Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Interfata Aero in Windows XP

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Am si eu un windows Xp Professional Service Pack2  am pus Vista Transformation Pack 6.0 Final si nu pot obtine efectul  transparent in jurul butoanelor minimize, maxime,close.Care ma poate ajuta?? Cu ce program din kitul la vista transformation  pack 6 tb sa lucrez!!!!!Astept un raspuns  urgent! Imaginea din stanga e desktopul meu, iar cea din dreapta e screenshotul la Vista Transformation Pack!

Attached Files


Edited by Dj Kamikaze, 04 March 2007 - 18:17.


#2
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
E un program pe care il contine Vista Transformation Pack se numeste glas2k parca. Trebuie sa-l instalezi si pe ala ca sa obtii efectul de transparenta. Succes !

#3
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Mersi ptr sfat am sa incerc programul ala! Am cautat programul in kitul de la Vista Transformation Pack 6 Final si nu e !!Cred ca il caut pe net !

#4
LaoCe

LaoCe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 03.11.2006
Nu stiu daca Vista Transformation Pack contine un efect gen Flip3d, dar daca nu vezi aici: http://www.otakusoftware.com/topdesk/

#5
Cârcotashul

Cârcotashul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 05.02.2005
Daca am vazut bine ai messengeru cel nou pt vista? De unde il ai? ca m-am uitat pe yahoo dar nu l-am vazut, poate nu am cautat destul de bine.

#6
LaoCe

LaoCe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 03.11.2006
Carcotasule, omul are XP nu Vista :) Asta e adevarata recunoastere a calitatii Vista Transformation Pack, daca confuzi XP cu Vista

Edited by LaoCe, 04 March 2007 - 21:27.


#7
Cârcotashul

Cârcotashul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 05.02.2005
Eh am crezut ca are noul mess de vista, nu m-am gandit ca transf paku acela face si mess sa arate ca si cel pt vista

#8
worker

worker

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 117
  • Înscris: 26.02.2007

View PostCârcotashul, on Mar 4 2007, 21:42, said:

Eh am crezut ca are noul mess de vista, nu m-am gandit ca transf paku acela face si mess sa arate ca si cel pt vista
Chiar ca arata exact ca mess anuntat de Yahoo pt vista. Dar poza din dreapta nu e desktopul omului ci screeshotul celor de la vista transformation pack care din cate vad contine si un slideshow aproape ca cel din vista. Oricum e o prostie packul asta. Adica e inutil, pt figuri.

Edited by worker, 04 March 2007 - 22:30.


#9
catalin20022002

catalin20022002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 04.11.2006
Personal n-am fost deloc multumit de Vista transf pack. Consuma resurse aiurea, ingreuneaza sistemul, il blocheaza iar dupa 1-2 zile mi-a blocat complet sistemul. M-am chinuit ca dracu' sa dau jos pack-ul asta.
Eu zic ca acest vista transf pack e un moft, e pentru cineva care intereseaza mai mult ambalajul si designul, decat performanta.

#10
Bodotecuci

Bodotecuci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2007
Am avut un style pt messenger si arata exact ca ala din imagine... :|

#11
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
eu am integrat vista transformation pack in kitu de windows cu toate efectele si crapa la instalare. in final, nu am schimbat decat icoanele, suntetul si cursorul. merge binisor.

#12
driver11

driver11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.10.2005
Si cand te gandeti ca eu am interfanta clasica si nici walpaper nu am  :lol:

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,586
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Am si eu un windows Xp Professional Service Pack2 am pus Vista Transformation Pack 6.0 Final si nu pot obtine efectul transparent in jurul butoanelor minimize, maxime,close.Care ma poate ajuta?? Cu ce program din kitul la vista transformation pack 6 tb sa lucrez!!!!!Astept un raspuns urgent! Imaginea din stanga e desktopul meu, iar cea din dreapta e screenshotul la Vista Transformation Pack!

Imaginea pe care o vei tu nu e obtinuta cu glass2k ( inclus in VTP ) ci cu DesktopX. Glass2k iti pune transparenta pe toata fereastra deschisa, nu doar pe margine.

#14
b-ton

b-ton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.11.2004
Mai bine folositi Brico Pack Vista Inspirat: http://www.crystalxp...e/en.id.130.htm

#15
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Am folosit toate packurile de transformare a WINDOWS-ului Xp in Windows Vista, am folosit  Brico Pack Vista Inspirat,Vista Transformation pack care mi se pare cel mai bun datorita stabilitatii pe care o are in sistem si WindowBlinds 5.0 Enhanced care nu merge efectul de transparenta doar WindowBlinds 5.5 Enhanced care are teme precum in screenshotul la VTP.

#16
vaneea

vaneea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2007
Am avut si am windows vista si vreau sa spun ca este exact ca si windows xp cu pack de vista ..am un sistem bunicel dar problemele de compatibilitate ma dau peste cap acum pot doar sa ascult muzica si sa ma uit la un film simplu (nu merge acemega codec pack..nush dc imi da disable la aero). Parerea mea, nu va instalati windows vista acum pt ca va veti lovi de o sumedenie de probleme intr-adevara devoreaza resurse treaba cu transparenta si 3d cam 60 ram constant.

#17
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View Postcatalin20022002, on Mar 5 2007, 08:21, said:

Personal n-am fost deloc multumit de Vista transf pack. Consuma resurse aiurea, ingreuneaza sistemul, il blocheaza iar dupa 1-2 zile mi-a blocat complet sistemul. M-am chinuit ca dracu' sa dau jos pack-ul asta.
Eu zic ca acest vista transf pack e un moft, e pentru cineva care intereseaza mai mult ambalajul si designul, decat performanta.
:huh: Am instalat si eu Vista Visual Styles Pack 3.0 , de curiozitate sa vad si eu cum e, intrebarea e cum " il dau jos " ???


P.S. daca stie cineva de ce nu imi mai apar sistem information , add or remove programs,...etc pe margine , ci deasupra...

Attached File  2007_03_15_145006.jpg   51.18K   652 downloads

Edited by G_DD, 15 March 2007 - 14:53.


#18
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Add and remove programs.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate