au/vor avea aceesi problema.


Pai e ok si acum, din fericire!
Pt ca atunci cand era cat pe ce sa revina la "vechile obiceiuri" mi-am gasit o prietena cu care am stat pe messenger pana ne plictisisem amandoua, dar macar era pt o cauza nobila!  :D  Cand i s-a luat lui de jocuri si a vrut altceva, i-am servit aceleasi replici ca si el "imediat, mai stau un pic etc. etc." pana cand s-a saturat el sa mai astepte si s-a dus sa se culce. Dupa vreo 5 zile cu acelasi tratament a cam inteles pe unde bat  :P
Ca alternativa - am luat scabble si rummy! Deocamdata functioneaza, adica inca ii place sa joace scrabble!!! Dar, dincolo de asta, imi pare ca acum chiar a inteles adevarata dimensiune a problemei, pentru ca s-a chiar schimbat in bine. Iar cand se mai aseaza sa se joace, nu-l mai uita Dumnezeu acolo!
Concluzia - s-ar parea ca inca ii mai pasa de mine, de moment ce se straduieste sa fie altfel si chiar ii reuseste, asa ca e de bine!  ;)

#330
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Am ras la postul tau. Potrivita contra-masura. :first:
Ma bucur sa aud ca e totul bine si sper sa va fie asa macar vreo 5(0) ani de-acum inainte.

#331
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostBebeluska, on Oct 2 2007, 16:04, said:

Mai Christie... are si el o placere si o relaxare cand se intoarce de la servici. Vine stresat si obosit, se asaza la jocul care e singurul lucru care-l scoate din lumea asta reala si fara probleme si apari tu cu asa-zisa ta problema, ca te simti nebagata in seama. Eu cred ca si tu ai hobby-urile tale: spalatul, calcatul, gatitul, curatenia, de la care el nu-si permite sa te deranjeze! :D
Eu as spune mersi ca nu sta pe ceat cu o alta/altele, ci sta si se bate cu niste monstri imaginari.

PS. Poate istericalele tale si certurile mai rau il fac sa se bage cu capul in calculator. E bine sa-ti faci niste prieteni, sa ai un hobby al tau si sa nu astepti de la nimeni sa te bage in seama.


Familia pe primul loc!
Iar tu, Christie, daca nu merge, serios, baga divort, ca asa o sa o tina toata viata, iar voi suntetyi abia la inceput!

Edited by snipest, 21 November 2007 - 16:33.


#332
background.girl

background.girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 17.06.2007
pune-ti-va retea, jucati-va impreuna si trimite-i mesaje online astfel incat sa isi doreasca sa le lase in colo de jocuri :naughty:

Ideea e ca trebuie sa te incluzi in ce face el si de acolo schimbi macazul ;)

Edited by background.girl, 23 November 2007 - 12:42.


#333
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postbackground.girl, on Nov 23 2007, 12:41, said:

pune-ti-va retea, jucati-va impreuna si trimite-i mesaje online astfel incat sa isi doreasca sa le lase in colo de jocuri :naughty:

Ideea e ca trebuie sa te incluzi in ce face el si de acolo schimbi macazul ;)
gamer si io.. dfe cand se tot bate campii pe topicu asta , m-am plictisit de toate joacele..
inca 10 pagini de astea si ma plictisesc si de viata..

#334
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postsolitudes, on Nov 23 2007, 12:50, said:

gamer si io.. dfe cand se tot bate campii pe topicu asta , m-am plictisit de toate joacele..
inca 10 pagini de astea si ma plictisesc si de viata..

Sincer, si eu m-am plictisit deja!  :P
Si e tare ca, desi am spus ca am rezolvat problema, lumea tot se mai "inghesuie" cu sfaturi!  :lol:

#335
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postbackground.girl, on Nov 23 2007, 12:41, said:

pune-ti-va retea, jucati-va impreuna si trimite-i mesaje online astfel incat sa isi doreasca sa le lase in colo de jocuri :naughty:

Ideea e ca trebuie sa te incluzi in ce face el si de acolo schimbi macazul ;)

la anul si la multi ani. cel putin pe mine unul m-ar lasa rece asemenea mesaje in joc. Prefer mesajele in persoana :P preferabil imbracata sumar

#336
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Nov 23 2007, 14:33, said:

la anul si la multi ani. cel putin pe mine unul m-ar lasa rece asemenea mesaje in joc. Prefer mesajele in persoana :P preferabil imbracata sumar
imbracata sumar si cu facaletul in mana  :lol:

#337
Symbolique

Symbolique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.10.2007
Christie, si cum ai rezolvat problema? chiar vreau sa stiu.
Eu nu cred ca am rezolvat ceva. Cred ca doar faptul ca numarul jocurilor pe piata care sa ii si placa este totusi limitat.
Tu ce ai facut?

#338
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View PostSymbolique, on Nov 23 2007, 15:41, said:

Christie, si cum ai rezolvat problema? chiar vreau sa stiu.
Eu nu cred ca am rezolvat ceva. Cred ca doar faptul ca numarul jocurilor pe piata care sa ii si placa este totusi limitat.
Tu ce ai facut?
citeste cele jde mmii de pagini de pana acuma si daca nu , iti iexplic io in particuler:))

#339
Symbolique

Symbolique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.10.2007

View Postchristie, on Nov 7 2007, 02:48, said:

Pai e ok si acum, din fericire!
Pt ca atunci cand era cat pe ce sa revina la "vechile obiceiuri" mi-am gasit o prietena cu care am stat pe messenger pana ne plictisisem amandoua, dar macar era pt o cauza nobila!  :D  Cand i s-a luat lui de jocuri si a vrut altceva, i-am servit aceleasi replici ca si el "imediat, mai stau un pic etc. etc." pana cand s-a saturat el sa mai astepte si s-a dus sa se culce. Dupa vreo 5 zile cu acelasi tratament a cam inteles pe unde bat  :P
Ca alternativa - am luat scabble si rummy! Deocamdata functioneaza, adica inca ii place sa joace scrabble!!! Dar, dincolo de asta, imi pare ca acum chiar a inteles adevarata dimensiune a problemei, pentru ca s-a chiar schimbat in bine. Iar cand se mai aseaza sa se joace, nu-l mai uita Dumnezeu acolo!
Concluzia - s-ar parea ca inca ii mai pasa de mine, de moment ce se straduieste sa fie altfel si chiar ii reuseste, asa ca e de bine!  ;)
Bravo, fata! ;)
Succes! e nevoie sa arati cateodata ca nu esti dependent/a de persoana care nu te apreciaza sau .. te mai uita :)
Oricum, imi amintesti de mine la faza asta. asa eram si eu la inceput. acum imi gasesc si eu timp pentru mine. Partea proasta este ca el a devenit mai putin important ca ionainte, dar poate ca e mai bine. decat sa uite el de mine, mai bine eu de el. Doare mai putin ;)

#340
Symbolique

Symbolique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 04.10.2007
si la mine e mai bine acum.
dar daca sincer, as vrea sa mai am un calculator. Mi-e dor sa joc counter....:(

#341
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostSymbolique, on Nov 23 2007, 15:53, said:

Oricum, imi amintesti de mine la faza asta. asa eram si eu la inceput. acum imi gasesc si eu timp pentru mine. Partea proasta este ca el a devenit mai putin important ca ionainte, dar poate ca e mai bine. decat sa uite el de mine, mai bine eu de el. Doare mai putin ;)

Da, asa e, suferi mai putin ... dar, in final, cred eu, relatia se duce naibii. Nu neaparat ca te desparti, se duce naibii chiar daca ramai cu celalalt toata viata, iar singuratatea in doi mi se pare cea mai cumplita!
Eu de-asta m-am straduit sa schimb ceva, nu pentru ca ma plictiseam si nu puteam avea o viata a mea, cum au crezut unii pe aici... Sunt total de acord cu libertatea in cuplu, fiecare din cei doi trebuie sa aiba timp in care sa faca doar ce vrea el, fara celalalt, si fiecare si-l consuma cum vrea (in limite normale, logic!). Dar, daca ajungi ca fiecare sa aiba o "viata a lui", independenta de celalalt, cum au fost cateva "sfaturi" pe aici ... la ce naiba mai stai impreuna!? Numai pt ca ti-a pus popa pirostriile in cap?!

Edited by christie, 27 November 2007 - 10:58.


#342
constantin_padure

constantin_padure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 19.12.2007

View Postchristie, on Oct 2 2007, 15:14, said:

Am o problema - deja sotul meu isi petrece majoritatea timpului liber in fata calculatorului, adica mai bine zis se joaca! Cat poate! Sau pana nu mai poate! Ne-am casatorit de abia un an si 2 luni, deci mi se pare cam repede sa se fi plictisit deja. Am ajuns sa ne certam ingrozitor pe tema asta, pentru ca il rog sa mai petreaca timpul si cu mine. Chiar asa plictisitoare sa fi devenit?!  :unsure:  
  Cand ne-am casatorit ne cunosteam de vreo 6 luni... a fost ceva fulgerator! Acum ma gandesc ca poate m-am cam grabit!
  Nu stiu ce naiba sa fac ... cand ne-am certat ultima oara pe tema asta, l-am amenintat ca divortez si mi-a promis ca se schimba... pb e ca nu e prima oara cand ne certam si promite sa se schimbe, dar se schimba doar pt putin timp...
   Are cineva vreo idee salvatoare? Cum poti sa vindeci pe cineva de dependenta de jocuri, ca de clinici de dezintoxicare in domeniul asta n-am auzit!  :P
hahaha ... si sotia mea mai face scandal la mine dar nu stau mai mult de o ora pe net.Dupa aia langa ea in pat si... Stiti voi  :rolleyes:  Hmmmm ce ar face bine?? Muuulllttt sex... Femeia sa ia atitudine sa vina cu initiativa.E o prostie ca dintr-un motiv de asta sa divortezi sa mor io.Altii pleca de acasa la baut sau la curve.fii femeie cu capul pe umeri si sa te multumesti cu ce ei sau sa pretuiesti ceea ce ai.Cu scandal nu se rezolva nimic niciodata.Dimpotriva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate