Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

matiz

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Salutare. Felicitari ptr masina. Ma intereseaza sa achizitionez si eu tot un Clio in 2 saptamani. Imi poti da niste detalii despre masina care ai cumparat-o tu. Ma intereseaza daca e noua , si la ce pret , sau daca e SH , din ce an , cu ce dotarii..sti tu..detalii. Multumesc anticipat de raspuns si sa o stapanesti sanatoasa!!

#56
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
eu am prins oferta lunii parca, unde Renault symbol fidji avea reducere la 1000 si ceva de euro, iar Clio tot cam aceeasi reducere, ajungea parca pe la 10 000, redusa. symbolu pe care l`am luat e`n 4+1 usi, 1.4, pe benzina, 75 cai, cutie de viteze manuala, servodirectie, abs, ebs parca.. airbag sofer+pasager, computer de bord, cd player, radio, etc..gasesti dotarile pe diferite situri. pentru ca nu l`am vrut rosu(rosu de`abia primisera) si am tinut mortis sa fie argintiu, am mai asteptat cateva zile, iar chestia ciudata e ca parca eram la kinder cu surprize. masina pe rosu avea jentile cromate..aliaj nu stiu ce baiguia aia pe`acolo, iar asta argintie avea aerul conditional automat(standard era manual) si geamurile pe spate tot electrice. pentru care a trebuit sa platim ceva in plus. ma`ntreb la celelalte culori ce baga.. :rolleyes:
in fine, masina a fost luata in leasing pe un an; trebuia achitat o jumatate din pretul masinii, care ajungea undeva la 4800, cu inca niste hartoage. ei...in final s`a ajuns cu cateva sute mai mult, pentru ca nu acceptau decat lei, iar noi aveam euro. ei luau la pretul de cumparare(sper ca nu le`am incurcat..in fine te jecmanesc <_< ), iar tu bagai sutele de euro in plus ca sa ajungi la leii respectivi..o aberatie, la care tu , drept client, iesi in paguba. in rest toate bune si frumoase, ai mei deja au plecat cu ea la drum lung. pe argintiu chiar arata bine, am vazut cateva pe`un bleomarin inchis, gri sobolaniu..nu mi`au placut deloc. oricum, clio si symbolu arata putin altfel. bafta la cumparare, si mergi la reprezentanta, incearca masina, urca`te`n ea sa vezi cum te simti.

Edited by SeNsaTioNs, 23 September 2007 - 12:15.


#57
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
ce se intampla daca o masina(matiz) merge pe ulei?cat are turatia?

#58
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005

View PostSeNsaTioNs, on Sep 23 2007, 13:14, said:

eu am prins oferta lunii parca, unde Renault symbol fidji avea reducere la 1000 si ceva de euro, iar Clio tot cam aceeasi reducere, ajungea parca pe la 10 000, redusa. symbolu pe care l`am luat e`n 4+1 usi, 1.4, pe benzina, 75 cai, cutie de viteze manuala, servodirectie, abs, ebs parca.. airbag sofer+pasager, computer de bord, cd player, radio, etc..gasesti dotarile pe diferite situri. pentru ca nu l`am vrut rosu(rosu de`abia primisera) si am tinut mortis sa fie argintiu, am mai asteptat cateva zile, iar chestia ciudata e ca parca eram la kinder cu surprize. masina pe rosu avea jentile cromate..aliaj nu stiu ce baiguia aia pe`acolo, iar asta argintie avea aerul conditional automat(standard era manual) si geamurile pe spate tot electrice. pentru care a trebuit sa platim ceva in plus. ma`ntreb la celelalte culori ce baga.. :rolleyes:
in fine, masina a fost luata in leasing pe un an; trebuia achitat o jumatate din pretul masinii, care ajungea undeva la 4800, cu inca niste hartoage. ei...in final s`a ajuns cu cateva sute mai mult, pentru ca nu acceptau decat lei, iar noi aveam euro. ei luau la pretul de cumparare(sper ca nu le`am incurcat..in fine te jecmanesc <_< ), iar tu bagai sutele de euro in plus ca sa ajungi la leii respectivi..o aberatie, la care tu , drept client, iesi in paguba. in rest toate bune si frumoase, ai mei deja au plecat cu ea la drum lung. pe argintiu chiar arata bine, am vazut cateva pe`un bleomarin inchis, gri sobolaniu..nu mi`au placut deloc. oricum, clio si symbolu arata putin altfel. bafta la cumparare, si mergi la reprezentanta, incearca masina, urca`te`n ea sa vezi cum te simti.

Mersi mult pentru raspuns. Eu din pacate nu am bani de una noua , asa ca ma voi rezuma probabil la una din 2005 cu aproximativ 20.000Km la bord . Sa o stapanesti sanatoasa si cat mai multi km fara incidente ;)

#59
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
sincera sa fiu, cred ca mai bine faci. la vanzare scade mult pretul, si 20 000km nu`s chiar asa multi. la mine s`a vrut a fi noua neaparat, pt ca eu sunt incepatoare..garantie, masina`n gard, inlocuita, etc ^_^

#60
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
pai nu te-au invatat la scoala ca nu ai voie sa mergi pe trotuar?:)

#61
kpuxxl

kpuxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.02.2007

View PostTrapJaw, on Sep 11 2007, 20:04, said:

Eu zic ca mai bine luai o Octavia2 tdi ca alea de 1.6 sunt cam puturoase.
sunt curios cum e sistemul acela ,,Antiincendiu''.

#62
8888

8888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.05.2008

View Postkpuxxl, on Dec 31 2008, 16:56, said:

sunt curios cum e sistemul acela ,,Antiincendiu''.
last reply posted at Sep 24 2007, 16:54

#63
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
mai bine nu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate