Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

10 minute gratuite pe zi - oriunde in lume

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
not92_me92@

not92_me92@

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.03.2007
Am gasit pe net un anunt :


Cont de pe care puteti efectua apeluri gratuite, in limita a 10 min/zi oriunde in lume!!!
merge super bine! ai nevoie doar de mic si conectie la net!!!


Part 2.

VORBESTE GRATIS 10 MINUTE / ZI ORIUNDE IN LUME!"
Pentru a putea intra in posesia informatiilor si a contului care permite acest lucru trebuie sa efectuati in prealabil plata.
aceasta se poate face prin alimentare card (B.C.R. sau BANC POST) sau incarcare cartela telefon mobil (5$ vodafone, 4 euro orange).
va rog sa va alegeti modalitatea de plata si sa ma contactati pentru finalizarea tranzactiei.


I-am raspuns ca nu ii platesc nimic pana nu imi spune despre ce e vorba .

nu ti-a cerut nimeni asta. e optional nu te obliga nimeni. daca urmaresti forumul o sa vezi ca treaba chiar functioneaza si clientii sunt multumiti.
e vorba despre un program pe care trebuie sa ti-l trimit cu un cont de utilizator creat de mine, program care iti permite sa suni pe orice retea de telefonie din lume, in limita a 10 min/zi. se poate si trimite sms tot gratuit.  calitatea sunetului este  foarte apropiata de cea de pe skype, depinde si de reteaua unde suni.
daca doresti sa incerci astept un mail.
o zi buna!



L-am intrebat daca e vorba de Globe7 ...


ok. astept sa te hotarasti. nu e vorba despre globe 7. poti sa suni oriunde si in romania. minutele sunt gratuite si se acorda cate 10/zi.



Are cineva idee despre ce program este vorba ???
Chiar nu vreau sa ii dau bani micului excroc ...

#2
Sandy9am3

Sandy9am3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.07.2006
www.gizmocall.com

#3
profu

profu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.02.2003

View Postnot92_me92@, on Mar 14 2007, 14:47, said:

Am gasit pe net un anunt :


Cont de pe care puteti efectua apeluri gratuite, in limita a 10 min/zi oriunde in lume!!!
merge super bine! ai nevoie doar de mic si conectie la net!!!


Part 2.

VORBESTE GRATIS 10 MINUTE / ZI ORIUNDE IN LUME!"
Pentru a putea intra in posesia informatiilor si a contului care permite acest lucru trebuie sa efectuati in prealabil plata.
aceasta se poate face prin alimentare card (B.C.R. sau BANC POST) sau incarcare cartela telefon mobil (5$ vodafone, 4 euro orange).
va rog sa va alegeti modalitatea de plata si sa ma contactati pentru finalizarea tranzactiei.


I-am raspuns ca nu ii platesc nimic pana nu imi spune despre ce e vorba .

nu ti-a cerut nimeni asta. e optional nu te obliga nimeni. daca urmaresti forumul o sa vezi ca treaba chiar functioneaza si clientii sunt multumiti.
e vorba despre un program pe care trebuie sa ti-l trimit cu un cont de utilizator creat de mine, program care iti permite sa suni pe orice retea de telefonie din lume, in limita a 10 min/zi. se poate si trimite sms tot gratuit.  calitatea sunetului este  foarte apropiata de cea de pe skype, depinde si de reteaua unde suni.
daca doresti sa incerci astept un mail.
o zi buna!

L-am intrebat daca e vorba de Globe7 ...
ok. astept sa te hotarasti. nu e vorba despre globe 7. poti sa suni oriunde si in romania. minutele sunt gratuite si se acorda cate 10/zi.

Are cineva idee despre ce program este vorba ???
Chiar nu vreau sa ii dau bani micului excroc ...

there's no free lunch my friend... :)

Edited by profu, 19 March 2007 - 22:15.


#4
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostSandy9am3, on Mar 16 2007, 01:39, said:

www.gizmocall.com

Ai reusit sa suni pe cineva de pe acest site ?

#5
Sandy9am3

Sandy9am3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.07.2006

View Postruthless, on Apr 10 2007, 16:00, said:

Ai reusit sa suni pe cineva de pe acest site ?

da am sunat...dar acum merge doar pe fix

#6
eattorrents

eattorrents

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 07.12.2005

View PostSandy9am3, on Apr 11 2007, 12:33, said:

da am sunat...dar acum merge doar pe fix

Am incercat si eu si l-am folosit timp de 2 luni.

La inceput era 3 minute/call si 10 minute pe zi, acum insa au facut 1 min/call si 5 minute pe zi. Chiar aveai ce vorbi 3 minute/call, insa avand in vedere ca e free nu comentez.
Merge in SUA - fix si mobil, Spania - fix si mobil, Italia - fix si mobil merge si in Romania - Romtelecom si RDS. Asta este ce am incercat eu.

#7
dejju

dejju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.04.2006
sunt o gramada de site`uri cu softuri voip pt download, gen gizmocall, ca tot veni vorba de el. cateva exemple.. internetcalls, viopdisccount, voipstunt..etc. am un folder aparte pt ele  :) dar multe din cele care se gasesc free, nu poti suna in Romania, decat contra cost..iar pentru cine stie despre ce e vorba, e o nimica toata :D

#8
eattorrents

eattorrents

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 07.12.2005

View Postdejju, on Jun 11 2007, 01:24, said:

sunt o gramada de site`uri cu softuri voip pt download, gen gizmocall, ca tot veni vorba de el. cateva exemple.. internetcalls, viopdisccount, voipstunt..etc. am un folder aparte pt ele  :) dar multe din cele care se gasesc free, nu poti suna in Romania, decat contra cost..iar pentru cine stie despre ce e vorba, e o nimica toata :D

Da, stiam de cateva dintre programele de mai sus, dar faza e ca aici trebuie sa incarci ca sa beneficiezi de minute free. Adica dupa ce folosesti vreo 10 minute parca, zice ca minutele free s-au terminat, si ca sa beneficiez mai departe de free calls trebuie sa adaug credit.

Oricum, sunt bune si astea. Daca incarci cu 10 euro care oricum raman acolo, ai parte de 300 de minute pe saptamana pe "fix-uri", care e ceva.

#9
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postdejju, on Jun 11 2007, 01:24, said:

sunt o gramada de site`uri cu softuri voip pt download, gen gizmocall, ca tot veni vorba de el. cateva exemple.. internetcalls, viopdisccount, voipstunt..etc. am un folder aparte pt ele  :) dar multe din cele care se gasesc free, nu poti suna in Romania, decat contra cost..iar pentru cine stie despre ce e vorba, e o nimica toata :D


la cat a scazut pretul la minutele internationale la unele companii ma mir ca mai cautati chestii de gen free......nu vreau sa fac reclama dar vodafone are tarife destul de mici pentru apeluri internationale..

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006
Si providerii voip si mai mici.

#11
dejju

dejju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.04.2006
bun, fie vorba de vodafone, dar majoritatea celor care folosesc voip`uri, cumpara credit...iar tu, cu vodafone, nu cred ca stai cu telefonu la ureche ore intregi cand e vorba de o convorbire internationala  :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate