Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Reziliere contract Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Salutare,

Am un abonament la Cosmote din noiembrie 2006. Este vorba de un abonament cu 240 de minute incluse la care am atasat EO 500 de minute in Cosmote. Doresc sa reziliez acest abonament. Dat fiind faptul ca am incheiat contractul la Germanos, iar contractul pe care mi l-au dat nu are mai mult de o pagina, nu stiu in ce conditii se poate face rezilierea. Ma poate ajuta cineva cu informatii? Multumesc anticipat.

#2
george892

george892

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.07.2007
De relatii clienti ai auzit ? Sau consideri ca sfaturile unor ciumpalaci de pe forum sunt mai bune ?  :nonobad:

#3
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
O sa sun si la ei, dar vroiam sa stiu din experientele altor utilizatori.

#4
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,503
  • Înscris: 24.12.2005
Mergi la o reprezentanță Cosmote, unde completezi o cerere tip. Să ai buletinul la tine. Îți vor cere și un număr de telefon pentru confirmarea și motivarea rezilierii. Cam așa a fost la mine.  <_<

#5
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Ce inseamna inainte de termen? Pe ce perioada este contractul, 6 luni sau 1 an?

#6
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Cel mai probabil ca ai semnat contractul pentru 1 an. Nu am auzit de contracte pentru 6 luni.
Deci, in noiembrie 2007 poti sa renunti la abonament fara sa platesti taxa de reziliere contract.

Edited by aleksutzu07, 19 July 2007 - 23:16.


#7
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postaleksutzu07, on Jul 20 2007, 00:14, said:

Cel mai probabil ca ai semnat contractul pentru 1 an. Nu am auzit de contracte pentru 6 luni.
Deci, in noiembrie 2007 poti sa renunti la abonament fara sa platesti taxa de reziliere contract.


pana atunci poti sa treci la un abonament mai mic....de 3 euro si sa renunti la EO de 500...asta ca sa nu platesti prea mult daca tot nu-l folosesti

#8
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Il folosesc. Nu vreau sa trec la un alt abonament, vreau sa renunt la el pentru a trece pe abonamentul cu 400 de minute nationale de la Vodafone.

#9
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
nu cred ca m-ai inteles......fa-ti abonament la vodafone, foloseste-l pe ala si abonamentul cosmote pune-l in "dulap"....adica scoti cartela din telefon si o pui deoparte....dar ca sa nu platesti mult luniile astea care ti-au mai ramas pana in noiembrie, treci la un abonament mai mic....adica suni la ei si spui ca vrei sa treci la un abonament cu mai putine minute incluse in abonament....si ei te trec pe 3 euro si renunti si la cele 500 minute in retea.....deci pana in noiembrie o sa platesti 3 euro lunar si nu 29......

#10
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Aaa... da, e si asta o idee si chiar una mult mai ieftina :) Multumesc.

#11
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004
Stimate Cosmin,

de pe ce lume esti picat ? sper sa fie o gluma ceea ce ai scris mai sus.
ori ai probleme ...

Bafta !

#12
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
Care parte o consideri o gluma? Trecerea la un abonament cu 400 de minute la Vodafone sau pastrarea contractului pana in noiembrie dar cu trecerea la un alt abonament?

#13
adi mihalcea

adi mihalcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.04.2007
cat costa ala de la voda cu 400 nationale?

#14
cosmin.chiru

cosmin.chiru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.03.2006
63$ (fara TVA).

#15
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View Postcosmin.chiru, on Jul 22 2007, 16:32, said:

63$ (fara TVA).
brrr... pare cam scump...

#16
adi mihalcea

adi mihalcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.04.2007
scump taticu...baga un flexibil de la Orange....mai pui niste nr fav niste min de week end si iesi mai ieftin soto....plus ca ai acum si 180 min nationale cadou valabile timp de 3 luni....+3 euro credit suplimentar gratuit lunar (adica minim 20 min nationale gratuite in plus )

#17
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postcosmin.chiru, on Jul 22 2007, 16:32, said:

63$ (fara TVA).
Nu primesti o reducere 50 % de la "Vodafone-RO" la un contract incheiat pe termen de 2 ani ? B)
La "Cosmote-RO" abonamentul de 480 minute nationale este 63,07 de euro cu TVA  :console: !


#18
yyyxxx

yyyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.06.2007
tocmai, primeste reducerea de 50% deci pt 400min nat anytime va platii 31,5 usd . Ma indoiesc ca ar iesii mai bine la orange. In aceasta perioada cine vrea min nat la voda e cea mai buna oferta. :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate