Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Cablu de date Siemens M55

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#37
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
La attachement gasesti o poza in care am facut capture dupa pagina din manual in care este explicata partea cu "info tones". (Sper ca stii engleza.)

Recomandat este sa downloadezi si tu tot manualul folosind urmatorul link:

http://www.my-siemen.....al%2F,00.html

Attached Files



#38
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Imi pare rau .... vad ca parserul asta de pe forum imi modifica linkul si nu mai este cel initial.

Pentru manual intra pe www.my-siemens.com , foloseste quickfinder-ul si selecteaza M55 si apoi te descurci.

#39
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
merci mult....  :)

#40
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Cablul de date il poti comanda online si de la www.allgsm.ro; el a fost testat cu softul original de Siemens: SIEMENS DATA SUITE si functioneaza perfect. Puteti folosi cablul impreuna cu SIEMENS DATA SUITE pentru a va sincroniza continutul agendei telefonului cu Microsoft Outlook, upload de logouri (imagini) si tonuri de apel din telefon in PC si invers, instalari de aplicatii Java si jocuri in telefon si multe altele.
Cablu are garantie 6 luni si ajunge cu siguranta la destinatie. :OK:

P.S. Nu este reclama ci o mana de ajutor unor utilizatori de telefoane Siemens pt care nu prea exista alternativa de conectare la PC;  in ceea ce priveste cablul original acestea sunt foarte scumpe si nu se gasesc decat in cateva orase din tara.

#41
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
cand m-am uitat eu pe www.allgsm.ro, ca sa-mi cumpar cablu de date, am vazut ca el costa ~ 350.000, dar comanda minima este de 500.000, parca. si nici nu vreau sa-mi mai cumpar nimic altceva. :(

#42
ddy

ddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.12.2003
thanks..raccoon!
usefull

#43
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Recomand ca software Vissie ..in nici un caz Siemens Data Suite.
Bafta!

#44
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Astazi am vazut cablu de date cu 400k la Piata Sudului.

PS- ddy, u'r wellcome ...


---------------
Ask for more.

#45
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
pot sa aflu exact cat la suta din baterie mai e plina? (nu vreau sa numar pixelii de pe ecran  :rolleyes: )

#46
bcata

bcata

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.06.2002
alexalecu: Da, folosind cablul de date si VisSie, iti spune in procente. Nu stiu care e granularitatea, eu am vazut numai X0% (adica din 10 in 10).

#47
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
In meniul de service este notat din 1 in 1%, ba mai mult, aveti tensiunea instantanee a bateriei si estimarea pentru cati mAh ati consumat pana in momentul acela, de la ultima incarcare a bateriei.

Cautati thread-ul "Discutie despre S45" si veti stii cum sa va activati meniul de service.

Greets,
Speedo

#48
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
pai, fara cablu de date, nu se poate ?

#49
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Se poate si fara cablu de date.
Tasteaza *#06# si apoi apasa de doua ori tasta (soft-key) din stanga (deasupra careia scrie "info").
Pe ecran iti va apare "raportul" generat de CC-Monitor (vei vedea ca asta scrie in partea de sus a ecranului).
Pe al patrulea rand din acest raport scrie "Battery" si in fata acestui cuvand sunt afisate patru cifre in Hexazecimal.
In cazul in care te-am derutat cu "hexazecimalul" nu trebuie sa-ti bati mintea prea mult.
Nivelul de incarcare al bateriei este aratat de prima cifra in zeci de procente.
Astfel, 0 inseamna "decarcat complet", 1 inseamna 10%, ..... , 9 inseamna 90%, A inseamna 100% iar B inseamna 100% dar este si chargerul conectat.
Asta-i tot.
Daca nu m-am exprimat prea clar mai intreaba-ma.

#50
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
deci nr. din dreptul la 'battery' este in hexa. ok
la mine acuma e: A040.
deci nivelul la mine este 100%  :)

merci mult.

celelalte 3 cifre, stii cumva ce reprezinta ? asa, doar de curiozitate.

merci mult

#51
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
La attachement vei gasi un programel (CC Monitor) care iti va spune semnificatia fiecarei cifre din acel "raport".
In arhiva aceea vei gasi si un pdf explicativ.
Este versiunea 1.06 dar este valabil si pentru M55 (care are versiunea 1.08 , in cazul in care ai firmware 10).

(Daca vrei sa afli mai multe despre CC MOnitor citeste vechile threaduri despre S45 in care Speedo a facut de multe ori referire la asta.)

Attached Files



#52
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
concluzie....unde gasim cablu in bucu resti si la ce pret?

#53
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Cablu de date: la Piata Sudului .... 400K .....

#54
max77ro

max77ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.11.2003
Macar putetzi face si flash-uri cu cablul asta ? Adica e cablu de service sau e cablu (simplu) de date... Inca nu m-a lamurit nimeni care e diferenta intre un cablu de date si unul de service (pt Siemens).
Mi-am construit ieri un cablu, extrem de banal dintr-un handsfree de 120.000 si un max232 pe care l-am gasit intr-o imprimanta veche Epson si m-am jucat cu un S35, i-am pus logo si sonerii... Flash nu am incercat sa-i fac ca nu am avut de ce ....
Insa intentionez sa-mi iau un S45 si la ala sigur o sa vreau sa-i fac upgrade la S45I , ca are si client de email... si nu stiu daca am sa reusesc cu cablul meu "artizanal" :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate