Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Interfata Aero in Windows XP

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#19
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View PostManny AC, on Mar 15 2007, 14:43, said:

Add and remove programs.
S-o crezi tu ca e acolo !!! :lol: e in system 32 ...
Pot pur si simplu sa nu-l folosesc si sa ma intorc la XP style dar as vrea sa-l scot -_-

#20
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Nu e Transformation Pack , e Visual Style Pack !

#21
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006
Ai editat postul dupa ce am raspuns eu.
chestia din poza cu alea pe sus e de la pack-ul instalat de tine.
Daca zici ca l-ai instalat ar trebui sa mearga si dezinstalat.
Nu stiu ce zici tu de system32 dar eu stiu ca temele se duc in WINDOWS\Resources\Themes si vezi daca ai windows aero acolo.

#22
ova stelistul

ova stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 28.09.2006
Am incercat si eu Vista Transformation Pack 6 Final si....am primit eroare cu run32.dll.Acum trebuie sa reinstalez windowsul.

#23
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006

View Postova stelistul, on Mar 15 2007, 20:44, said:

Am incercat si eu Vista Transformation Pack 6 Final si....am primit eroare cu run32.dll.Acum trebuie sa reinstalez windowsul.
Cauta un run32.dll.exe ca mai toata lumea are share pe retea asa ceva  si pui acest run32dll.exe in C:\windows\system32 asa am patit si eu cu  aceasta eroare de la VTP 6 FINAL nu iti pune xp din nou ptr un exectabil:)

#24
SVAndrei

SVAndrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.03.2007
Am incercat si eu manevra, dar a aparut o problema:

Am un PDA Handspring Visor Deluxe. Cand sa il sincronizez, sistemul s-a restartat. Dupa ce a facut asta de cateva ori, am revenit la XP fara Transformation Pack (Thanks, Acronis) si totul mergea perfect.

#25
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006

View PostBodotecuci, on Mar 5 2007, 16:41, said:

Am avut un style pt messenger si arata exact ca ala din imagine... :|
Mai style ala de vista ptr yahoo mess???

#26
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Dupa lungi cautari si sfaturi din partea membrilor forumului am reusit sa obtin efectul de transparenta in jurul butoanelor minimaze,maximize si close si efectul de transparenta al barei de start :).Va multumesc la toti pentru sfaturi.

Attached Files


Edited by Dj Kamikaze, 23 March 2007 - 17:57.


#27
zzisthe1

zzisthe1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.03.2007
Poate ne spui si  cum ai reusit "sa manance si gurile noastre" :P

#28
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Pai sunt cativa pasi simpli de urmat!
1) Iti downloadezi versiunea trial de WindowBlinds 5.5 de pe site-ul http://www.download....tml?tag=lst-0-1 dupa aceea cauti frumusel niste skinuri cu interfata aero pe site-ul www.deviantart.com
2)Iti iei VISTA TRANSFORMATION PACK 6.0 il pe site-ul la softpedia,dupa care ti-l configurzi kitul de instalare pentru mai multe tipuri de operatiuni.Instructiunile sunt si in limba romana si te ajuta mult.
3)Bafta la configurat si obtinut interfata Windowsului VISTA in Windows XP. :D  :D

#29
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View PostDj Kamikaze, on Mar 28 2007, 21:17, said:

Pai sunt cativa pasi simpli de urmat!
1) Iti downloadezi versiunea trial de WindowBlinds 5.5 de pe site-ul http://www.download....tml?tag=lst-0-1 dupa aceea cauti frumusel niste skinuri cu interfata aero pe site-ul www.deviantart.com
2)Iti iei VISTA TRANSFORMATION PACK 6.0 il pe site-ul la softpedia,dupa care ti-l configurzi kitul de instalare pentru mai multe tipuri de operatiuni.Instructiunile sunt si in limba romana si te ajuta mult.
3)Bafta la configurat si obtinut interfata Windowsului VISTA in Windows XP. :D  :D

Frate... aveam windowblinds de un car de ani pe hdd. Știam că fae chestii frumoase. Îl scosesem pentru că mânca memorie și mai dădea crash. Dar acum am 1 GB ram.

Face minuni pentru a avea vista. Folosesc VistaPerfection_X4_RCX_by_kayeirene  și e super super tare. Vista transformation pack e cam varza - dă buleală des.

Attached File  sshot_1.jpg   251.45K   769 downloads

S-auzim de bune!

Edited by Piorel, 28 March 2007 - 22:15.


#30
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
@Kami: ți-am răspuns în offline: am o versiune 5.0.

Uite și un pic de aspect aero acum, cam pe ăsta am rămas (combinații de mai multe)

Attached File  sshot_1.png   1.57MB   509 downloads

Ă... sidebar am încercat cam orice de pe net... dar numai prostii.

#31
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
Mersi mult man! M-ai ajutat foarte mult cu aceste informatii! :D O sa postez niste poze cu rezultatul final!

#32
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
ACESTA E REZULTATUL FINAL!

Attached Files



#33
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

View PostDj Kamikaze, on Mar 19 2007, 21:02, said:

Cauta un run32.dll.exe ca mai toata lumea are share pe retea asa ceva  si pui acest run32dll.exe in C:\windows\system32 asa am patit si eu cu  aceasta eroare de la VTP 6 FINAL nu iti pune xp din nou ptr un exectabil:)


Unde gasesc acest run32.dll.exe? Am cautat pe DC dar nu am gasit. Sigur e cu .dll.exe???

#34
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu tot nu reusesc sa le fac transparente :(

#35
Dj Kamikaze

Dj Kamikaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 13.08.2006
fii atent vezi ca o arhiva de rundll32.exe o dearhivezi pe desktop si copii rundll32.exe in C:\WINDOWS\SYSTEM32 si dai paste.Ca sa faci transparent cum am reusit eu cu ajutorul programului WINDOWBLINDS 5.0 ENHANCED versiunea full nu trial. Cauti in www.google.ro

Attached Files



#36
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Attached File  sshot_1.png   1.7MB   486 downloads

Cam la asta de sus am rămas, pentru moment.

Pentru a avea așa, aveți nevoie de softurile următoare: windowsblinds 5.x enhanced, iconpackager (ambele de la stardock) și de acest sidebar. Totodată, mai aveți nevoie de styler toolbar + skin clear vista. Pe astea vi le urc eu aici: Attached File  Styler_Toolbar.rar   1.05MB   123 downloads

Apoi, ca iconpackage luați ăsta iar ca windowblinds ce vreți voi din astea - să fie făcute de Ironjer.

Supces!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate