Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Intrebari, raspunsuri, experiente placute si neplacute cu magazinele foto

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
MateiA

MateiA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 22.10.2006

View Postbogdan.tody, on Jan 9 2008, 13:48, said:

si astfel revin la problema mea.. stie cineva ce e cu fotopedia.ro? sunt de incredere? :D
Mai nu am comandat de la ei ceva prea scump (un filtru UV kenko), insa nu am luat tzeapa :D
Cred ca sunt seriosi, nu stiu!

#56
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
imi iau de la ei...sper sa nu fie probleme :(

#57
sevendotro

sevendotro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.09.2005
Trei comenzi de la f64, toate cu probleme, nu majore, la final toate rezolvate pe cale amiabila. Le mai acord credit.
Recomand BH.

#58
icarus86

icarus86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 14.03.2007
Salut,

Multiple comenzi la f64 (aparatura Canon si Nikon), o problema cu un 18-135, inlocuit fara nicio contra-argumentare.
Baietii s-au purtat exemplar.

Recomand cu caldura.

Rares

#59
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Pana la urma cum e cu BH? Ce se mai plateste, pe langa pretul final afisat pe site (inclusiv transportul ales pe site)?

Cineva pe acest forum spunea de: TVA in Romania la valoarea de factura + 10% pentru obiectiv.

#60
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
dupa site-ul oficial al alora de la vama se plateste +10% pentru tot

#61
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbogdan.tody, on Jan 10 2008, 12:43, said:

dupa site-ul oficial al alora de la vama se plateste +10% pentru tot

Vamuirea se realizeaza in localitatea de destinatie a coletului (daca exista birou vamal)?

Ai vreun link direct care sa probeze ce ai spus mai sus?

#62
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
link am gasit tot pe aici pe softpedia, la sectiunea asta dar acum imi merge prea prost netu ca sa pot cauta...

La fotopedia nu mai este K100D super 18-55 + 50-200 :(( cu toate ca scrie in stoc pe site, in realitate nu e.... aveti idei pe unde pot sa mai gasesc la un pret rezonabil?

#63
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu as zice ca mai bine mai pui 2 mil si iei un K10D doar cu 18-55... ;)

Daca ii ai. Daca nu, go SH.

#64
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbogdan.tody, on Jan 10 2008, 17:07, said:

link am gasit tot pe aici pe softpedia, la sectiunea asta dar acum imi merge prea prost netu ca sa pot cauta...

La fotopedia nu mai este K100D super 18-55 + 50-200 :(( cu toate ca scrie in stoc pe site, in realitate nu e.... aveti idei pe unde pot sa mai gasesc la un pret rezonabil?

Am discutat saptamana trecuta (pe email) cu cineva de la www.digitalpoint.ro, Cluj-Napoca, si mi-a spus ca din 13 ian primeste K100D Super + 18-55, la 1650 RON, nou-nout, sigilat, cu garantie reala de la focus94. E cel mai mic pret pe care l-am gasit pe internet in Ro. Pe situl lor figureaza K100D + 18-55 la pretul 1650, dar mi-a spus ca nu mai are si o sa-mi vanda, daca ma intereseaza, K100D Super la pretul lui K100D. L-as fi cumparat eu, dar momentan, nu ma mai intereseaza dSLR-uri (nu am gasit ceva pe gustul meu, la preturi rezonabile). Dar iti recomand sa mergi sa-l cumperi personal, nu online.

#65
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
ce-s cu preturile alea la aparate pe focus94? K100D Super kit 18-55 la  2570? in conditiile in care pe emag e cu tot cu 50-200 la 2451...

Ma gandeam sa imi iau un K100D super Body si un obiectiv  AF 28-200mm f/3,8-5,6 LD Aspherical [IF] SuperII-Macro .. niste idei? ca nu ma pricep la obiective... si chiar ce e cu macro ala din denumire? :D

#66
MateiA

MateiA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 22.10.2006

View Postbogdan.tody, on Jan 10 2008, 21:43, said:

ce-s cu preturile alea la aparate pe focus94? K100D Super kit 18-55 la  2570? in conditiile in care pe emag e cu tot cu 50-200 la 2451...

Ma gandeam sa imi iau un K100D super Body si un obiectiv  AF 28-200mm f/3,8-5,6 LD Aspherical [IF] SuperII-Macro .. niste idei? ca nu ma pricep la obiective... si chiar ce e cu macro ala din denumire? :D
Tu glumesti, nu? Probabil glumesti...ai citit acea mica nota care scrie "Pentru Nikon / Canon / Minolta" ?

Oricum, nu as recomanda un super zoom (calitatea sa este slaba in general).

#67
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
mda....ala l-am gasit la "accesorii poentax k100D" in fine pana la urma ma gandesc la un Sigma 28-70mm F/2.8-4 High Speed Zoom... doamne ce nehotarat sunt :))

Sa imi vina macar body-ul de la emag...ca vad ca fac nasoale

#68
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
mda...la emag imi zice unu ca e pe stoic, fac comanda si nu mai e pe stoc... ma suna azi si imi zice ca poate vine peste 2-3 saptamani...

la fotopedia scria pe site ca pentax K100D super twin kit 18-55+50-200 e pe stoc, fac comanda telefonic, ma anunta ca nu e pe stoc dar suna la importator si revine in acceasi zi cu un telefon. sun a -a zi deoarece am vazut ca nu mai suna ei si imi zice unu de acolo ca ma suna in 20 min ca momentan nu e la birou... asta se intampla ieri... il sun azi din nou pe mobil, si il iau din somn si imi zice ca nu se mai fabrica K100D super si daca nu vreau un K10 ... povestea cu K10D mi-au bagat-o si aia de la emag..... nu mai suport :-l

ia ziceti..care ati facut comenzi de la bh... cum merge cat e pana la urma vama si prin ce e cel mai ok sa trimita? posta sau curierat, si care din ei... mentionez ca sunt din iasi...

#69
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Postbogdan.tody, on Jan 12 2008, 13:13, said:

ia ziceti..care ati facut comenzi de la bh... cum merge cat e pana la urma vama si prin ce e cel mai ok sa trimita? posta sau curierat, si care din ei... mentionez ca sunt din iasi...

Eu cred ca cel mai bine e sa faci o vizita oficiului vamal din localitatea ta, si sa ii pui pe cei de acolo sa-ti dea indicatii cu privire la problema asta. Nu te lua dupa ce zic unii pe forumuri, fiecare spune altceva (nu ca ar fi fals, dar fiecare a avut alta situatie - se pare ca la noi difera de la caz la caz si de la luna la luna).

#70
schnauzer

schnauzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.12.2007
B&H maybe!

#71
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
astept de 3 saptamini o comanda de la dm.ro si nici acum nu imi pot spune cind o voi primi. e vorba de un blitz nikon sb 600. am comandat de la ei pt ca au pretul cel mai bun. 3 saptamini oameni buni. norocul meu e ca nu am platit avans. am incercat acum sa plasez o comanda fictiva ca sa incerc si chestiunea cu avansul si iti cer 20% pt un nikon d4sn. probabil pentru sume mari cer avans. pai sa platesti avans si sa nu stii sigur cind primesti produsul e strigator la cer. si oricum, comandind din america, platind transportul cel mai ieftin (express mail, care ajunge in 5-7 zile) si platind si tva la oficiul postal vamal, iesi cam la acelasi pret cu produsele de la dm.ro. singurul inconvenient ar fi garantia, desi, cred eu, un an de zile cit dau cei de la dm.ro e acoperit si certificatul international de la b & h de exemplu.

daca cineva a mai avut probleme cu cei de la dm.ro, va rog postati. sa posteze si cei care au avut o relatie buna cu dm.ro ca doar vrem sa vedem daca ce patesc eu e doar o intimplare sau nu!

va rog nu umpleti topicul cu aiureli.

Edited by eperdos, 05 February 2008 - 11:25.


#72
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
si eu am incercat sa cumpar de la ei un D40 acum 1 an, scria ca e pe stoc, l-am comandat ,am asteptat, am sunat la ei si mi s-a spus ca nu e pe stoc, am mai stat vreo 2 luni( a fost bine ca tocmai ma razgandisem si ma gandeam la  un K100D) si dupa 3 luni de la momentul "0" m-au sunat sa confirm comanda :huh:  ca a intrat pe stoc aparatul..... :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate