Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Apa la pahar sigilat

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
rbitere

rbitere

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.05.2007
da, dar vezi tu 1l de apa la bidon costa  20.000 lei unde mai pui si dozator in jur de 250 usd, tumba 30 usd , pompa 20 usd plus butelia 8 usd

#20
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,112
  • Înscris: 07.07.2006
Tot nu vrei sa divulgi la ce v-ati gindit? Ce avantaje vedeti voi? De ce am cumpara noi asa ceva? Fa o vinzare aici pe forum! Prezinta produsul! (Asta nu se rezuma la a ne zice pretul).

#21
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006

 rbitere, on Sep 28 2007, 15:37, said:

da, dar vezi tu 1l de apa la bidon costa  20.000 lei unde mai pui si dozator in jur de 250 usd, tumba 30 usd , pompa 20 usd plus butelia 8 usd
Apa plata la bidon de 5 litri se gaseste la 3,5 RON, ceea ce inseamna 0,7 RON/litru. Deci pt. angajati asta ar fi solutia cea mai ieftina. Si apa de la robinet ce-are?

#22
rbitere

rbitere

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.05.2007
o prezentare si o vanzare aici pe forum nu pot face pentru ca atat produsul cat si firma nu sunt inca gata, iar prea multe detalii tehinice nu pot sa dau, o sa revin cand o sa iesim pe piata cu produsul. noi vrem sa punctam pe urmatoarele segmente de piata: firme mici si mijlocii , gradinite, scoli, diverse evenimente, conferinte, etc. organizate de o firma care sa cumpere ea paharele cu apa si sa le dea gratiut la cei prezenti. o sa incercam si pe la restaurante baruri etc. oricum avem in plan si apa la dozator dar vrem sa incercam si cu apa la pahar

#23
rbitere

rbitere

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.05.2007

 JJOne, on Sep 28 2007, 16:14, said:

Apa plata la bidon de 5 litri se gaseste la 3,5 RON, ceea ce inseamna 0,7 RON/litru. Deci pt. angajati asta ar fi solutia cea mai ieftina. Si apa de la robinet ce-are?
bidonul la 5l este greu de manevrat asta in cazul in care nu e pus la vreun sisitem special cu care sa nu fi nevoit sa-l rastorni, dar oricum e greu de racit si depozitat, iar apa de la robinet are un gust mizer si nu stiu cat de sigura e

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 rbitere, on Sep 28 2007, 14:09, said:

ideea e ca se va furniza la intervale scurte de timp ceea ce inseamna ca frigiderul va fii mereu aprovizionat cu apa proaspata!
Adica tre' sa fie in firma un angajat special care sa se ocupe cu deschisul usii reprezentantului vostru? :)

Si oricum, ce inseamna apa proaspata? Ca o tineti voi depozitata la sediu, sau ca o tin eu intr-un distribuitor clasic in birou, nu-i la fel de "proaspata"?

#25
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Useless, I say.. E mult mai ieftina apa plata la "butoi" de 5 l ;)

#26
BugHunter

BugHunter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.11.2003

 rbitere, on Sep 28 2007, 13:15, said:

O noua firma va intra acum pe piata care va distribui pentru firme apa plata la pahar sigilat de 200 si 300 de ml. Va rog sa faceti niste comentari asupra acestei noi inovati, ati fii dispus dispus sa cumparati asa ceva.

singura sansa sa ai poate succes este sa schimbi continutu paharului din apa in  BERE
:coolspeak:

#27
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,241
  • Înscris: 03.12.2005
Hai ca pe-asta nici Iisus n-a facut-o, esti original :)

Dupa opinia mea, nu merita. Si asta pentru ca am vazut parca in Selgros dozator cald/rece la sub 3 mil (parca) si accepta butelii de 10l, pe care le si aveau in stoc. Cel un pic mai maricel, cu un mini-frigider sub functia de dozator era cam 5.5 mil, si mie mi se pare ideal. De exemplu eu sunt mare fan cola la doza/iaurt de baut, si acolo ar fi un loc bun sa le pastrez.

#28
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
La 1,13 RON / Litru, e chiar mai scumpa decat apa la PET. :lol:

Nu ii vad eficienta, sorry to say it, un water dispenser cu pahare pe care le tragi din tub acoperit mi se pare la fel de igienic si chiar mai eficient.

#29
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
o prezentare si o vanzare aici pe forum nu pot face pentru ca atat produsul cat si firma nu sunt inca gata, iar prea multe detalii tehinice nu pot sa dau, o sa revin cand o sa iesim pe piata cu produsul. noi vrem sa punctam pe urmatoarele segmente de piata: firme mici si mijlocii , gradinite, scoli, diverse evenimente, conferinte, etc. organizate de o firma care sa cumpere ea paharele cu apa si sa le dea gratiut la cei prezenti. o sa incercam si pe la restaurante baruri etc.
  firme mici si mijlocii..........poate aici prindeti ceva
  gradinite.......................... la copii nu prea merge apa, mai bine ceai
  scoli.................................parca da guvernu lapte in clasele 1-4, aia mai mari suc, bere...etc
  diverse evenimente, conferinte.....................sampanie.....etc
deci nu pare sa fie rentabila afacerea asta.

Edited by trustmygod, 28 September 2007 - 17:08.


#30
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Mai bine incercati cu vodca ar fi mai rentabil :) am vazut in Moscova, cred ca prinde si la romani, apa oricum nu prea le place.

#31
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 06.09.2004
Da' niste aer de unde pot sa cumpar?

#32
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
De la mine :D am la pungute sau cutiute :Mici 8999 Ron
                                                            Mijlocii 9999 Ron
                                                            Mari 10.999 Ron
Ma contactezi pe PM ;)
:lol:

#33
MissTrouble

MissTrouble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.03.2007
Am mai vazut asa ceva in avion, deci daca ai face contract cu o linie aeriana..

#34
the_p1tbull

the_p1tbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.12.2006
Nu cred ca isi are rostul asa ceva in Romania.
    
     Oricum eu iti urez mult succes.

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cea mai mare aiureala nu e apa plata la pahare, ci apa plata in general. de fapt nu e nimic plat la ea, e luata de la robinet si bagata in sticla, apoi vinduta la un pret de neam prost. in plus, daca ii dai unui fandosit apa plata cu lamiie si apa de la robinet cu lamiie, habar n-are care e una si care e cealalta

#36
rbitere

rbitere

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.05.2007
ei vezi tu, treaba nu sta chiar asa, noi o extragem de la 250 m adancime  si o filtram prin 7 filtre diferite de pana la 0.5 microni. altfel n-am fii putut obtine zecile de avize de sanatate, mediu si iso
asa ca nu e chiar apa de la robinet, gustul face diferenta...
si inca ceva, apa minerala te umfla la burta, de aceea europenii o prefera pe cea plata, noi am ramas cu amintirea sifoanelor de pe timpul comunismului

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate