Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

laptop 160 usd

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
laptopul oricum are wireless deci nu e nevoie de nici un stick usb, si daca e cum se aude ca netu se transmite de la laptop la laptop pentru wifi intr-un liceu ar trebui investitii minime

#56
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

 Alex_Dum, on Mar 18 2007, 12:19, said:

laptopul oricum are wireless deci nu e nevoie de nici un stick usb, si daca e cum se aude ca netu se transmite de la laptop la laptop pentru wifi intr-un liceu ar trebui investitii minime

aveam micul meu razboi cu oameni care nu stiu ca diferenta de opinie trebuie respectata. era vb de modul in care eu am conectat reteaua mea la net. iar sa transmiti de la unul la altul asa ceva cred  ca va consuma prea mult din resurse.

#57
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

 AlexIP, on Mar 18 2007, 00:21, said:

Mitre, parca ai fi ministrul ala Mitrea, stai pe net si vorbesti prostii. Afla de la mine ca problema ta e de la tine, eu am hotspot acasa (l'am dat public pe c*free, daca ai auzit de ei) si pot sa ma plimb cu laptopul 20-30 de metri in jurul casei fara sa scada semnalul sub 35%... si asta cu un router low-end.

Cat despre argumentele tale, mi se par puerile. Propui sa nu invatam copii cu calculatorul ca sa nu ajunga hackeri, dai verdicte pe baza unor chestii auzite sau presupuse... hai meri vinde'ti Mercedesu tau de 3500 de euro cu probleme la cutie cu 5000 de euro pe bursa, poate scapi de el si de impozitul ala mare. ;)

inteleg de ce esti asa partizan al acestei scule din yopicul asta
http://forum.softped...p;#entry2123719

dar vad ca si tu recunosti ca de fapt este o jucarie.
off topic
ce cauta postul tau cu cobra atunci ? si ziceai ca nu ai bani de masina? pai ce te bagi atunci?
http://forum.softped...t...=203984&hl=

iar postul asta denota ca vrei sa reconditionezo o dacie de 30 de ani. pai circula nene cu dacia atunci si lasa mercedesul pentru cine are preferinte mai serioase.
http://forum.softped...t...=144613&hl=
sau cu aro ca vad ca la de aste ate trage inima
http://forum.softped...t...=152653&hl=

Edited by mitre, 18 March 2007 - 13:34.


#58
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Mitre, gata!

Vorbim doar despre acest laptop si ATÂT!

#59
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
el a inceput. eu ma opresc aici si am fost cat se poate de civilizat.

#60
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
hai sa revenim la argumente tehnice si sa lasam discutiile aiurea. deci parerea mea este ca o camera video si mobilitatea ne permit sa ghicim rolul pe care il vor producatorii. un video chat de fapt. cred ca deasemenea sistemul cu card de memorie, mic si lent sunt un minus mare dar am inteles ca din considerente de pret. cea mai mare lipsa insa a acestui laptop este dupa parerea mea faptul ca evita sa foloseasca programe conventionale care sunt utilizate de toata lumea zi de zi. asta ar trebui sa ii invete pe copii scoala sa faca fata vietii nu cum poate sa lucreze pe un calculator ci sa stie sa lucreze cu programele folosite pe piata.

#61
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
office-ul e cam la fel fie ca se numeste MS Office fie Open Office fie oricum altcumva.

#62
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
"sistemul cu card de memorie, mic si lent"
lent spui tu? de cand o memorie flash e mai lenta decat un HDD? timpii de acces sunt mult mai mici garantat , in principal pt. ca hdd-ul e actionat mecanic..  la transfer e discutabil, nu stiu clar ce viteza de transfer are memoria respectiva...

nu le purta tu de grija cu privire la software... cand se vor vinde cateva sute de mii de laptopuri o sa vezi cum toti producatorii o sa-si adapteze softurile pt. laptopul respectiv... o sa fie o piata in crestere si deloc neglijabila

#63
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
se poate sa aveti dreptate dar nu inteleg de ce noi trebuie sa luam 20 % din cate se produc. normal ar fi sa se ia o cantitate mai mica sa se faca un program pilot sa vada cum raspund la el copii ce probleme pot aparea cat este de util in fine si apoi sa ne aruncam la sute de mii si milioane de exemplare.

#64
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Initiatorii incerc sa stranga comenzi (de milioane) pentru ca laptopul sa poate fi produs la preturi cat mai mici. Evident 20% din cele 5 milioane prognozate pentru primul an luate pt. Romania si mie se pare enorm, dar  daca proiectul e acceptat de catre parlament, probabil nu vor lua 1 milion dintr-o data, ci in etape.

#65
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
crezi?

comisionul trebuie luat acuma ca la anu il ia nastase cu trupa lui altfel.

#66
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
stati linistiti ca nu ia Romania 20% si Brazilia a spus ca ar dori de 4 ori mai multe ca ro si multe alte tari.

#67
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006

 Alex_Dum, on Mar 18 2007, 21:20, said:

stati linistiti ca nu ia Romania 20% si Brazilia a spus ca ar dori de 4 ori mai multe ca ro si multe alte tari.


pai daca luam 1 milion din 5 se cheama 20% nu. asta ma deranjaza pe mine.

#68
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
nu a zis nimeni ca luam un milion si la fel nu a zis nimeni ca sunt 5 milioane (atat se asteapta sa fie)
si oricum si daca luam un milion alea cu siguranta nu vor veni a 2-a zi...ci poate in 1-2-3 ani

#69
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
deja suna altfel mai rezonabil. mim se pare stupid ca pentru modernizarea universitatilor dpv al dotarii programul este de 20 mil euro pe 2006 si la astea dintr-un foc 150 milioane para plus conectica si abonamentele la net.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate