Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Sala de forta

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
Am 17 ani, 1,78 si vreo 60 de kg, pot sa ma apuc de la varsta  asta de sala?

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu tati ! stai pana la 50...
bineinteles ca poti sa te apuci, dar nu haotic
ci ajutat de un antrenor, sa nua abuzezi de greutati fara exwercitiu...
si mai ales stai linistitt ca nu ti se micsoreaza cocoselul daca tragi de fiare !
numai vointa si ambitie sa ai, serios...

#3
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Ai grijã cu steroizi, aminoacizi, creatina, prostinã, tâmpinã, cancerinã ºi alte chestii de astea. Eu am luat aminoacizi când aveam vârsta ta (în acelaºi context) ºi am regretat teribil apoi (se pare cã din cauza lor am suferit o intervenþie chirurgicalã de tristã amintire). Deci eu, din experienþa mea, þi-aº recomanda sã te abþii de la orice fel de ”suplimente”, fie ele ºi aminoacizi, proteine etc...  Cred cã e suficient dacã în timp ce faci salã te hrãneºti foarte bine. Desigur cã o sã îi vezi pe cei care trag pe acolo cã iau tot felul de minunãþii care mai de care mai ”inteligente” ºi cu succes ”garantat”. Totodatã, aºa cum spunea ºi spare-me, nu haotic. Succes!

#4
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005
Ne poti da mai multe detalii depre ce neplaceri ti-au adus aminoacizii?Si ce cantitati luai?
Eu chiar saptamana viitoare ma gandeam sa imi cumpar o cutie.Acuma m-ai pus serios pe ganduri.

Edited by robotelu, 12 May 2007 - 23:33.


#5
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Niºte neplãceri neoplasmatice ca sã zic aºa, ºi alte detalii nu mai dau (nici pe pm). Nu mai ºtiu cum luam (au trecut mai bine de 9 ani)... Cum scria pe cutie. De douã ori pe sãptãmânã câte 2 sau 3. Nu mai ºtiu exact, a trecut mult timp de atunci. Cert e cã mi s-a sugerat atunci sã fac niºte anaºize înainte de a lua aminoacizi, dar cum, la vârsta aia, eram ”cel mai dãjtept”, nu am fãcut analizele (ºi din comoditate). Este strict o bãnuialã cã problemele au fost din cauza aminoacizilor, pentru cã la momentul ãla am fãcut niºte corelaþii între ce scria pe cutie, ce scria în biopsie, ce scria la diagnostic (acum nu mai ºtiu ce scria exact pe toate) ºi se cam legau. E o banuialã ºi o experienþã strict personalã repet. Deci faceþi cum consideraþi mai bine. Vorbiþi eventual ºi cu medicul de familie întâi.

Edited by Piorel, 12 May 2007 - 23:45.


#6
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
spuneti-mi daca stiti o sala de forta, prin zona centrala a bucurestiului unde se ocupa de tine antrenorii va rog frumos

#7
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 spare-me, on May 12 2007, 23:41, said:

nu tati ! stai pana la 50...
bineinteles ca poti sa te apuci, dar nu haotic
ci ajutat de un antrenor, sa nua abuzezi de greutati fara exwercitiu...
si mai ales stai linistitt ca nu ti se micsoreaza cocoselul daca tragi de fiare !
numai vointa si ambitie sa ai, serios...
nu ai ce sa patesti de la aminoacizi... garantat 100% , la fel nici de la proteine, aminoacizii compun proteina, de exemplu carnea are proteina... atunci ar insemna sa nu mananci nik ce contine proteina ca face rau..... fii serios omule... :bandit:

#8
danielcc

danielcc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2007

 Spik3y, on May 15 2007, 00:56, said:

spuneti-mi daca stiti o sala de forta, prin zona centrala a bucurestiului unde se ocupa de tine antrenorii va rog frumos
:rolleyes:  sunt destul de multe sali, depinde de ceintelegi prin centru,(in spatele la mag unirea susu in cupola langa piata; in magazinu unire sus , tineretului OLYMPIA)

#9
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 adi185, on May 26 2007, 20:45, said:

nu ai ce sa patesti de la aminoacizi... garantat 100% , la fel nici de la proteine, aminoacizii compun proteina, de exemplu carnea are proteina... atunci ar insemna sa nu mananci nik ce contine proteina ca face rau..... fii serios omule... :bandit:

adi 185 mori de oftica  :P  dupa ce spui ca iei animal stak mereu e normal sa spui ca nu patesti nimi de la aminoacizi, proteine, creatina... si alte c*caturi
On topic : de ce sa nu te apuci ? asteapta pana la 30 -40 de ani sa vezi cum iti creste burta sa te apuci de nevoie  : ^_^

#10
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 alexvl, on Jul 8 2007, 11:10, said:

adi 185 mori de oftica  :P  dupa ce spui ca iei animal stak mereu e normal sa spui ca nu patesti nimi de la aminoacizi, proteine, creatina... si alte c*caturi
On topic : de ce sa nu te apuci ? asteapta pana la 30 -40 de ani sa vezi cum iti creste burta sa te apuci de nevoie  : ^_^
de ce sa mor de oftica? nu inteleg aluzia???

animal stack e bun... dar pe copii de 17-18 ani , mai tarziu nu prea da rezultate

#11
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 adi185, on Jul 8 2007, 11:52, said:

de ce sa mor de oftica? nu inteleg aluzia???

animal stack e bun... dar pe copii de 17-18 ani , mai tarziu nu prea da rezultate
nu neaparat de oftica, dar  vad ca incerci sa argumentezi consumul de suplimente nutritive in cazul copiilor si pentru ca folosesti Animal Pak care nu e bun pe copii de 17- 18 ani. Tocmai asta este: copiii de 17- 18 ani trebuie sa NU foloseasca nici un fel de suplimente nutritive, deoarece le poate parea rau mai tarziu. nu stiu ce varsta ai tu, dar vad ca te contrazici total in ceea ce spui, facand referire la impinsul pentru piept, cand aveai 18 ani faceai cu 150 kg. din asta reiese ca acum ai mai mult de 18 ani si iei Animal Pak desi nu prea da rezultate. si te intreb desi risc sa fiu off topic: De ce (mai) iei Animal ?

Edited by alexvl, 09 July 2007 - 20:27.


#12
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 alexvl, on Jul 9 2007, 21:25, said:

nu neaparat de oftica, dar  vad ca incerci sa argumentezi consumul de suplimente nutritive in cazul copiilor si pentru ca folosesti Animal Pak care nu e bun pe copii de 17- 18 ani. Tocmai asta este: copiii de 17- 18 ani trebuie sa NU foloseasca nici un fel de suplimente nutritive, deoarece le poate parea rau mai tarziu. nu stiu ce varsta ai tu, dar vad ca te contrazici total in ceea ce spui, facand referire la impinsul pentru piept, cand aveai 18 ani faceai cu 150 kg. din asta reiese ca acum ai mai mult de 18 ani si iei Animal Pak desi nu prea da rezultate. si te intreb desi risc sa fiu off topic: De ce (mai) iei Animal ?
de unde stii tu ca nu da rezultate?? culturismul nu inseamna cat impingi la piept... eu fac culturism de performanta :) , si rezultate sunt destule sa stii , acum am 22 de ani..
citeste si tu ce contine animal pak-ul.... VITAMINE si MINERALE, singurele care dauneaza in doze imense sunt vitamina A si E , restu ce-i peste se elimina prin urina, intradevar is doze imense pt unu de 17 ani, dar el elimina ce este peste :)


animal pack gol, nu da rezultate... nu o sa cresti veci cu el...!!!! el iti asigura necesarulk de vitamine si minerale necesare organismului, n-ai cum sa cresti de la vitamine, de la surplus caloric cresti  , antrenament f f intens, si odihna multa...  <_<

#13
mihaiinvader

mihaiinvader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2007
dap sportu face bine sanatatii :) poti sa iei si ceva proteine.... dar e bine sa vb cu antrenorul de la sala... spor la munk oricum :P

#14
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 adi185, on Jul 10 2007, 08:10, said:

de unde stii tu ca nu da rezultate?? culturismul nu inseamna cat impingi la piept... eu fac culturism de performanta :) , si rezultate sunt destule sa stii , acum am 22 de ani..
citeste si tu ce contine animal pak-ul.... VITAMINE si MINERALE, singurele care dauneaza in doze imense sunt vitamina A si E , restu ce-i peste se elimina prin urina, intradevar is doze imense pt unu de 17 ani, dar el elimina ce este peste :)
animal pack gol, nu da rezultate... nu o sa cresti veci cu el...!!!! el iti asigura necesarulk de vitamine si minerale necesare organismului, n-ai cum sa cresti de la vitamine, de la surplus caloric cresti  , antrenament f f intens, si odihna multa...  <_<
tu ai spus intr-un post anterior ca da rezultate doar la copiii de 17 - 18 ani, mai tarziu nu da rezultate. chiar tu ai spus ! asa ca nu inteleg de ce ma intrebi  :huh: ai uitat cumva ce ai spus mai devreme ?
stiu ce contine Animal Pak, chair daca nu fac culturism de performanta. Animal Pak se ia cu 30 minute inainte de antrenament, pentru cresterea fortei din timpul antrenamentului, forta nu se modifica in rest. Deci e ca si cum ai lua acest supliment incercand sa devii Hulk in timpul antrenamentului. Deci obtii rezultate pe moment. Evident ca putand sa te antrenezi cu greutati mai mari datorita suplimentului devii mai puternic in rest. Concluzia : Cand folosesti Animal Pak e ca si cum ai trisa, deoarece tu nu te-ai putea antrena folosind greutati asa mari , numar de repetari... etc. fara sa folosesti Animal Pak :P

Edited by alexvl, 10 July 2007 - 09:35.


#15
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 alexvl, on Jul 10 2007, 10:27, said:

tu ai spus intr-un post anterior ca da rezultate doar la copiii de 17 - 18 ani, mai tarziu nu da rezultate. chiar tu ai spus ! asa ca nu inteleg de ce ma intrebi  :huh: ai uitat cumva ce ai spus mai devreme ?
stiu ce contine Animal Pak, chair daca nu fac culturism de performanta. Animal Pak se ia cu 30 minute inainte de antrenament, pentru cresterea fortei din timpul antrenamentului, forta nu se modifica in rest. Deci e ca si cum ai lua acest supliment incercand sa devii Hulk in timpul antrenamentului. Deci obtii rezultate pe moment. Evident ca putand sa te antrenezi cu greutati mai mari datorita suplimentului devii mai puternic in rest. Concluzia : Cand folosesti Animal Pak e ca si cum ai trisa, deoarece tu nu te-ai putea antrena folosind greutati asa mari , numar de repetari... etc. fara sa folosesti Animal Pak :P
ajuta, iti da energie ,m stare de bine, da nu cresti de la el. eu iau dimineata zilnic, cate 1 plic, si cand sunt la regim drastic 1 dimineata 1 pe la 3-4 dupa masa

#16
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
apropo de trisat... bea 2 cafele tari cu o aspirina si un salbutamol inainte de antrenament sa vezi ce bine merge antrenamentu ii mai tare a 10 redbull combinatia, ala nu-i trisat ??? sa-i zicem trisat ca asa-i zici tu :), in sport trebuie sa te folosesti de orice portita pt a-ti atinge scopurile, daca nu , ramai mediocru

Edited by adi185, 10 July 2007 - 11:18.


#17
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 adi185, on Jul 10 2007, 12:17, said:

apropo de trisat... bea 2 cafele tari cu o aspirina si un salbutamol inainte de antrenament sa vezi ce bine merge antrenamentu ii mai tare a 10 redbull combinatia, ala nu-i trisat ??? sa-i zicem trisat ca asa-i zici tu :), in sport trebuie sa te folosesti de orice portita pt a-ti atinge scopurile, daca nu , ramai mediocru

Pai ce rost are sa iei Salbumatol daca nu esti bolnav ? Eu stiu ca bolnavii de astm il folosesc. Daca nu esti bolnav de ce sa il iei ? Asta se cheama ipohondrie. Si cafelele... sport faci ca sa fii sanatos, nu ca sa bagi 2 cafele in tine doar pentru a ridica mai multe kg sau a face mai multe repetari. Sportul si drogurile nu merg impreuna !

#18
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 alexvl, on Jul 10 2007, 19:47, said:

Pai ce rost are sa iei Salbumatol daca nu esti bolnav ? Eu stiu ca bolnavii de astm il folosesc. Daca nu esti bolnav de ce sa il iei ? Asta se cheama ipohondrie. Si cafelele... sport faci ca sa fii sanatos, nu ca sa bagi 2 cafele in tine doar pentru a ridica mai multe kg sau a face mai multe repetari. Sportul si drogurile nu merg impreuna !
in sportu de performanta merg de minune , daca nu stiai..mai documenteaza-te... cafeaua-i dopping in sah si toata lumea bea cafea, salbutamolu il folosesti ca-i bronhodilatator sa poti asimila mai mult oxigen.. nu neaparat sa fii bolnav

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate