Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Probleme BCR Asigurari

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
@kos_funny: Masina mea a intrat in service dupa o luna si jumate de la incident,dosarul de daune s-a facut in ziua in care am avut accidentul si a fost trimis asigurarilor cu poze cu tot. Dupa ce a fost reparata masina au intarziat plata inca 3 saptamani. Daca tie asta ti se pare normal.......no comment!

Edited by LC_TM, 19 August 2008 - 19:17.


#56
CRYSSA

CRYSSA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.09.2006

View PostEl-Vis, on May 13 2008, 17:52, said:

Confirm, BT au fost foarte prompti in 4 cazuri de dauna: o oglinda frecata, 2 bari schimbate si revopsite si un pneu spart. SI au si fost de 2 ori mai ieftini ca Allianz. Si in legatura cu vandalismul, nu declari ca a fost intentionat, asa ai gasit-o in parcare si chiar nu mai au ce zice.

Confirm si eu pt. cei de la BT Asigurari - cel putin pt. cei din Craiova ( Si pt. cei de la Tiriac la care are taica-meu . Mie mi s-au parut prea scumpi :D )
am avut o dauna destul de mare la masina si mi-au aprobat devizul foarte repede
Am dus masina in service, in citeva ore a venit agentul de asigurari si  a facut poze ( fara sa astept nu stiu cit dupa el )
Cand a fost gata masina am fost cu devizul eu la ei pe la ora 14.00. M-am dus eu cu el  sperand ca il va aproba in ziua aia (asiguratorul s-ar fi dus el dimineata). Baiatul ala chiar s-a chinuit sa imi dea acceptul in aceeasi zi, insa a fost gata a doua zi dimineata. Oricum..multumita .
Mi-a fost teama ca nu imi va da accept la cateva piese care nu au fost vazute ca defecte la prima evaluare, dar a fost OK
Singura chestie naspa e ca m-au pus sa platesc ratele pana la sfarsitul anului (adica rata 3 si 4 ), in rest.. profesionalism

Edited by CRYSSA, 24 September 2008 - 10:40.


#57
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostEl-Vis, on May 13 2008, 16:52, said:

Confirm, BT au fost foarte prompti in 4 cazuri de dauna: o oglinda frecata, 2 bari schimbate si revopsite si un pneu spart. SI au si fost de 2 ori mai ieftini ca Allianz. Si in legatura cu vandalismul, nu declari ca a fost intentionat, asa ai gasit-o in parcare si chiar nu mai au ce zice.
BT=?cine sunt astia?

#58
tomy2sm

tomy2sm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.01.2006
Sunt din Satu Mare si la firma la care lucrez s-a intamplat un accident. Un coleg a fost lavit din spate de o masina care era asigurata de BCR.
Dupa ce s-a dat o declaratie la politie a urmat o declaratie la BCR asig Satu Mare iar apoi a venit un domn de la BCR Cluj si a mai cerut si el o declaratie iar colegul a fost amenintat ca va raspunde in instanta pentru declaratii false deoarece pagubele nu puteau rezulta in urma accidentului.
Colegul ca si martor o patrula de politie, proprietarul autoturismului care a intrat in el si patronul magazinului in fata careia s-a intamplat accidentul.
Cel de la BCR spune ca au voie timp de 90 de zile sa verifice dosarul. Este adevarat acest lucru? Iar daca da atunci se se intampla daca in urma accidentului nu mai poti circula cu masina luand in calcul ca e masina de servici care daca sta nu aduce profit firmei?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate