Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

soft blackberry 8310 curve

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
B0gdan3l

B0gdan3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.04.2005
Am rezolvat.
Era de la blackberry. L-am schimbat si acum merge.

Este ciudat, caci Maps-ul, mizeria aia de soft cu care vine BB-ul mergea...imi gasea satelitii si toul era ok.

In schimb Nav4All nu a vrut si pace.

Multumesc pentru ajutor oricum.

#20
BB8310

BB8310

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.11.2007

 hadji, on Oct 2 2007, 16:28, said:

Ultima 8.0, o iei OTA prin browzerul wap blackberry.

Am un BB 8310 cu GPS. Exista si alta varianta decit via browser pt. descarcarea versiuni de nav4all ? Eu nu am pachet internet/date fara de care banuiesc ca nu ma pot conecta la net.

#21
hadji

hadji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.04.2006

 BB8310, on Nov 1 2007, 13:35, said:

Am un BB 8310 cu GPS. Exista si alta varianta decit via browser pt. descarcarea versiuni de nav4all ? Eu nu am pachet internet/date fara de care banuiesc ca nu ma pot conecta la net.

cred ca se poate descarca softul si direct de pe situl lor, DAR daca zici ca nu ai abonament de data pe blackberry, atunci degeaba il iei, deoarece Nav4all are toate hartii online, si le poti acesa cu softul in blackberry doar daca ai acess la net. In alte ordine de idei, cu Nav4all nu ai hartii pe micro SD cum este la IGO.

#22
jokeru_vl

jokeru_vl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2007

 BB8310, on Nov 1 2007, 13:35, said:

Am un BB 8310 cu GPS. Exista si alta varianta decit via browser pt. descarcarea versiuni de nav4all ? Eu nu am pachet internet/date fara de care banuiesc ca nu ma pot conecta la net.

si eu tocmai am luat un BB8310 si am aceeasi problema...neavand pachet internet nu imi merge netul? ai rezolvat cu GPS-ul?

#23
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

 jokeru_vl, on Dec 10 2007, 22:13, said:

si eu tocmai am luat un BB8310 si am aceeasi problema...neavand pachet internet nu imi merge netul? ai rezolvat cu GPS-ul?
eu m-am saturat deja de nav4all. in afara de bucuresti e varza. stie doar cateva strazi principale din celelalte orase mari. hartile pe care le downloadeaza nu sunt chiar asa de mari, de fapt au doar cativa kilo. eu am doar 5mb gratis pe luna si pana acum nu am depasit niciodata (primesc si mailuri fara atach pe el destul de multe).

alt soft pt bb unde gasim??? ceva care sa il downloadam si sa ii bagam noi harti.

#24
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005
stie cineva daca igo sau alt soft de navigatie (la care sa-i pui tu hartile, nu sa le downloadeze el) merge pe blackberry?
nu de alta dar nav4all e praf. credeam ca or sa updateze si ei hartile dar nimic. maps-ul cu care vine preinstalat e si mai praf. romania nu exista pentru gps de la backberry

#25
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

 dr4qul4, on Feb 8 2008, 11:03, said:

stie cineva daca igo sau alt soft de navigatie (la care sa-i pui tu hartile, nu sa le downloadeze el) merge pe blackberry?
nu de alta dar nav4all e praf. credeam ca or sa updateze si ei hartile dar nimic. maps-ul cu care vine preinstalat e si mai praf. romania nu exista pentru gps de la backberry
nici un soft gps pt blackberry... chiar nimic

#26
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

 dr4qul4, on Feb 12 2008, 12:34, said:

nici un soft gps pt blackberry... chiar nimic
vezi la garmin pe site - mobile phones...softul este tot garmin mobile xt dar nu am 'aprofundat' functionarea lui pe blackbery

#27
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

 dr4qul4, on Feb 12 2008, 12:34, said:

nici un soft gps pt blackberry... chiar nimic
need help. up

#28
hadji

hadji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.04.2006

 dr4qul4, on Feb 22 2008, 13:26, said:

need help. up

Salut,
momentan nu ai nimic altceva decat nav4all pentru romania cu hartii online, stiu ca nu e cel mai tare, dar e mai bine decat nimic. Mai ai softul de la vodafone, dar am inteles ca nici ala nu este prea grozav.
Nu exista inca o aplicatie GPS pentru blackberry cu maps "offline", dar sunt singur ca in curand, adica anul asta, va iesi ceva, mai ales dupa ce o sa apare update OS 4.5.0 for blackberry.

#29
vjnookie

vjnookie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 29.02.2004
incercati asta: http://www.medicalne...trekbuddy-0973/

#30
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006
salutare,
o sa primesc si eu de la firma un bb8310 si ma intereseaza cum se comporta ca si telefon in primul rand(semnal, calitatea sunetului, baterie etc)
multumesc!

#31
hadji

hadji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.04.2006

 ionutznic, on Mar 6 2008, 01:40, said:

salutare,
o sa primesc si eu de la firma un bb8310 si ma intereseaza cum se comporta ca si telefon in primul rand(semnal, calitatea sunetului, baterie etc)
multumesc!

Seria 8300 dela blackberry este cea mai buna ever, nu se compara ca nici un alt telefon/PDA. Bravo pentru alegerea ;-)

#32
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006
multumesc pt raspuns.cand o sa-l primesc(sper saptamana viitoare) o sa va intreb mai multe

#33
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

 vjnookie, on Mar 1 2008, 18:50, said:


am incercat si nu reusesc sa instalez acel fisier  cu extensia  .cod
din instructiuni am inteles ca ar tb instalat intai pe pc dar cele 3 programe pe care mi le da google pt deschiderea fisierelor .cod nu sunt bune de nimic. sau nu stiu eu sa umblu cu ele

#34
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

 dr4qul4, on Mar 12 2008, 12:46, said:

am incercat si nu reusesc sa instalez acel fisier  cu extensia  .cod
din instructiuni am inteles ca ar tb instalat intai pe pc dar cele 3 programe pe care mi le da google pt deschiderea fisierelor .cod nu sunt bune de nimic. sau nu stiu eu sa umblu cu ele
http://www.trekbuddy...9.75/index.html
trekbudddy

aici veti gasi un trekbuddy care merge. prima varianta e pt softul 4.2 a doua pt 4.1

copiati toate fisierele in blackberry dupa care il deconectati. pe blackberry intrati pe media files. da-ti explore si selectati fisierul .jad (care e unde l-ati pus voi).

partea naspa e ca hartile de pe net sunt praf.
in schimb partea buna e ca acum puteti salva hartile, deci si eventualele drumuri pe care le faceti. eu am facut de 5 ori drumul bucuresti-galati si de 4 ori m-am ratacit prin braila ori la dus ori la intoarcere ori la ambele. vroiam sa o iau pe dig iar nav4all nu stie decat european. cum faceam tot in european ajungeam :)

#35
Leon_bogdan

Leon_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 17.05.2007
De blackberry 8110 a auzit careva?
Cu ce softuri o fi compatibil?
Pierd garantia la Vodafone daca instalez alte programe/softuri?

#36
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
garmin XT mobile au si versiunea pt Blackberry

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate