Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Am un card...cum aflu care este contul cardului?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007
Cum aflu care este contul cardului (BCR-visa electron)...si cum poate cineva sa imi vireze bani in acest cont?

#2
Cimpoacă

Cimpoacă

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 17.07.2006
Caută prin casă un plic cu o scrisorică de la banca emitentă. Asta în cazul în care e cardul tău și nu l-ai obținut de la vreun gură-cască. :D
Dacă nu găsești nimic, dă o tură pe la bancă.

#3
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

 fraidycat, on Aug 8 2007, 16:08, said:

Cum aflu care este contul cardului (BCR-visa electron)...si cum poate cineva sa imi vireze bani in acest cont?

Ai nevoie de IBAN.
Eu l-am obtinut de la BRD printr-un simplu apel telefonic (era un telverde parca, deci a fost moka apelul).
Eu am cerut IBAN-ul pentru o alta persoana, nu pt mine. Trebuia sa fac un virament si persoana respectiva nu stia IBAN-ul, desi avea cardul (ceea ce oricum e irelevant).
IBAN-ul nu e ceva secret pentru ca nu poti scoate bani dintr-un cont stiind doar IBAN-ul. Poti doar sa-l alimentezi, ceea ce e ok pentru titularul contului :)
De aceea pe facturi apare si IBAN-ul emitentului facturii. E o informatie publica, deci banca iti poate furniza aceasta informatie fara pb.
Recomand sa intri pe situl bancii tale, sa cauti un nr de tel (vezi ca unele banci au telverde, deci chiar daca trebuie sa stai 15 min pana iti raspunde, nu te costa nimic), ii suni, te prezinti, le dai eventual si numarul cardului, daca ti-l cer si gata.

Sper sa te ajute.

#4
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Te duci la bancomat, verifici soldul apoi ii zici sa iti dea chitanta si pe ea iti scrie iban-ul. Cred ca este metoda cea mai rapida.

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pe chitante nu scrie contul integral ci numai primele, eventual si ultimele 4 cifre...parca

#6
cooldesign

cooldesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.01.2004
Mergi la banca si ceri sa ti se dea un extras de cont pentru cardul tau. Simplu ! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate