Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

eroare scriere DVD in Ubuntu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nighthawk

nighthawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 21.08.2003
Buna,

Am un cd drive si un dvd drive, unul pe master si celalalt pe slave. Cd drive-ul scrie fara probleme cd-urile. La dvd drive primesc eroare de genul "...unable to unmount..." cand ii dau burn. Am incercat si cu Gnomebaker si cu K3b si se comporta la fel.

Este vreo solutie la problema asta? Merci.

#2
infernal

infernal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 11.01.2006
incearca cu cdrecord sau cdrdao

#3
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Scoți dvd-ul, stai cu tava afară, deschizi fereastra aia, și chiar înainte să dai OK sau Burn sau ce clicăi tu acolo, închizi tava.  Ai vreo cîteva secunde la dispoziție de cînd s-a închis tava și pînă dai drumul la scriere, altfel hald (probabil) îți ocupă dvd-ul și ăsta nu mai poate sa-l deschidă exclusiv.  Cel puțin la mine așa face.

#4
nighthawk

nighthawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 21.08.2003

 Strict, on Mar 29 2007, 09:18, said:

Scoți dvd-ul, stai cu tava afară, deschizi fereastra aia, și chiar înainte să dai OK sau Burn sau ce clicăi tu acolo, închizi tava.  Ai vreo cîteva secunde la dispoziție de cînd s-a închis tava și pînă dai drumul la scriere, altfel hald (probabil) îți ocupă dvd-ul și ăsta nu mai poate sa-l deschidă exclusiv.  Cel puțin la mine așa face.

Pare c-am primitiva metoda...

Am sa incerc si cu cdrecord sau cdrdao, sper sa scrie dvd-uri.

#5
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

 nighthawk, on Mar 29 2007, 09:45, said:

Pare c-am primitiva metoda...
Nu că pare, chiar este.  Ideea e că programul de scriere are nevoie de acces exclusiv la device, dar automounterul sau altcineva apucă să-l ocupe.  Dacă ești mai rapid ca el o scoți la capăt.  N-am săpat în Ubuntu ca să văd cum se poate rezolva problema în mod elegant, și nu mă deranjează pentru că în general nu folosesc ubuntu :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate