Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

amd semprion 2800+ merge la 1.2ghz :|:|:|

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Zuzette

Zuzette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2007
buna, am luat un sistem davion de la altex acum vre`un an si ceva si de ceva vreme am OBS ca imi merge procesorul in 1.2 ghz. am caut pe google si am aflat k frcventa normala ar fi de 2 ghz. problema mea e ca nu stiu prin ce minune isi revenise si mergea la 2 ghz, insa weekendul trecut s`a bagat mama sa dea scan disk lavirusi si acuma iar imi merge in 1.2 ghz ... ce credeti k e de facut? ce sa setez din bios?
am laut un rpog CristalCPUID care imi zice urmatoarele:
                            curent          original
internal clock       1200.05mhz    2000.00mhz
system clock        100.00mhz      166.67mhz
system bus          200.01mhz      333.33mhz
multiplier              12                 12
overclock -40% DDR


ce e de facut :-s plz help me sunt disperata :<

Edited by Zuzette, 29 January 2007 - 14:22.


#2
Zuzette

Zuzette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2007
ah .. si dak dau din bios use defauts ... imi da system failure :| si apoi o ia iar in 1.2 ghz :|

#3
rockafela

rockafela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.01.2007
Salut,am si eu proc la fel, problema poate fi in multe locuri, dar cel mai simplu ar fi ca sa inst. un utilitar care vine la placa de baza, special de overclock-at, la gigabyte de ex este EasyTune...ar trebui sa fie pe cd-ul placii de baza, imi e lene sa listez care sunt prog pt celelalte placi :P dar sunt undeva pe la sectiunea overclock..procesoare....ma rog...cu prog astea vei putea sa ridici mhz..la nivelul normal care este de 2000 mhz.....vreau sa stiu daca ai rez asa, deci ..reply

#4
Zuzette

Zuzette

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2007
asta puteam sa fac si eu .. s caut pe forum dar sunt "n" topicuri si as preferat sa`mi puna cineva un link aici sau sa imi spuna ce sa fac anume .. cineva care sa se priceapa sa`mi explice :-s

#5
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Seteaza sistem clock la 166Mhz, voltajul la proc. trebuie sa fie 1,6 V.

#6
avetheone2005

avetheone2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2006
http://www.gigabyte....b...y&FileID=49
Ai aici programul easytune. Il instalezi si nu ai nevoie de alte instructiuni. E destul de simplu de lucrat cu el si daca totusi ai probleme are in help explicatii cu tot cu poze. Bafta!!!

#7
nelu99

nelu99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.10.2003
Verifica voltajul procesorului si daca nu e 1,6 V atunci vezi aici http://forum.softped...howtopic=178043

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate