Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Mafia 2

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
314 răspunsuri în acest subiect

#1
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Astazi, Vineri 17 August 2007 a fost anuntat oficial jocul Mafia 2 de catre Take Two ( ce mama ... ? )
Link

gamefront said:

Take 2 zeigt Mafia 2 auf Games Convention

17.08.07 - Take-Two arbeitet an dem Actionspiel Mafia 2, das auf der Games Convention in Form eines Trailer gezeigt werden soll. Das geht aus einer Prüfung der Altersfreigabe durch die USK hervor, die einen Mafia 2 (GC-Trailer) mit 'Freigegeben ab 16 Jahren gemäß § 14 JuSchG' eingestuft hat.

Für welche Plattformen das Spiel erscheinen soll, ist unklar; der Vorgänger Mafia  kam 2004 für PS2 und Xbox in den Handel.

Nam facut germana in scoala dar tot inteleg cate ceva ... Cum ar fi ca un trailer o sa apara in curand si ca Take Two a cumparat drepturile pentru Mafia 2 ... Un pic de ajutor la traducere nu ar strica :)

Edit: Bineinteles ca ar putea fi o FARSA, o INSELATORIE dar eu sper ca e real ... Chiar daca este putin credibil ...

Editat de GycuBrun, 17 august 2007 - 16:02.


#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.222
  • Înscris: 03.05.2004
http://www.gamespot....estnews;title;3

Si ceva in engleza

#3
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 09.02.2006
mi s-a parut unul printre cele mai plictisitoare si nasoale jocuri  MAFIA [parerea mea] in fiecare misiune tot ceea ce parea simplu de facut in final te trezeai ca trebuie sa-mpusti duzine de oameni, niciodata nu te punea sa-i impusti direct si sa termini toata treaba. L-am jucat foarte putin dar mai mult m-am uitat la fratele meu cum se joaca si stiu despre ce e vorba. Nu-nteleg ce va place voua la asta. Mi se pare mult mai calumea The GodFather dar si acesta are slabiciunile lui cum ar fi ca la sfarsitul jocului trebuia sa cuceresti toate depozitele si devenea plictisitor si repetiv.

Editat de antivirus, 21 august 2007 - 08:59.


#4
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.560
  • Înscris: 29.08.2002

View Postantivirus, on Aug 21 2007, 09:58, said:

mi s-a parut unul printre cele mai plictisitoare si nasoale jocuri  MAFIA [parerea mea] in fiecare misiune tot ceea ce parea simplu de facut in final te trezeai ca trebuie sa-mpusti duzine de oameni, niciodata nu te punea sa-i impusti direct si sa termini toata treaba. L-am jucat foarte putin dar mai mult m-am uitat la fratele meu cum se joaca si stiu despre ce e vorba. Nu-nteleg ce va place voua la asta. Mi se pare mult mai calumea The GodFather dar si acesta are slabiciunile lui cum ar fi ca la sfarsitul jocului trebuia sa cuceresti toate depozitele si devenea plictisitor si repetiv.

Fiind doar o parere personala nu cred sunt prea multe argumente. Gamerii care au ceva experienta in ale jocurilor pot confirma ca Mafia a fost un joc foarte bun la vremea lui. Si acum imi aduc aminte cate porcarii facea Polly (in joc) si nivelul in care trebuie sa iesi castigator in cursa de masini. Am amintiri palcute cu acest joc si cu siguranta Mafia 2 va fi un joc bun, daca va apare !

#5
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 09.02.2006
... tocmai la cursa de masini ma gandeam si eu cand am scris aia :D... cursa aia nu era imposibil de castigat dar era in orice caz foarte greu, dar era o smecherie prin care o castigai... trebuia sa treci prin poarta aceea unde era interzis si mergeai pe-acolo, ceva de genul asta. La jocu' asta mi-a placut doar finalul in care veneau tipii aia si-ii stergeau mutra fericita de gradinar a lui Poly cu un puscoi cu care ii administrau niste gloante-n cap :)

#6
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 172
  • Înscris: 07.03.2007
ma jocul a fost super...daca era asa cum spui tu sa omori numai un om ce farmec avea??terminai jocul intr-o zis si gata...uitai de el....

#7
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 09.02.2006
pfff :D... n-ai inteles, voiam sa spun ca tot ce pare usor si bine se termina cu mult sange :)....cum era o misiune sa te duci sa colectezi niste bani de la niste oameni pe care-i "protejai" de alti mafioti [am pus in ghilimele pentru ca la GodFather din ce-am vazut cand te duceai si le ofereai protectia ta unor oameni daca refuzau ii bateai de le suna apa-n cap :D si aia nu cred ca-i protectie] si bineinteles ca dupa 2 minute te impuscai cu altii... nu stiu cum sa explic, in orice caz parerea mea e ca-i cam aiurea. Nu pot sa ma pun cu ce-i care l-au jucat si l-au placut ca aceeia sunt multi si ma bat :)) mie GTA San Andreas mi s-a parut cel mai misto... [Mafia, GodFather, GTA seamana numa' ca-s in alte timpuri]

#8
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Se pare ca ne vom intoarce la inceputul anilor '40, inceputul anilor '50 in New York ( nui sigur dar asta cred eu ) ...
Am atasat o poza ...

@antivirus: Planul de acasa nu se portiveste cu ala din targ ... d'aia merge totul prost si tre sa faci tu ceva :|

Mafia 1 a avut ( dupa parerea mea ) cel mai bun storyline si inca il are ...

Fișiere atașate



#9
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 09.02.2006
...doamneeee ce prosti sunt unii... a fost unu mai sus care cauta la sectiunea de jocuri subtitrari pentru seinfield, scuze ca am scris aici da acolo a inchis topicul si trebuia sa ma descarc :D

#10
Bulinash

Bulinash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 14.01.2006
Permiteți-mi să citez un împătimit al jocului Mafia care și-a exprimat "cererea" pentru Mafia 2 pe un site special de jocuri: :D

"Îndură-te Doamne de mine, preapăcătosul și binecuvântează-mă Doamne, în mare mila Ta, cu anunțul și jocul că, făcând voia Ta, să iți trimit spre Judecata de Apoi, cu Thompsonul, pre toți pixelii ce stau împotriva mea și împotriva vrerii Tale! Amin."

Amin.

...și de la mine!!!!

Editat de Bulinash, 22 august 2007 - 22:48.


#11
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.575
  • Înscris: 04.05.2005
si primul trailer Mafia2, evident calitate proasta si in germana, dar totusi.. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Az9tyaAZ82k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Fișiere atașate



#12
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.933
  • Înscris: 16.05.2005
ce exaltati sunteti :D macar se stie cand apare ? nuuuu :( se stie daca va fi si pentru PC ? nuuu.......ete de aia nu imi fac sperante si vise....inca :D

#13
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.575
  • Înscris: 04.05.2005

View Postangel, on Aug 23 2007, 00:46, said:

ce exaltati sunteti :D macar se stie cand apare ? nuuuu :( se stie daca va fi si pentru PC ? nuuu.......ete de aia nu imi fac sperante si vise....inca :D

mai avem de asteptat. se zice ceva de luna iunie-iulie 2008. pe mine nu ma intereseaza varianta PC. :harhar:

#14
antivirus

antivirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 09.02.2006
este si pe PC

Cei de la 2K Games și-au făcut milă de toți "mafioții" în căutare de noi "angajamente" și au dat drumul la primele cinci imagini din MAFIA II. În premieră a fost prezentat și primul trailer disponibil momentan doar în mini-sala de cinema de la Leipzig GC 07. Mai multe detalii despre joc după prezentarea "behind close doors" de mâine. Enjoy!

Like the original Mafia title, Mafia 2 immerses players in the mob underworld of a fictitious late 1940's-early 1950's scenario. Players will easily become engaged in the game's cinematic Hollywoohttpd movie experience with strong, believable characters in a living, breathing city. By fusing high octane gunplay with white knuckle driving and an engaging narrative, Mafia 2 looks to be the industry's most compelling Mafia title to date.

Update: Jocul va fi lansat pe PC, PS3 și Xbox 360 iar data nu a fost anunțată. Probabil 2nd half 2008.

#15
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.289
  • Înscris: 07.03.2007
e super tare jocul !

#16
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postantivirus, on Aug 23 2007, 08:36, said:

Update: Jocul va fi lansat pe PC, PS3 și Xbox 360 iar data nu a fost anunțată. Probabil 2nd half 2008.

Se pare ca mai avem de asteptat... :P

#17
treqo

treqo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 31.08.2007

View Postantivirus, on Aug 21 2007, 09:58, said:

mi s-a parut unul printre cele mai plictisitoare si nasoale jocuri  MAFIA [parerea mea] in fiecare misiune tot ceea ce parea simplu de facut in final te trezeai ca trebuie sa-mpusti duzine de oameni, niciodata nu te punea sa-i impusti direct si sa termini toata treaba. L-am jucat foarte putin dar mai mult m-am uitat la fratele meu cum se joaca si stiu despre ce e vorba. Nu-nteleg ce va place voua la asta. Mi se pare mult mai calumea The GodFather dar si acesta are slabiciunile lui cum ar fi ca la sfarsitul jocului trebuia sa cuceresti toate depozitele si devenea plictisitor si repetiv.
asa e
dar oricum povestea e buna si la mafia si la the godfather ,doar ca mafia a depasit putin la grafica pe th godfather avand in vedere ca e si mai vechi de prin 2002-2003 nu mai stiu. Oricum le-am jucat pe amandoua,eu le dau 9,5 fatza de alte jocuri cu care tre sa impusti niste verziciuni(monstrii)ceva ireal,astea doua mai vin de la mama lor.
nu-mi plac roboti,monstrii,gargaritze :D si tot felu de prostii.

#18
treqo

treqo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 31.08.2007
am gasit ceva pe net acum e ceva tot cu mafie
acum ma uit si eu
uitativa si voiOMERTA

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate