Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Loto 6/49 si Joker

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
94 răspunsuri în acest subiect

#37
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Daca aveti rabdare si sunteti maniaci in ceea ce priveste loto mergeti aici :http://www.saliu.com/
Sunt prezentate in amanunt toate teoriile posibile si imposibile.
Am jucat ani buni aplicand tot felul de metode si calcule ( am castigat o singura data la cat.2 si de  4 ori la cat.3) ; acum m-am lecuit pentru ca "jocul" asta iti prinde slabiciunea si poti deveni dependent, alocand sume din ce in ce mai mari incercand sa-ti aplici teroriile. (de fiecare data zici ca porcu' : doar asta ca-i cald si gata...  :rolleyes: )
Cel mai des am jucat variante compuse de scheme reduse, in care se maresc sansele de a iesi numerele castigatoare, dar nu ies pe schema ( cunoscatorii stiu la ce ma refer)

#38
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 207
  • Înscris: 01.01.2004

progy, on Mar 18 2005, 12:27, said:

Baieti, ati scapat ceva din vedere:
In momentul de fata, toate consolele de prelucrare a biletelor de loto din tara sunt in retea. Astfel, Duminica cand se inchid agentiile, la centrala se cunosc toate variantele care s-au jucat in tara. Deci, daca mai au nevoie de sumele alea uriase sa le tina in ceva conturi inca o vreme, sau sa finanteze nu stiu ce, probabil va iesi report si in saptamana in cauza. E doar o presupunere, dar totusi suntem in Romania. Sau ma insel eu?

<{POST_SNAPBACK}>



Sincer nici eu nu cred in corectitudinea Loteriei da' nu se stie de unde pica norocu'

#39
cizi

cizi

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 21.03.2005

progy, on Mar 18 2005, 12:27, said:

In momentul de fata, toate consolele de prelucrare a biletelor de loto din tara sunt in retea. Astfel, Duminica cand se inchid agentiile, la centrala se cunosc toate variantele care s-au jucat in tara. Deci, daca mai au nevoie de sumele alea uriase sa le tina in ceva conturi inca o vreme, sau sa finanteze nu stiu ce, probabil va iesi report si in saptamana in cauza. E doar o presupunere, dar totusi suntem in Romania. Sau ma insel eu?

<{POST_SNAPBACK}>



Pentru bugetul unei tari "sumele alea uriase" nu sunt chiar asa uriase, pot reprezenta ceva doar pentru o firma romaneasca (fie ea si "Loteria Romana").
Personal cred ca extragerile pot fi manipulate "aranjand" greutatile bilelor astfel incat sa iasa sau nu ditr-o anumita zona de la 1 la 49, pentru a se aduna reporturi mari in zilele de alegeri, referendum...
Programele care fac analize statistice sunt bune mai mult pentru "psihologia jucatorului" deoarece evenimentele analizate ar trebui sa fie "egal probabile", adica sa fie indeplinite aceleasi conditii pentru fiecare extragere. Daca Loteria schimba periodic masina si bilele evident ca nu mai sunt aceleasi conditii. Generatorul de numere aleatoare din orice limbaj de programare pentru PC indeplineste aceste conditii pentru o plaja mica de numere cum sunt cele de la 1 la 49.
Am realizat un programel pe vremea 486DX care "ghicea" binisor numerele care urmau sa fie generate aleator, estima regulat 4 din 6, destul de rar 5 din 6; dar facea o analiza probabilistica realista dupa macar 2-3 MILIOANE de extrageri aleatoare de 6/49 numere.
Pana vor ajunge sa se joace la LOTO 6/49 macar 1 milion de extrageri pentru o baza de date acceptabila, tot KARMA jucatorului primeaza...  :worthy:

#40
nick_sveck

nick_sveck

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 08.03.2005
Acum, pe:
http://www.lotomania.as.ro gasiti programul WINLOTO V3.0 Demo.
Ce stie sa faca?
Se adreseaza jucatorilor la Loto 6/49 si Joker
Calculeaza:
- aparitii
- perechi
- tripleti
- categorii Nr. Calde, RECI, ASTEPTATE, PRECEDENTE
- Percolatii
- si bineanteles ALEGE numere dupa mai multe criterii bine 'fundamentate'
Am ajuns la 'izolarea' a 100.000 variante din cele 14mil si la marirea sanselor de castig de 100-1000 de ori.....
Va las pe voi sa-l incercati...
Have Fun,
Nick

#41
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 207
  • Înscris: 01.01.2004
Am o mica interbare : cum de reusiti sa intrati pe siturile astea ca mie nu imi merge nmic pe as.ro ? nici kiar as.ro .

#42
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.087
  • Înscris: 07.05.2004
.. mai bine jucam alea 6 numere care se inscriu in varful clopotului Gauss ...

#43
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.227
  • Înscris: 15.10.2004

Tzevaru, on Jun 25 2005, 10:12, said:

Am o mica interbare : cum de reusiti sa intrati pe siturile astea ca mie nu imi merge nmic pe as.ro ? nici kiar as.ro .

<{POST_SNAPBACK}>

scrie in browser adresa cu WWW in fata  ;)
  asa: www.as.ro sau www.norok.as.ro
nu asa: as.ro sau norok.as.ro........

#44
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 207
  • Înscris: 01.01.2004

RAZ, on Jun 30 2005, 17:49, said:

scrie in browser adresa cu WWW in fata  ;)
  asa: www.as.ro sau www.norok.as.ro
nu asa: as.ro sau norok.as.ro........

<{POST_SNAPBACK}>


Nu merge nici daca'l pic cu ceara .De altfel mie nu imi merge nimic de pe serveru' asta . Nu stiu de ce

#45
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.693
  • Înscris: 11.02.2005

Tzevaru, on Mar 1 2005, 23:23, said:

By the way: a auzit cineva de lanturi Markov?

Am facut ceva despre ele la o materie care se muesa Fiabilitatea instalatiilor (sunt student in anul 5 la Instalatii)

<{POST_SNAPBACK}>

Saracul...te chinuie prostii aia acolo...

#46
nick_sveck

nick_sveck

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 08.03.2005
Any Feedback?
A descarcat cineva WinLoto? Pareri impresii?
Eu tocmai am castigat 4 numere folosindu-l.........
Nu prea am timp ca ideile vin har domnului, dar ma asteptam cel putin sa 'incasez' ceva critici pe acest FORUM, stii grafica, bugurile, nu scoate la imprimanta, nici la cartofi prajiti nu se pricepe.......

Anyway, Have Fun,
  :cursing:  :cursing:

#47
nick_sveck

nick_sveck

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 08.03.2005
WINLOTO - pentru cei care NU l-au descarcat deja va ofera posibilita de a alege numere CASTIGATOARE pentru jocurile Loto 6/49 si JOKER si in + puteti sa studiati o gramada de statistici utile care va ghideaza spre 'alegerea perfecta'.......
One more thing.......acum puteti alege INTELIGENT si pentru JOKER, doar descarcati WinLoto Ver 2.0 DEMO si ......... gata.
Waiting your feedback!?!?

#48
nick_sveck

nick_sveck

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 08.03.2005

nick_sveck, on Aug 17 2005, 19:29, said:

WINLOTO - pentru cei care NU l-au descarcat deja va ofera posibilita de a alege numere CASTIGATOARE pentru jocurile Loto 6/49 si JOKER si in + puteti sa studiati o gramada de statistici utile care va ghideaza spre 'alegerea perfecta'.......
One more thing.......acum puteti alege INTELIGENT si pentru JOKER, doar descarcati WinLoto Ver 2.0 DEMO si ......... gata.
Waiting your feedback!?!?

<{POST_SNAPBACK}>


era sa uit.......
check this out:
http://www.lotomania.as.ro

#49
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.269
  • Înscris: 02.04.2004

progy, on Mar 18 2005, 12:27, said:

Baieti, ati scapat ceva din vedere:
In momentul de fata, toate consolele de prelucrare a biletelor de loto din tara sunt in retea. Astfel, Duminica cand se inchid agentiile, la centrala se cunosc toate variantele care s-au jucat in tara. Deci, daca mai au nevoie de sumele alea uriase sa le tina in ceva conturi inca o vreme, sau sa finanteze nu stiu ce, probabil va iesi report si in saptamana in cauza. E doar o presupunere, dar totusi suntem in Romania. Sau ma insel eu?

<{POST_SNAPBACK}>


prevad un program mai simplu...de retea...cum au facut (sa citez pe cineva) "tehnicienii" de afara pentru ATM-uri...

#50
Ginois

Ginois

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 20.08.2005
Chiar ca nu aveti ce face .... LOTO :)) o manarie ... castigatorii sunt aranjatzi stati linistiti ... e o prostie in tara noastra si mai joaca si atata lume ...

#51
prusu83

prusu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 27.08.2006
Nu pot intra pe www.lotomania.as.ro. Daca are cineva WinLoto il rog sa il posteze sau sa il trimita pe mail la [email protected]. Mersi

#52
CristianTM

CristianTM

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 278
  • Înscris: 26.01.2005
Vedeti si aici --> http://forum.softped...howtopic=222740

CristianTM.

#53
Makaveli8400

Makaveli8400

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 30.10.2007
O loterie care cu siguranta nu e aranjata este cea Europeana. Cu aproximativ 25RON pe saptamana (5 Lire) te poti inscrie intr-un sindicat la aceasta loterie si ai sanse mult mai mari de castig..

#54
flyhi

flyhi

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 16.11.2007
caut un programator web si fan jucator inrait loto pentru o aplicatie loto geniala.
vorbim pe mail.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate