Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Internet UPC Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#37
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 RAK, on Mar 16 2007, 00:11, said:

Whatever puteai si tu sa nu ma faci direct "culegator de legende" si sa ma clasifici pe mine ca "eu si cei ca mine". Ti-am spus doar , daca ai ceva de zis despre upc ok daca nu sa iti vezi de treaba altundeva ca poate te retinem.

Imi cer scuze daca te-ai simtit jignit de "culegatorul de legende", departe de mine intentia de a te jigni. Atat doar ca ai fost atat de categoric si inversunat chiar incat nu m-am putut abtine sa ripostez.;)

Edited by brasoveanul, 16 March 2007 - 01:24.


#38
RAK

RAK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.01.2007
Ok , nu mai zice nimeni nimic de abonamentul ala grozav de 6 mbps, merge mai bine sau nu ?

#39
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
La mine merge bine, nu am sesizat vreo problema. Stabilitatea este ca si pana acum, adica peste 99%, iar viteza e peste 400KBps, depinde de unde descarc. De ex. cand descarc AVG-ul am peste 700KBps.
Edit: n-am folosit inca torente sau DC++, deci n-am idee cum merge pe directiile alea.

Edited by clicu, 20 March 2007 - 15:51.


#40
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Stiti cumva care este portul pentru activ la DC++ ?! Difera la fiecare ISP,iar de la Astral nu il stiu...ma puteti ajuta,careva? :huh:

#41
RAK

RAK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.01.2007

 d4m4g3, on Mar 21 2007, 19:26, said:

Stiti cumva care este portul pentru activ la DC++ ?! Difera la fiecare ISP,iar de la Astral nu il stiu...ma puteti ajuta,careva? :huh:

Sorry , nu te pot ajuta , cand rezolvi problema , spune-mi si mie cum merge downloadu de pe dc sau torrente. Rog pe cine mai foloseste dc sau torrente poate sa-mi spuna cum merge pe abonamentu asta de 6 mbps , ms anticipat  :peacefingers: .

#42
disease34

disease34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.03.2006
Pt. cei din CLUJ :

voi aveti acces la site-uri de torrente? De pilda Iplay.ro sau sharereactor.ro ?
Iar de pe Dc++ nici vorba sa pot trage ceva...

Ce dracu? Am ab. de 4mb/s , chipurile.

Help, Pls!

Edited by disease34, 21 March 2007 - 21:58.


#43
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 disease34, on Mar 21 2007, 21:56, said:

Pt. cei din CLUJ :

voi aveti acces la site-uri de torrente? De pilda Iplay.ro sau sharereactor.ro ?
Iar de pe Dc++ nici vorba sa pot trage ceva...

Ce dracu? Am ab. de 4mb/s , chipurile.

Help, Pls!
Tu nu poti trage de pe DC++ sau nu poti trage cu viteza care ar trebui? Altfel nu vad de ce ai fi scris " am ab de 4mb/s , chipurile" :rolleyes: Eu nu sunt din Cluj dar nu cred sa restrictioneze provideru accesu la aceste siteuri,nu ar avea motiv...La torrente nu prea ma pricep,dar la DC++ daca e setat bine,trebuie sa tragi cu maxim 512kb/s ! kilobytes!  tu ai viteza de 4mbps (4096kbps),ceea ce inseamna 4 megabiti pe secunda.Daca nu sti diferenta, un kilobit e de 8 ori mai mic decat un kilobyte :peacefingers:

P.S Si eu am acelasi abonament ca si tine.Si merge.Dar nu sunt din Cluj.Totodata nu vad ce conteaza orasul,avem acelasi provider.

#44
Blackhat

Blackhat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 11.09.2005
deci exista fiberlink si in cluj!  in continua extindere!   :P



upc sucks!   e directiva de la directoru upc romania sa fie blocat/limitat la maxim dld de pe dc bittorent limewire emule etc.

faza tare e ca la firme nu se aplica ci numa la persoane fizice! :P

iplay.ro sharereactor.ro   etc is blocate de la upc   de pe extern sau de pe clicknet fiberlink zapp functioneaza brici.

luni is cu opc la ei :P   vreau despagubire plus rezilierea contractului   :P

#45
teddycarebears

teddycarebears

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.02.2003
eu sunt din bucuresti ... in ultimele 2 saptamani, o data cu lansarea super ofertei de primavara cu super banda de la UPC mie a inceput sa imi mearga internetul din ce in ce mai prost ... eu sunt client vechi si aveam alocat ip fix prin contract ...

si au venit baietii si mi-au alocat ip dinamic incalcand contractul ... am ajuns acasa si mi-a picat fata cand am vazut ca puteam sa fac ceva pe el de server dns si server web si server de email ca nu mai aveau ip-ul fix care il dadusem eu la rnc ... si dai si canta si dai si striga de draci ...

in noaptea asta am incercat timp de 2 ore sa vorbesc cu cei de la suport si nu imi raspundea ala de la suport tehnic ci ala de plati internet ... si l-am intrebat ce se intampla chiar nu il intereseaza daca nu platesc si el mi-a zis sa vorbesc la suport tehnic si imi inchidea ... am constatat de asemenea ca o data cu ip dinamic am primit super oferta si nu mai am dc++, nu mai merg torentele si nu mai merge nici filedonkey ... acum ca mie nu mai imi merg astea incep si eu sa ma prind de unde au ei oferta cu banda mai mare ...

asa ca decat sa dau ca dobitocu 120 RON pe net si cablu de la astral o sa apelez la o firma care pune net si cablu pe 50 RON la mine in bloc ... si poate am noroc si imi dau si ip fix ca doar nu ii doare mana ...

#46
moob elran

moob elran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.03.2007

 Blackhat, on Mar 31 2007, 03:14, said:

deci exista fiberlink si in cluj!  in continua extindere!   :P
upc sucks!   e directiva de la directoru upc romania sa fie blocat/limitat la maxim dld de pe dc bittorent limewire emule etc.

faza tare e ca la firme nu se aplica ci numa la persoane fizice! :P

iplay.ro sharereactor.ro   etc is blocate de la upc   de pe extern sau de pe clicknet fiberlink zapp functioneaza brici.

luni is cu opc la ei :P   vreau despagubire plus rezilierea contractului   :P

Exista si se extinde cu repezicine . Au cumparat Ultranet , si au acoperire  in Grigorescu si Zorilor sigur , poate si in alte zone .

#47
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
cei care ati avut net de la UPC si v-ati mutat la alta firma ce firma ati ales? stie careva daca m-as putea baga la RDS? stau in marasti pe dorobantilor
io unu m-am saturat de UPC

#48
nope

nope

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.04.2007

 ImDrunk, on Jun 22 2007, 13:25, said:

cei care ati avut net de la UPC si v-ati mutat la alta firma ce firma ati ales? stie careva daca m-as putea baga la RDS? stau in marasti pe dorobantilor
io unu m-am saturat de UPC

Cred ca RDS vine in toamna pe dorobantilor da pana atuncea ai posibilitatea sa te conectezi la Cibernet. Mie personal imi merge bine, da si acolo sunt clienti nemultumiti.

#49
dymosu

dymosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.05.2007

 teddycarebears, on Mar 31 2007, 03:34, said:

eu sunt din bucuresti ... in ultimele 2 saptamani, o data cu lansarea super ofertei de primavara cu super banda de la UPC mie a inceput sa imi mearga internetul din ce in ce mai prost ... eu sunt client vechi si aveam alocat ip fix prin contract ...

si au venit baietii si mi-au alocat ip dinamic incalcand contractul ... am ajuns acasa si mi-a picat fata cand am vazut ca puteam sa fac ceva pe el de server dns si server web si server de email ca nu mai aveau ip-ul fix care il dadusem eu la rnc ... si dai si canta si dai si striga de draci ...

in noaptea asta am incercat timp de 2 ore sa vorbesc cu cei de la suport si nu imi raspundea ala de la suport tehnic ci ala de plati internet ... si l-am intrebat ce se intampla chiar nu il intereseaza daca nu platesc si el mi-a zis sa vorbesc la suport tehnic si imi inchidea ... am constatat de asemenea ca o data cu ip dinamic am primit super oferta si nu mai am dc++, nu mai merg torentele si nu mai merge nici filedonkey ... acum ca mie nu mai imi merg astea incep si eu sa ma prind de unde au ei oferta cu banda mai mare ...

asa ca decat sa dau ca dobitocu 120 RON pe net si cablu de la astral o sa apelez la o firma care pune net si cablu pe 50 RON la mine in bloc ... si poate am noroc si imi dau si ip fix ca doar nu ii doare mana ...


La upc am avut si eu abonament de 100$ (persoana fizica-la o retea de 8 pers), si daca intram 3 simultan pe net. adios,au mancat rahat k la abonament de 100$ cica imi schimba magistrala pentru a nu suferi seara cand se aglomereaza-eroare-,imi pica netu' in prostie( pica, nu k mergea mai lent), le-am spus k nu mai platesc, nu le-am mai platit, mi-au emis facturi de 11 milioane, dupa care au apelat la firma recuperatoare(urban &asociatii) , mi-au trimis aia saptamanal scrisori de amenintare( de la sechestrare de bunuri pana la vinderea apartamentului).Basca k ajunsesem dator in 6 luni la 34 MILIOANE lei. I-am tratat cu flit, a trecut 1 an de atunci, pana acum nmk, si am net de la o firma cu ip fix, si merge netu' super.Deoarece m-am transferat cu toata reteaua la astia noi, beneficiez de net gratuit, ceilalti platind un ab. de 30 ron/luna.Am dat jos de pe dc++ noaptea cu 5mega.In rest fara niciun fel de download accelerator, am dat jos de pe net constant cu 70-100k.La cei cu abonamente mici raspunsul upc este k nu garanteaza banda.Ai-bine-, nu-magistrala aglomerata- nu sunt ei de vina

#50
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007

 RAK, on Mar 14 2007, 22:27, said:

Nasol, deci practic nu poti folosi tarente sau DC la upc , un punct negru foarte foarte mare pentru ei.

folositi utorrent cu optiunea de criptare activata. de la o medie de 20k, am urcat la 80-90 (ab de 1mega).
:D

#51
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 nope, on Jun 23 2007, 09:48, said:

Cred ca RDS vine in toamna pe dorobantilor da pana atuncea ai posibilitatea sa te conectezi la Cibernet. Mie personal imi merge bine, da si acolo sunt clienti nemultumiti.

am vesti bune :) azi o venit o tipa de la RDS pe la mine sa ma intrebe daca vreau retea de la RDS in bloc :) o zis ca daca se strang destule semnaturi se rezolva acuma cat mai repede nu ne prinde toamna :) daca imi fac rost de contractu de la UPC si nu am ceva clauze in el (desi din cate tin minte contractu ii pe 2 ani :( si daca vreau sa renunt tre sa platesc 200 ron :() da daca nu ii asa cu siguranta ma bag la RDS :x

#52
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Nu te minuna foarte tare cu RDS. La mine in bloc pe 21 decembrie 134 au venit si au facut toata reteaua interioara, insa de legat si comectat numai de la toamna. Ca cica trebuie sa cableze in minim 85% din cartier pana sa treaca la conectari. Deci numai in toamna. Ce politica stupida...

#53
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
salutare
si-a pus cineva pachetul Starter care e la pret de 20+tva /lunar?
viteza download 768 kbps
viteza upload 256 kbps
...ma tenteaza sa imi pun...dar as vrea cateva detalii
cei de la upc iti ofera ip real?
in contractul incheiat apar ceva clauze mai ciudate?
de pe hubul de cluj de dc++ viteza cum e?
astept pareri
numai bine

#54
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

 bujuu, on Jul 27 2007, 13:57, said:

salutare
si-a pus cineva pachetul Starter care e la pret de 20+tva /lunar?
viteza download 768 kbps
viteza upload 256 kbps
...ma tenteaza sa imi pun...dar as vrea cateva detalii
cei de la upc iti ofera ip real?
in contractul incheiat apar ceva clauze mai ciudate?
de pe hubul de cluj de dc++ viteza cum e?
astept pareri
numai bine



de unde ai dedus ca starter e un pachet?   ;))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate