Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Si eu vorbesc cu Dumnezeu

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3565 replies to this topic

#1
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Mi-a cerut careva sa-i demonstrez ca vorbesc cu Dumnezeu si mi-a zis ca, daca nu o fac, sunt ori mincinos, ori nebun!
     Dar eu STIU ca vorbesc cu Dumnezeu si acest lucru nu poate fi inteles decat de cei care sunt la fel ca mine. Nu pot sa-i arat ca vorbesc cu Dumnezeu celui care nu a vorbit niciodata cu El, cum nu pot sa-i arat soarele unui orb. Daca va vrea Dumnezeu sa-i deschida ochii si lui, atunci va intelege si nu ne va mai batjocori . Pana atunci , nu pot decat sa fiu bland ca un porumbel si intelept ca un sarpe .
     Domnul mi-a zis sa vorbesc lumii si sa spun deschis ce se intampla cu mine pentru ca toti ceilalti care sunt la fel ca mine si le vorbeste sa stie ca nu sunt singuri, ca nu sunt nebuni, ca suntem multi si batjocura trebuie sa inceteze.
     II invit pe toti cei care au avut si au astfel de experiente sa le spuna aici si tuturor deschis, cu curaj, pana cand batjocoritorii vor accepta ca acest fenomen exista, indiferent da faptul ca ei il inteleg sau nu.
     FRICOSII NU VOR INTRA IN IMPARATIA CERURILOR.

#2
Kyu

Kyu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 24.01.2007
Si eu vorbesc cu elfii cand ma plimb prin paduri, acest lucru nu poate fi inteles decat de cei care sunt la fel ca mine. Nu pot sa arat ca vorbesc cu elfii celui care nu a vorbit niciodata cu ei, cum nu pot sa-i arat soarele unui orb.

Edited by Kyu, 15 February 2007 - 11:58.


#3
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
si eu vorbesc cu dumnezeu. ii zic "bah, ce prostii tot faci mai nene, lasa pe altu' mai istet"

#4
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 tudorel666, on Feb 15 2007, 08:49, said:

Domnul mi-a zis sa vorbesc lumii si sa spun deschis ce se intampla cu mine pentru ca toti ceilalti care sunt la fel ca mine si le vorbeste sa stie ca nu sunt singuri, ca nu sunt nebuni, ca suntem multi si batjocura trebuie sa inceteze.
Sper ca nu vorbesti serios.....altfel.... :rolleyes:
Sunt curios cum faci tu mai exact. Te intreb sincer si fara bascalie. Inainte sa vorbesti cu el cum il abordezi, adica spui o rugaciune inainte. Si unde comunici tu cu el, in ce loc mai exact? Tu cand vorbesti vorbesti cu voce tare?
Dupa mintea mea, in afara de tine nimeni nu poate sa-l auda pe Dumnezeu vorbind, cu alte cuvinte tu esti singurul care il auzi, dar il poti auzi (fizic e imposibil)?

#5
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003
si mai sunt unii care au fost rapiti de aliensi.nu au cum sa arate si numai ce ca ei ii inteleg.

#6
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 fracture, on Feb 15 2007, 15:54, said:

Sper ca nu vorbesti serios.....altfel.... :rolleyes:
Sunt curios cum faci tu mai exact. Te intreb sincer si fara bascalie. Inainte sa vorbesti cu el cum il abordezi, adica spui o rugaciune inainte. Si unde comunici tu cu el, in ce loc mai exact? Tu cand vorbesti vorbesti cu voce tare?
Dupa mintea mea, in afara de tine nimeni nu poate sa-l auda pe Dumnezeu vorbind, cu alte cuvinte tu esti singurul care il auzi, dar il poti auzi (fizic e imposibil)?

     Daca stai cu tatal tau la masa, crezi ca trebuie sa zici vreo rugaciune cand vrei sa te adresezi lui ?Pur si simplu deschizi gura si spui ce ai de spus . Si oare nu asa scrie si in Biblie ? Daca crede cineva in mine atunci vin la el impreuna cu tatal meu si vom cina impreuna ? Citatul nu e mot-a-mot , dar e exact ca sens.
     Pur si simplu sunt in legatura permanenta cu  El, stam impreuna la masa si nu suntem in sala de audiente a imparatului. Il mai supar cateodata si atunci ma pune la punct si atunci nu-ti spun cum imi vorbeste, dar , in cea mai mare parte a timpului asa vorbim.
     Vorbesc cat se poate de serios si nu mi-e frica de bascalie. M-a antrenat ca sa rezist si mi-a spus dinainte ce ma asteapta, iar asta e partea in care sunt primit cu paine si cu sare !

 katman, on Feb 15 2007, 11:56, said:

si eu vorbesc cu dumnezeu. ii zic "bah, ce prostii tot faci mai nene, lasa pe altu' mai istet"

     Esti mic si indulgent . Eu l-am dat dracului da se pare ca nu se teme de el si nu l-am impresionat deloc. Ma lasa sa-i zic tot ce vreau, apoi ne continuam lectiile.

#7
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 tudorel666, on Feb 15 2007, 13:57, said:

Il mai supar cateodata si atunci ma pune la punct si atunci nu-ti spun cum imi vorbeste, dar , in cea mai mare parte a timpului asa vorbim.
Sa trecem peste restul, tu de fapt cu cine vorbesti, cu Dumnezeu sau cu Cristos ca nu mi-e prea clar.
Si cum te pune la punct, te cearta, te injura...Dumnezeu si Cristos nu aveau obiceiul sa injure :confuzzled:

#8
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Kyu, on Feb 15 2007, 11:56, said:

Si eu vorbesc cu elfii cand ma plimb prin paduri, acest lucru nu poate fi inteles decat de cei care sunt la fel ca mine. Nu pot sa arat ca vorbesc cu elfii celui care nu a vorbit niciodata cu ei, cum nu pot sa-i arat soarele unui orb.

     Si eu vorbesc cu Dumnezeu si mi se falfaie ca tu vorbesti cu elfii, ca Dumnezeu este mai mare decat ei. Nu te invidiez, vorbeste in continuare, nu ma intereseaza ce spun .

#9
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 iozefini, on Feb 15 2007, 16:03, said:

si mai sunt unii care au fost rapiti de aliensi.nu au cum sa arate si numai ce ca ei ii inteleg.

     Pe mine m-a rapit si m-a adus inapoi. E drept ca deocamdata numai in spirit, nu si cu trupul. Da nu sufar deloc pentru asta si nici nu simt nevoia sa spun tuturor ce frica mi-a fost. Dimpotriva, mi-a placut mult si abia astept urmatoarea calatorie. Sunt un pic trist numai , pentru ca-mi spune acum ca pentru calatoria in trup va trebui sa mai astept , ca nu sunt inca pregatit.

#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006

 tudorel666, on Feb 15 2007, 11:49, said:

Mi-a cerut careva sa-i demonstrez ca vorbesc cu Dumnezeu si mi-a zis ca, daca nu o fac, sunt ori mincinos, ori nebun!
     Dar eu STIU ca vorbesc cu Dumnezeu si acest lucru nu poate fi inteles decat de cei care sunt la fel ca mine. Nu pot sa-i arat ca vorbesc cu Dumnezeu celui care nu a vorbit niciodata cu El, cum nu pot sa-i arat soarele unui orb. Daca va vrea Dumnezeu sa-i deschida ochii si lui, atunci va intelege si nu ne va mai batjocori . Pana atunci , nu pot decat sa fiu bland ca un porumbel si intelept ca un sarpe .
     Domnul mi-a zis sa vorbesc lumii si sa spun deschis ce se intampla cu mine pentru ca toti ceilalti care sunt la fel ca mine si le vorbeste sa stie ca nu sunt singuri, ca nu sunt nebuni, ca suntem multi si batjocura trebuie sa inceteze.
     II invit pe toti cei care au avut si au astfel de experiente sa le spuna aici si tuturor deschis, cu curaj, pana cand batjocoritorii vor accepta ca acest fenomen exista, indiferent da faptul ca ei il inteleg sau nu.
     FRICOSII NU VOR INTRA IN IMPARATIA CERURILOR.

Dupa frumosul tau nume am impresia ca vorbesti cu altcineva ....  :harhar:

#11
Kyu

Kyu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 24.01.2007

 tudorel666, on Feb 15 2007, 18:02, said:

Si eu vorbesc cu Dumnezeu si mi se falfaie ca tu vorbesti cu elfii, ca Dumnezeu este mai mare decat ei.

Se pare ca am ajuns la intrecerea de masurare a p***lor.

Da, e mai mare? Am uitat sa-ti spun ca vorbesc si cu Thor, care poarta cu el un ciocan de lupta, fisu' lui d-zeul tau a murit batut in cuie, asta iti spune ceva? ;)

Edited by Kyu, 15 February 2007 - 17:26.


#12
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 fracture, on Feb 15 2007, 17:00, said:

Sa trecem peste restul, tu de fapt cu cine vorbesti, cu Dumnezeu sau cu Cristos ca nu mi-e prea clar.
Si cum te pune la punct, te cearta, te injura...Dumnezeu si Cristos nu aveau obiceiul sa injure :confuzzled:

     N-a spus Hristos ca este una cu Tatal? Au fost despartiti doar cat Hristos a fost pe pamant dar, dupa inviere, s-au unit. Daca ei s-au unit, de ce vrei sa-i desparti tu ! Doar in mintea ta sunt doi, dar de fapt sunt una. Pe Hristos multi l-au vazut si ti-l pot explica. Pe Dumnezeu nimeni nu-l poate vedea decat cei carora vrea sa se descopere si nu ti-l pot explica. Si chiar daca as putea, ar fi mult de vorbit ca nu sunt inca destul de avansat pe aceasta cale sa pot sintetiza prea repede.
     Cum ma pune la punct sunt chestiuni personale si NU VREAU sa ti le spun, cum nici tu n-ai vrea sa povestesti cum iei bataie de la tatal tau. Daca ne vom cunoaste mai bine... poate, dar nu garantez.
Si-asa am spus mult mai mult decat oricare se afla pe aceasta cale .

#13
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006
Daca Ii pui intrebari iti raspunde ? As avea niste intrebari , daca poti , din partea mea ...  :naughty:

#14
stiff

stiff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.02.2007
trebuiai sa fie fraieri care sa-si bata joc....nici nu se putea altfel! anyway o intrebare mica tudorel...de ce ai 666 la nume? din cate stiu eu numaru asta reprezinta ceva rau :P

#15
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Sef-chenko, on Feb 15 2007, 17:12, said:

Dupa frumosul tau nume am impresia ca vorbesti cu altcineva ....  :harhar:

     Iti par chiar asa de interesant ? Dumnezeu este bun si vorbeste cu toti prostii si toti nebunii. Satana e mai pretentios si trebuie sa ai clasa daca vrei sa ti se adreseze. S-a apropiat odata de mine si eu tremuram ca un prost pana cand n-am mai rezistat si am lasat orice frica deoparte si l-am amenintat cu pumnul. Mi-a zis ca, daca am reusit asta se va intoarce cand voi fi mai bine pregatit, apoi a plecat.
     Adevarul e ca am bravat: nu stiu ce ma faceam daca se mai apropia putin !

#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 tudorel666, on Feb 15 2007, 17:23, said:

N-a spus Hristos ca este una cu Tatal? Au fost despartiti doar cat Hristos a fost pe pamant dar, dupa inviere, s-au unit. Daca ei s-au unit, de ce vrei sa-i desparti tu ! Doar in mintea ta sunt doi, dar de fapt sunt una. Pe Hristos multi l-au vazut si ti-l pot explica. Pe Dumnezeu nimeni nu-l poate vedea decat cei carora vrea sa se descopere si nu ti-l pot explica. Si chiar daca as putea, ar fi mult de vorbit ca nu sunt inca destul de avansat pe aceasta cale sa pot sintetiza prea repede.
     Cum ma pune la punct sunt chestiuni personale si NU VREAU sa ti le spun, cum nici tu n-ai vrea sa povestesti cum iei bataie de la tatal tau. Daca ne vom cunoaste mai bine... poate, dar nu garantez.
Si-asa am spus mult mai mult decat oricare se afla pe aceasta cale .

ai mai cunoscut altii ca tine?
unde?

#17
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 tudorel666, on Feb 15 2007, 14:23, said:

N-a spus Hristos ca este una cu Tatal? Au fost despartiti doar cat Hristos a fost pe pamant dar, dupa inviere, s-au unit. Daca ei s-au unit, de ce vrei sa-i desparti tu ! Doar in mintea ta sunt doi, dar de fapt sunt una. Pe Hristos multi l-au vazut si ti-l pot explica. Pe Dumnezeu nimeni nu-l poate vedea decat cei carora vrea sa se descopere si nu ti-l pot explica. Si chiar daca as putea, ar fi mult de vorbit ca nu sunt inca destul de avansat pe aceasta cale sa pot sintetiza prea repede.
     Cum ma pune la punct sunt chestiuni personale si NU VREAU sa ti le spun, cum nici tu n-ai vrea sa povestesti cum iei bataie de la tatal tau. Daca ne vom cunoaste mai bine... poate, dar nu garantez.
Si-asa am spus mult mai mult decat oricare se afla pe aceasta cale .
tudorica, spune-ne si noua, eu nu cred ca Dumenezeu ar fi de acord ca tu sa tii toate secretele astea doar pentru tine. El ar vrea ca lumea sa-l cunoasca si dintre noi tu esti singurul care are o metoda de a comunica cu El. Spune-ne si noua si Dumnezeu va fi multumit.

#18
stiff

stiff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.02.2007

 fracture, on Feb 15 2007, 17:33, said:

tudorica, spune-ne si noua, eu nu cred ca Dumenezeu ar fi de acord ca tu sa tii toate secretele astea doar pentru tine. El ar vrea ca lumea sa-l cunoasca si dintre noi tu esti singurul care are o metoda de a comunica cu El. Spune-ne si noua si Dumnezeu va fi multumit.

cunosc si eu pe cineva care mi-a spus ca a vorbit cu Dumnezeu ;) si mi-a si aratat oarecum asta
deci nu ii singuru  :nonobad:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate