Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Intrebari, raspunsuri, experiente placute si neplacute cu magazinele foto

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
repp4radu

repp4radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 14.01.2010
Am comandat sambata de la Sinpro Timisoara un blitz SB600 si un filtru CPL Hoya HMC . Problema mea este ca la blitz trebuia sa primesc un difuser Lambency C1 .
Astazi , acum vreo o ora , cand a venit curierul , a spus la telefon ca nu stie unde este blocul si mi-a spus unde sa cobor . M-am intalnit cu el , am luat coletul , fara sa-l mai verific (stiu ca am gresit , nu mai trebuie sa-mi spuneti) . Cand am deschis : Surpriza! Lipsea difuserul . Pe factura din cutie e trecut , insa nu l-am primit in cutie . Maine voi suna la Sinpro sa-i anunt de lipsa difuserului .

Din experientele voastre anterioare cu Sinpro credeti ca voi face rost de difuser sau nu ?

Multumesc anticipat!

#92
repp4radu

repp4radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 14.01.2010
Am vorbit cu cei de la Sinpro si-au cerut scuze si au spus ca azi vor expedia difuzorul .  :peacefingers:  Problema rezolvata !

#93
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Salut, nu vreau să deschid un subiect nou, de aceea îndrăznesc să pun aici o întrebare.
Am un prieten pasionat de fotografie, și, cum se apropie ziua lui, aș vrea să-i fac un cadou util în aria asta. Însă cum nu mă pricep deloc, (dar știu că întotdeauna există câte un accesoriu care face cu ochiul fotografilor :) ) m-am gândit că cea mai bună soluție ar fi să-i fac cadou un voucher cu care să-și ia el ce are chef/nevoie. Cunoașteți vreun magazin online sau în București care să practice aceasta metodă? Adică eu să le dau x lei în schimbul unui voucher pe care să-l ofer omului, care să-și aleagă ce vrea din magazinul respectiv.
Mulțumesc anticipat pentru ajutor!

#94
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Nu stiu. Dar poti sa ii dai numarul cardului, lasi pe card cat vrei tu, si se descurca el :).

#95
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

View PostMoaca, on 20th June 2012, 16:13, said:

Cunoașteți vreun magazin online sau în București care să practice aceasta metodă? Adică eu să le dau x lei în schimbul unui voucher pe care să-l ofer omului, care să-și aleagă ce vrea din magazinul respectiv.
Da, F64 au astfel de sistem. Aici

#96
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Mulțumesc!

#97
Vrajitoru_din_ozz

Vrajitoru_din_ozz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 13.11.2006
Salutare la toata lumea! Am nevoie urgenta de niste sfaturi! Am gasit pe o pagina de anunturi din Spania anuntul ASTA!!!! Bun,vazand ca e la jumatate de pret fata de orice magazin din Spania,am luat legatura prin e-mail cu  cel care a postat anuntul si i-am cerut mai multe detalii despre cum ar avea loc tranzactia in caz ca as vrea sa cumpar camera de la el,l-am intrebat din ce tara e,in caz ca trebuie sa platesc transport sau ceva taxe suplimentare(eu traiesc in Spania acum). Imi zice tipul ca e din Newcastle,Anglia,si ca pretul final e de 850 € care include si transportul pana in Spania,si pt ca amandoua tarile sunt in Uniune,nu se platesc taxe aditionale,iar de tranzactie se va ocupa o firma specializata cu asa ceva,ASPEN EXPRESS! Nu stiu acum,nu am mai cumparat niciodata prin metoda asta,e de incredere? Cineva de pe aici a mai folosit serviciul asta? Ms mult si astept raspunsurile voastre!

#98
torress222

torress222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2012
Buna , imi spune cineva cum se numesc fotografiile din ceva material plastic  in care se vad 2 imagini  din unghiuri diferite  prin rotirea usoara stanga dreapta?

#99
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Kitsch?

#100
NewFolder

NewFolder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 12.06.2011
buna ziua, are cineva experienta cu cameredigitale .ro? Sunt agreati de nikon romania, sunt la nikon pe pagina...

am citit despre experiente nasoale cu ei, in trecut (4-6 ani). Si-au revenit?

Sunt OK?

Edited by NewFolder, 26 May 2017 - 17:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate