Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 

Renault Megane

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#127
vladdygo

vladdygo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 02.06.2004
Comportament exceptional pe zapada si frig zilele astea (drum Bucuresti-Bv-Bc-Iasi si retur pe E85), pe zapada in conditii de iarna. Anvelope Michelin Alpine M3 (doar pe fata ca deh... e crize) noi.

#128
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
da da da, salivau vecinii la cum am reusit sa ies cu Meganul din parcare si dintre blocuri (la Galati intre blocuri s-au depus intre 15 si 30 cm de zapada)

In plus, am facut un GL - Bucuresti si retur, cu plecare marti noapte si retur joi, in conditiile in care politaii nu vroiau sa ma lase sa ies din GL fara nici o problema: viscol, zapada, polei, gheata depusa straturi, de toate... Super stabila masina. Anvelope de iarna: Debica Frigo, toate 4 rotile, ca e la acelasi pret decat daca puneam 2 scumpe doar pe fata si imi fugea curu' prin sant...  :coolspeak:

Hai s-o recunoastem, iarna e cu problema pentru soferii care conduc bine doar in linie dreapta si cu soare afara si pentru cei care merg pe aceleasi anvelope de vara folosite 5-6 ani la rand... :thumbdown:

View PostAbove_Gods, on 11th December 2009, 22:48, said:

pt toti cei care sar ca arsi ca e scump reno iata o analiza pe care am gasit-o azi : preturi cumulate revizii 100000 km

Precizare: Au fost luate in calcul reviziile programate si consumabilele estimate a fi schimbate pana la 100.000 de kilometri, indiferent de intervalul de revizii.
mah, tu esti cu capu': ce treaba are Megane in topul ala? :naughty:

View Postfire_chief, on 11th December 2009, 09:51, said:

am un megane 2.2 si sunt foarte multumit...
masina e luata de noua din 2006,fara probleme, acum are 68.000 km, extrem de economicoasa la consum (romania -turcia/istanbul/ankara/cappadocia/antalya si retur media 5,2% B)  )...revizii normale intre 3,5 si 4 mil ...
pentru cei care vorbesc vorbe :P  
daca v-as spune ca  dintr-un total de 604 posesori de M 2.2 ...
527 sunt multumiti de alegerea facuta si incintati ...m-ati crede?
probabil ca nu...
pentru ca Renault are o imagine deformata vis a vis de costuri de intretinere si fiabilitate
87,25% posesori multumiti sau incintati...o fi putin?
sursa : http://www.reno.ro/i...topic=65711&hl=

ciudat ca foarte putini oameni o recunosc, iar daca intrebi un posesor de Renault ti se va zice ca e subiectiv atunci cand isi lauda masina...
Stii ceva? Din partea mea sa stea VW-isti si alti nemti cu tablele lor si sa croncane ce vor, Megane-ul imi lasa un singur regret: acela ca nu se mai fabrica, l-as fi schimbat cu unul identic...  :rolleyes:

#129
marcugeorgian

marcugeorgian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 07.06.2007

View Postvladdygo, on 15th December 2009, 12:00, said:

M2 Hatchback 2003 1.6 16V - Made in France - actual are ~85000km


- macara geam fata sofer a cedat de 2 ori. Inlocuit in ambele cazuri cu piese neoriginale, pt ca pretul celor originale este nesimtit. Noroc cu valeo...
-

Salutare

ajuta-ma si pe mine cu o informatie te rog
am vz ca ai avut problema cu geamul fata sofer ::))

am doua scenicuri la ambele acceasi problema pe sfarsitul de an. De fapt la una e plasticul de sustine geamul iar la celalt cablu de la macara.
De unde ai achizitionat piesele si cat te-au costat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate