Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cablu de date Siemens M55

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#19
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
nu ai nevoie si de jad-uri.
jad-urile sunt pentru cazul in care vrei sa downloadezi aplicatiile respective de pe wap.

#20
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
k, am inteles

#21
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
in postul asta deja se vorbeste de aplicatii pentru un telefon la care eu inca nu am facut rost de cablu...  :hmm: ...chiar nu exista o alta varianta la cel original????? si despre o deblocare poate sa zica cineva ceva???? :0

#22
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Am postat in celalalt thread si am spus ca se gaseste la "baietzi" cu 400-550 mii.
Si cred ca si la Germanos au adus pentru ca atunci cand cautam eu (in urma cu doua saptamani) mi-au spus ca au facut comanda si ca vor veni in maxim o saptamana. Dar nu stiu sa-ti spun un pret. (E posibil sa fie destul de scump.)

Cu deblocarea: la baietzii din regie ai incercat ????

#23
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
banuiam ca pot rezolva cu deblocarea in regie dar vroiam sa incerc sa o fac singur... sau macar sa stiu un pret de acolo... stie cineva?

#24
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Pretul la telefoane "normale" (adica display LCD alb-negru) este de 150 mii. (Am decodat un 3410 saptamana trecuta la ei.)
Nu stiu cam cat cer ei la un telefon cu display color. Am vrut sa-l intreb atunci pe individ dar mi-a fost jena pentru ca m-am gandit ca va crede ca vreau sa ma dau mare cu noua mea achizitie (M55-ul care-l aveam in buzunar).

Problema este ca nu cred ca vei putea decoda telefonul folosind cablu de date.

By the way: cand iti cumperi cablu vezi ca cele care se comercializeaza sunt de doua tipuri: de date si de service. Cu cel de service nu poti sa transferi date (sincronizare cu Outlook, poze, java, etc ...), iar cu cel de date nu poti face service (decodari, etc ...). Asa ca: fii atent ce cumperi ....
(Asta este valabil pentru seria 55 ... )

#25
cniky

cniky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 24.05.2003

Quote

Originally posted by Raccoon
Problema este ca nu cred ca vei putea decoda telefonul folosind cablu de date.

Pui tu pariu ...?!  ;yeslol;


Quote

Originally posted by Raccoon
By the way: cand iti cumperi cablu vezi ca cele care se comercializeaza sunt de doua tipuri: de date si de service. Cu cel de service nu poti sa transferi date (sincronizare cu Outlook, poze, java, etc ...), iar cu cel de date nu poti face service (decodari, etc ...). Asa ca: fii atent ce cumperi ....
(Asta este valabil pentru seria 55 ... ) [/B]


Bla,bla,bla...  ;rtfm;

Cu echipamentul de service faci si upload/download aplicatii din tel.

(cabluri de date any phone, prv. msg.)  :D   :D   :D

#26
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002

Quote

Originally posted by cniky
Pui tu pariu ...?!

Bla,bla,bla...  ;rtfm;  

Cu echipamentul de service faci si upload/download aplicatii din tel.
 
(cabluri de date any phone, prv. msg.)  :D   :D   :D



Am spus si eu ce mi-au zis "baietzii". Cablul de date era mai scump decat cablul de service si ei m-au avertizat ca daca-mi iau cablu de service nu voi putea face transfer de date decat daca mai cumpar nu stiu ce prostie. (Acelasi lucru mi l-a spus si Jarrive.)

Cand spui "echipament de service" tu probabil te referi la altceva.

Referitor la decodare am spus "nu cred" dar nu am incercat sa fac asa ceva.

#27
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
inca nu au adus la germanos... am intrebat eu aseara (2.12)

#28
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002

Quote

Originally posted by Intel
Nu induce oamenii in eroare.
Alea nu-s midi-uri de telefoane. Midi-urile pt mobile sunt mult mai simple; trebuie sa fie facute cu anumite programe, sa nu fie lungi (asta n-ar fi o problema ca ai l-ai putea taia) si sa nu contina prea multe instrumente.
Cauta-mi si mie pe siteurile alea un midi care sa-l pui pe telefon.


Eh Intel uite ca te inseli.
Aseara mi-am incarcat o sumedenie de midi-uri luate de pe acel site in M55-ul meu.
Au mers perfect si se dovedeste ca ceea ce spui tu nu este valabil.
Singura limitare este dimensiunea fisierului care nu trebuie sa depaseasca 64k. (Dar, dupa cum ai spus si tu, cele lungi se mai pot taia.)

Este adevarat ca nu toate instrumentele se aud perfect (chiar si cu polifonicele) dar asta este cu totul alta discutie. (Sa vezi ce fain suna telefonul meu acum in ritm de ACDC-Thunderstruck. Sic ...)

Si probabil ca o astfel de melodie "suge" mai mult din baterie dar asta este iarasi o cu totul alta discutie.

La attachement gasiti toate melodiile pe care eu le-am testat deja si merg perfect.

Attached Files



#29
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
pana la urma, tot n-am inteles: daca vreau sa fac transfer de date (nu si decodare), imi ajunge doar cablul de date ?

#30
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
DA ....

Logic ... pentru asta este in primul rand cablul de date: pentru transfer de date ....
:)

#31
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
k... am inteles acum

am si eu cateva intrebari despre m55:

1. ce e aia 'info tones', si ce e aia optiunea 'extended' la 'info tones' ?
2. cand primesc un mesaj (sms, presupun) de la cost control (sunt pe connex), nu imi apare in directorul 'inbox', ca celelalte, ci il pot vedea doar in ecranul principal din tel., sub wallpaper, unde se deruleaza singur (sau, daca sunt in screensaver, se deruleaza acolo, in screensaver). asta e deranjant, vreau sa-mi apara ca un mesaj normal. pot face ceva ?
3. am pus profilul noisy environment, dar totusi, cand ma suna cineva, se aude f.f. incet, nu imi dau seama decat ca vibreaza sau daca ma uit la beculetele de pe lateral. e vreun bug, sau am setat eu ceva gresit ? volumul pentru grupul respectiv de contacte este la maxim.
4. gasesc undeva pe net melodiile implicite, alea din firmware? pentru ca nu sunt in lista de midi-uri + wave-uri ale telefonului. si chiar imi place melodia aia la incoming call -> others, vreau s-o pun la toate incoming calls

#32
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Punctul 2. Cand vine Flash SMS, acela care se deruleaza, apasa # apoi tasta soft din dreapta de sub ecran pe care scrie View CB, astfel mesajul se deschide si ai optiune sa-l salvezi sau sa faci orice altceva cu el. Daca aveai taste de sonor laterale trebuia sa apesi Volum - .

Greets,
Speedo

#33
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
k, asa am sa fac :)
nu exista optiune in meniu, sa-i spun telefonului ca vreau ca flash sms-ul (cu ai spus tu) sa se comporte ca sms-ul normal ?

#34
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Nope, el vine cu un header special care-i spune telefonului ca-i mesaj de importanta mica si care nu necesita sa fie salvat.

Greets,
Speedo

#35
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
merci mult, am inteles acum... dar tot sunt frustrat

pe vechiul meu bosch nu aveam probleme de genu' asta...  :rolleyes:

#36
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Asta e, ai vrut telefon destept!  ;)

Speedo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate