Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Si eu vorbesc cu Dumnezeu

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3566 replies to this topic

#2593
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Posttudorel666, on 28 februarie 2013 - 08:17, said:

Iar dacă nu ați avea toți acest dumnezeu interior, atunci ați fi morți!
De unde le scoţi ?

#2594
Shaazyz

Shaazyz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 17.12.2008

View Postgenius, on 28 februarie 2013 - 08:26, said:

De unde le scoţi ?


Nu se poate sà nu stii,sigur din "fantana lu' Iacob",aka talamus ,hipotalamus..d-astea!Posted Image

#2595
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Și să știți că nebunie nu este să vorbești cu Dumnezeu și să îți răspundă, ci nebunie este să vorbești cu Dumnezeu și să nu-ți răspundă, tu  continuând să vorbești.

Edited by tudorel666, 28 February 2013 - 09:01.


#2596
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Posttudorel666, on 28 februarie 2013 - 09:00, said:

Și să știți că nebunie nu este să vorbești cu Dumnezeu și să îți răspundă, ci nebunie este să vorbești cu Dumnezeu și să nu-ți răspundă, tu  continuând să vorbești.
Eu zic că şi una şi alta ...

#2597
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@genius: geniul iti lipseste cu desavarsire...

#2598
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgenius, on 28 februarie 2013 - 09:28, said:

Eu zic că şi una şi alta ...

Nu este nici o nebunie să pui întrebări și tu să primești răspunsuri, vericându-le, dar este nebunie să pui întrebări, să nu primești răspunsuri, dar să le verifici.

#2599
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostSOCRATE_MMXII, on 28 februarie 2013 - 12:44, said:

@genius: geniul iti lipseste cu desavarsire...

Asa si ?

#2600
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Voi aţi auzit de Ivona reader? Este acel program care îţi citeşte diverse texte, scrise în diverse limbi. Să spunem că "Mike" este vocea pentru limba engleză. Atunci orice text ar citi Ivona reader în engleză, îl citeşte cu vocea lui Mike. Nu contează că citeşte Biblia Ortodoxă sau Biblia Satanistă, deci nu contează că vorbeşte Dumnezeu sau Satan, tot Mike este cel care rosteşte cuvintele.
La fel este şi cu vocea interioară a oricărui proroc: că îţi vorbeşte Dumnezeu, Satan sau oricare alt duh, chiar şi duhul mătuşii tale moarte, este acelaşi glas. Deci este foarte uşor, dacă eşti atât de dobitoc încât să crezi că Dumnezeu este un timbru vocal, să îl confunzi pe Dumnezeu cu Satan sau cu mătuşa ta.
Şi atunci cum să îţi dai seama când îţi vorbeşte Dumnezeu şi când îţi vorbeşte Satan, dacă ambii folosesc acelaşi glas care, culmea, este şi glasul tău? Greu de spus...
Deci un proroc îl poate confunda pe Dumnezeu sau pe Satan cu propria sa voce interioară. Şi atunci s-ar putea ca vocea interioară să-i spună prorocului să meargă să ucidă pe cineva, iar prorocul să devină ucigaş, nu pentru că i-a spus Dumnezeu sau Satan, ci pentru că şi-a urmat propriile instincte de ucigaş.

Aviz amatorilor!

Iar în ce priveşte modul cum reuşeşte un proroc să diferenţieze duhurile care, toate, îi vorbesc cu aceeaşi voce, vocea sa, în altă postare.

Edited by tudorel666, 29 May 2013 - 14:18.


#2601
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Voi striga, voi striga și voi striga pe aceste thread, pentru toți cei care vorbesc deja cu Dumnezeu în interiorul lor, sau urmează să descopere această voce interioară a oricăruia om:

Atenție, că acolo unde este Dumnezeu este și Grădina Raiului cu El. Și în orice grădină a raiului este și Satan, cocoțat într-un copac interzis, așteptând să te înșele. Și, apoi, oare nu același semnal l-a tras și Isus Hristos? Cum credeți voi că l-ar fi putut ispiti Satan pe Hristos, dacă și-ar fi pus de la început clopoței?! Nu, ci de la început Satan se prezenta lui Isus ca fiind însuși Dumnezeu. Și după ce îl recunoștea Isus? După înfățișare? După tonul vocii? După părul care i se zburlea sau nu pe ceafă? Nu, nicidecum! Dacă Isus este hristosul nostru, hristosul lui Isus au fost Moise și prorocii. Pentru că Isus distingea glasul lui Satan de al lui Dumnezeu, după cum ceea ce-i spunea Glasul era sau nu în concordanță cu Legea lui Moise și cu prorocii. Abia când Hristos constata că ceea ce-i spunea glasul interior era în contradicție totală cu Legea și Prorocii, abia atunci spunea ”Înapoia mea, Satano”!. Până atunci, era oricând gata să cadă în genunchi și să spună ”Domnul meu și Dumnezeul meu”.
De aceea, cine nu cunoaște Legea și Prorocii, cine nu cunoaște și nu ÎNȚELEGE Noul și Vechiul Testament, din scoarță în scoarță și mai ceva ca un doctor în teologie, nu are cum să rămână în Hristos și în Dumnezeu!
Iar prin simplă devoțiune, jertfe, adorări și ritualuri religioase se poate ajunge doar într-un singur loc: la Satana!

Edited by tudorel666, 27 September 2013 - 14:08.


#2602
CatalinTudorBalan

CatalinTudorBalan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 18.10.2011
M-am intalniat acum un an cu o prietena . Nu o mai vazusem din timpul facultatii. Mi-a declarat ca toata facultatea ma iubise fara sa poata sa-mi zica . Intr-un fel s-a multumit cu amicitia mea .
Acum trec la faza de ontopic : eram in fata Mitropoliei din Iasi. Ea intra zilnic acolo si petrecea cca o ora in modul cel mai pios posibil. Parca era o calugarita . Nu stiam cum sa interpretez ceea ce voiam : fosta mea colega era rupta de cele lumesti exact de cand ne-am vazut ultima data in facultate . In momentul reintalnirii am respectat alegerea ei dar o parte din eul meu inca isi doreste sa fi incercat sa o smulg din acea letargie.

#2603
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostCatalinTudorBalan, on 27 septembrie 2013 - 14:29, said:

M-am intalniat acum un an cu o prietena . Nu o mai vazusem din timpul facultatii. Mi-a declarat ca toata facultatea ma iubise fara sa poata sa-mi zica . Intr-un fel s-a multumit cu amicitia mea .
Acum trec la faza de ontopic : eram in fata Mitropoliei din Iasi. Ea intra zilnic acolo si petrecea cca o ora in modul cel mai pios posibil. Parca era o calugarita . Nu stiam cum sa interpretez ceea ce voiam : fosta mea colega era rupta de cele lumesti exact de cand ne-am vazut ultima data in facultate . In momentul reintalnirii am respectat alegerea ei dar o parte din eul meu inca isi doreste sa fi incercat sa o smulg din acea letargie.

Da, Satan este un drog. Te simți atât de bine în preajma lui, încât te crezi în sânul lui Avram și în preajma lui Dumnezeu. Numai că orice lucru care te predispune la visare, anulându-ți gândirea și liberul arbitru, NU VINE DE LA DUMNEZEU.

Încearcă și scoate-o din letargie, dar nu vei reuși. Satan este un dușman de temut și trebuie ca mai întâi să-l învingi pe cel din tine, cel ce vorbește cu tine și te amăgește în fel și chip (undeva în mintea ta!) înainte de a smulge pe alții din ghearele lui!

Edited by tudorel666, 27 September 2013 - 21:29.


#2604
CatalinTudorBalan

CatalinTudorBalan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 18.10.2011

View Posttudorel666, on 27 septembrie 2013 - 21:28, said:

Da, Satan este un drog. Te simți atât de bine în preajma lui, încât te crezi în sânul lui Avram și în preajma lui Dumnezeu. Numai că orice lucru care te predispune la visare, anulându-ți gândirea și liberul arbitru, NU VINE DE LA DUMNEZEU.

Încearcă și scoate-o din letargie, dar nu vei reuși. Satan este un dușman de temut și trebuie ca mai întâi să-l învingi pe cel din tine, cel ce vorbește cu tine și te amăgește în fel și chip (undeva în mintea ta!) înainte de a smulge pe alții din ghearele lui!

Interesant mod de a pune problema.

#2605
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostCatalinTudorBalan, on 27 septembrie 2013 - 14:29, said:

M-am intalniat acum un an cu o prietena . Nu o mai vazusem din timpul facultatii. Mi-a declarat ca toata facultatea ma iubise fara sa poata sa-mi zica . Intr-un fel s-a multumit cu amicitia mea .
Acum trec la faza de ontopic : eram in fata Mitropoliei din Iasi. Ea intra zilnic acolo si petrecea cca o ora in modul cel mai pios posibil. Parca era o calugarita . Nu stiam cum sa interpretez ceea ce voiam : fosta mea colega era rupta de cele lumesti exact de cand ne-am vazut ultima data in facultate . In momentul reintalnirii am respectat alegerea ei dar o parte din eul meu inca isi doreste sa fi incercat sa o smulg din acea letargie.
Si de ce ai face lucrul asta, daca ea este fericita asa cum e acum?

#2606
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmario_bril, on 27 septembrie 2013 - 22:19, said:

Si de ce ai face lucrul asta, daca ea este fericita asa cum e acum?

Pentru că orice bețiv este fericit cât este sub influența alcoolului, dar toți știm că mult mai nefericit va fi după ce se va trezi. Pentru că beția ei de acum nu este spre binele ei, ci spre răul ei. Dar, ca să intri în foc să scapi pe cineva, trebuie să-l iubești sau... să fii pompier. Și mult mai bine este să fii pompier!

#2607
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttudorel666, on 27 septembrie 2013 - 22:58, said:

Pentru că orice bețiv este fericit cât este sub influența alcoolului, dar toți știm că mult mai nefericit va fi după ce se va trezi. Pentru că beția ei de acum nu este spre binele ei, ci spre răul ei. Dar, ca să intri în foc să scapi pe cineva, trebuie să-l iubești sau... să fii pompier. Și mult mai bine este să fii pompier!
Aha, si tu esti in calitate de medic, nu-i asa? Doctorul sufletelor noastre. Am uitat ca esti de fapt profet. Posted Image

Edited by mario_bril, 27 September 2013 - 23:21.


#2608
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmario_bril, on 27 septembrie 2013 - 23:20, said:

Aha, si tu esti in calitate de medic, nu-i asa? Doctorul sufletelor noastre. Am uitat ca esti de fapt profet. Posted Image

Da, se pare că și tu ai fost atins de beția ei...

#2609
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttudorel666, on 28 septembrie 2013 - 09:59, said:


Da, se pare că și tu ai fost atins de beția ei...
Ti se pare, bine ai zis. La fel cum e cu proorocia, pe care ai impresia ca o stapanesti.

#2610
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmario_bril, on 28 septembrie 2013 - 11:13, said:

Ti se pare, bine ai zis. La fel cum e cu proorocia, pe care ai impresia ca o stapanesti.

Da, se pare că te crezi înțelept și demn de a judeca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate