Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

am o nelamurire mare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
amun calculator de 2 ani cu un procesor "cica" de 2,8 Ghz,AMD Athlon luat din magazin nou,cu 256 de ram dar i-am pus pana la 768 sau nu stiu cat ......pana aici e bine,dar de ceva timp acolo in control panel si in system imi arata ca am amd athlon 1,15 MHZ sau ghz ce o fi iar cu un program Win  optimizer platinum imi arata ca am Sempron (Barton) 1150Mhz..... :cursing: de ce?!?!?   caci pana acum imi arata in system numai amd athlon 2.8 Ghz......va og lamuriti-ma si va spun dupa si ce cred eu ca s-a intamplat

#2
Dic1

Dic1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 13.01.2007
Este posibil sa te fi jucat la setari in BIOS si sa fi micsorat frecventa FSB. Studiaza manualul placii de baza, intra in BIOS si incarca-i valorile implicite (informatiile le obtii in manualul placii de baza sau pe site-ul producatorului).

#3
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Sau este posibil sa fie vorba de un 2800+ care in realitate are o frecventa mult mai mica numeric decat acest PR (performance rating). Totusi 1150Mhz e cam putin pentru un 2800+ Verifica in bios frecventa FSB-ului. Ar trebui sa fie 266 sau 333.

#4
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
nu,nu m-am jucat in bios pt ca acolo nu intru nici daca imi arde calculatorul......ziceti ca sa ma uit la bios ?! sa vedem ce o iesii...................

#5
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Dap, cauta o setare numita CPU Freq. / Sistem Clock / Bus Clock(nu stiu ce mb ai).
Vezi sa fie 166Mhz(poate aparea si ca 333).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate