Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

despre banci

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
463 replies to this topic

#451
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

View Postcuculea, on Jan 3 2009, 21:48, said:

..cine mai sunt si astia ca m-am saturat de cate banci sunt in Romania

cred ca in curand vor fi mai multe decat magazinele alimentare daca nu sunt deja.....

#452
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
sunt cu siguranta mai multe decat magazinele alimentare, dar trendul este descrescator si nu crescator... se implementeaza, incetul cu incetul, internet banking-ul si nu se va mai justifica prezenta unei agentii bancare la fiecare colt de strada! veti vedea multe banci care vor renunta la o parte din spatii.

#453
asadi

asadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.02.2008

View Postinella, on Jan 4 2009, 15:32, said:

2.In al doilea rand cand am spus ca as marsa pe bancile romanesti m-am referit la acestea ca ar fi mult mai protejate tocmai din punct de vedere al lichiditatilor. De ce? Pentru ca bancile cu mamele lor din strainatate par sa fie mult mai afectate de criza de lichiditate, firesc este sa nu mai poata sustina cu lichiditati filialele lor din Romania, cel putin nu asa cum era in " vremurile bune" de aceea acestea trebuie sa se descurce pe cont propriu mai mult decat erau obisnuite s-o faca ( cum altfel decat luptandu-se pentru aceste resurse prin oferirea de dobanzi atractive).

cate banci din romania nu au banca-mama in alta tara? din cate stiu eu e doar carpatica, asa ca varianta 2 spusa de tine nu prea e valabila

#454
inella

inella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.12.2008

View PostAlin1921, on Jan 6 2009, 21:52, said:

In definitiv,s-a scos impozitul pe dobanda pentru persoane fizice?
da

View Postasadi, on Jan 12 2009, 19:14, said:

cate banci din romania nu au banca-mama in alta tara? din cate stiu eu e doar carpatica, asa ca varianta 2 spusa de tine nu prea e valabila
din cate stiu eu mai este una ...Banca Transilvania

#455
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,209
  • Înscris: 08.12.2006

View Postinella, on Jan 12 2009, 19:33, said:

da


din cate stiu eu mai este una ...Banca Transilvania
Mai este si BankCEC...care pana la urma este tot banca

#456
inella

inella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.12.2008

View Postcuculea, on Jan 14 2009, 19:21, said:

Mai este si BankCEC...care pana la urma este tot banca
si uite cum se aduna :)

#457
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,897
  • Înscris: 06.10.2003
Inca un atac phishing la adresa Raiffeisen. NU puneti botul la un mail de genul

Quote

Stimate client,

Luni, 2 Februarie 2009, contul tau Raiffeisen Online a fost tinta unor tentative de autentificare neautorizate. In urma acestui fapt, sistemul nostru de securitate a suspendat automat contul, deoarece s-au introdus consecutiv, de mai multe ori, Parola sau cifrele de pe cardul tau de debit [....]


#458
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Am si eu o intrebare tampita: De ce ca persoana fizica trebuie sa imi dau acordul expres ca altcineva sa imi poata depune numerar in cont?
Am trimis pe altcineva sa-mi plateasca rata si persoana a fost refuzata la ghiseu.

#459
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A depune bani in cont, si a plati o rata, ti se pare aceeasi operatiune?

Eu la Raiffeisen si BRD n-a trebuit sa-mi dau nici un acord ca cineva sa-mi depuna bani in cont de la ghiseu.

Edited by don_dannielo, 04 February 2009 - 21:18.


#460
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pentru ca a dat peste o angajata tembela...

dar ai grija la comisioane, la brd, de ex, ca sa depui bani in contul altcuiva iti ia comision 0,6% din suma...daca depui bani in contul tau e gratis!

(am dat si eu peste o proasta o data la b.transilvania, voiam sa achit asigurarea sotului si mi-a spus ca nu se poate, ca trebuia sa vina el personal...i-am spus ca ma duc sa ii fac plangere la parchet deoarece potrivit dreptului civil asigurarea sotului este bun comun si ea ma impiedica sa uzez de un bun din patrimoniu...pana la urma mi-a luat banii cu o fata tare uluita! asta a fost singura proasta de care am dat cand am achitat asigurarea sotului, restul casierelor au luat banii fara sa comenteze deloc)

#461
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006

View Postdon_dannielo, on Feb 4 2009, 21:17, said:

A depune bani in cont, si a plati o rata, ti se pare aceeasi operatiune?
Pai e aceeasi operatiune. Contul e debitat dup-aia automat la scadenta cu valoarea ratei.

Si tot nu inteleg de ce trebuie sa aprob expres sa imi depuna cineva numerar in cont.
Nota bene, persoana respectiva mi-a facut dup-aia transfer din contul ei si n-a fost nici o problema.

#462
siddharta

siddharta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.04.2007
si in concluzie cam care ar fi cele mai "sigure" banci:astea romanesti sau cele mari BCR, BRD sau poate ING? si mai am o intrebare care poate pare prosteasca dar eu nu am gasit, la BNR  poti sa depui bani sa-ti faci un depozit ca persoana fizica? ms mult.

#463
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Nu poti  depune bani la BNR, banca nationala este "banca bancilor".

#464
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sorry baieti, ordin de la imparatie.

topicul a devenit mult prea stufos si pestrit !

se inchide, si orice are o problema specifica poate folosi un topic deja existent (PLEASE USE SEARCH) sau poate deschide alt topic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate