Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

norme europene pentru frizerii si salon infrumusetare in UE

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
botan

botan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2006
<_<  Buna ziua, am un salon de coafura si as dori sa aflu noile  reglementari pentru  salon de infrumusetare(coafura).Unde pot gasi legislatia in vigoare pentru 2007.  Va rog sa-mi transmiteti si mie normele sau aquis-ul pentru frizerii si salon infrumusetare. Ma puteti ajuta?Multumesc! :kisstogether:

#2
alx69

alx69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2006
Salut! Eu vreau sa=-mi deschid un salon si m-am interesat si cica in vreo 2 saptamani or sa apara aceste norme. Or sa fie publicate in monitorul oficial si saloanele or sa aiba  vreo 6 sapt la dispozitie sa se puna la punct.
Am si eu o intrebare, te rog? Nu sunt de meserie si as vrea sa deschid un salon. Ma intereseaza cum se face plata angajatilor (cum se da comisionul ala de 30-40-50%)? Pt k legal daka il dai nu mai ramai cu mare lucru, pt k ai de platit o gramada de taxe, tva, consumabile etc. Poti sa ma ajuti?

#3
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006

 alx69, on Mar 1 2007, 22:03, said:

Salut! Eu vreau sa=-mi deschid un salon si m-am interesat si cica in vreo 2 saptamani or sa apara aceste norme. Or sa fie publicate in monitorul oficial si saloanele or sa aiba  vreo 6 sapt la dispozitie sa se puna la punct.
Am si eu o intrebare, te rog? Nu sunt de meserie si as vrea sa deschid un salon. Ma intereseaza cum se face plata angajatilor (cum se da comisionul ala de 30-40-50%)? Pt k legal daka il dai nu mai ramai cu mare lucru, pt k ai de platit o gramada de taxe, tva, consumabile etc. Poti sa ma ajuti?

Poti sa le dai salariu normal cu acte cat vrei tu (oricum mai mult decat salariul minim) si platesti impozitele si taxele aferente. Si daca vrei sa mai adaugi un procent din din cat realizeaza il poti da  (asta asa fara acte)

#4
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Buna. As vrea sa imi deschid si eu o frizerie dar in regim de p.f.a. In acest regim trebuie sa platesc impozit 16% din profit. Trebuie sa am casa de marcat pentru a putea contabiliza profitul si astfel sa calculez impozitul?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate