Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 

Internet UPC Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#55
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005

 cretacic, on Jul 27 2007, 14:08, said:

de unde ai dedus ca starter e un pachet?   ;))
pai cum de unde am dedus?
este afis cam la fiecare scare de bloc cu oferta lor:)

#56
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006

 bujuu, on Jul 30 2007, 19:42, said:

pai cum de unde am dedus?
este afis cam la fiecare scare de bloc cu oferta lor:)


m-ar fi surprins sa intelegi ca era un mic misto facut, dedu tu de cine....
starter , ca si celelalte 3 parca, reprezinta abonamente de internet! nu e pachet, pt ca un pachet trebuie sa contina cel putin doua elemente.   la upc sunt doua pachete care contin net + telefonie, din cate stiu eu...
apropo, la noi nu exista nicaieri afise cu oferta lor si nici nu le recomand sa aiba tupeul sa-si faca reclama prin afise, pt ca le voi rupe si arde pe toate!  not joking

#57
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Io voiam sã scriu pe fluturaºele lor în loc de "ºasemega" "ºasep**e" :lol:
Pe când o parodie la reclama la radio? :D

Edited by panamea, 30 July 2007 - 19:10.


#58
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
ok m-am exprimat eu gresit cu pachetul...eu ma refeream in special la oferta de internet,telefonia nu ma intereseaza...nu de alta da eu platesc 25 RON pt o conexiune ziua de maxim 24 KiloByte/sec  si 30 de KyloByte/sec dupa ora 11 pm...oferta de la upc mi se pare mai atractiva...

#59
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
la upc indiferent de abonament ca e prin modem sau metropolitan se da ip real sau e local (dinamic)

#60
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
cum va merge net-ul ? in cluj, mie acum la abonament de 3Mbps vine cu 185kbps

Edited by Blitzkrieg, 09 September 2007 - 14:31.


#61
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
De unde iti vine cu 3mb/s?

#62
qqq31

qqq31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 12.04.2007

 Blitzkrieg, on Sep 9 2007, 15:31, said:

cum va merge net-ul ? in cluj, mie acum la abonament de 3Mbps vine cu 185kbps

asa beton iti merge ? Eu la abonament de 4 MB iau cu 50 kilo la trafic p2p   :thumbup:

Edited by qqq31, 09 September 2007 - 21:25.


#63
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
am intrebat si eu o chestie..da vad ca nimeni nu a raspuns?
Aveti IP real de la ASTRAL indiferent de abonament(metropolitan sau cu modem in custodie)????
multumesc...

#64
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
da avem IP real, insa se schimba din cand in cand datorita dhcp-ului

#65
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

 bujuu, on Sep 10 2007, 12:32, said:

am intrebat si eu o chestie..da vad ca nimeni nu a raspuns?
Aveti IP real de la ASTRAL indiferent de abonament(metropolitan sau cu modem in custodie)????
multumesc...

Nu cred ca mai gasesti ISP-uri mari ce sa nu ofere IP-uri reale in Romania. La Astral IP-urile sunt reale.

Ma intreb ce te-a facut sa pui aceasta intrebare.

#66
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Pai nush ce ziceti voi ca serviciile de internet UPC sunt proaste pentru ca de cand am eu net de la ei (septembrie 2006) mi-a cazut de maxim 3 ori... 1 data a cazut o zi din nu stiu ceva probleme la ei dupa care am primit 10% reducere pe luna aceea (probabil si voi) si de celelalte ori nu a cazut pentru mai mult de 30 de mn! Eu sunt foarte multumit de serviciile lor deoarece cand m-am abonat la ei avea viteza de download de 512kb/s iar acum am 3mb/s tot la acelasi pret!

#67
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Deci merge cum scrie pe contract ? Ca pana la sfarsitu lunii ma mut acolo si tre sa bag net...vreau sa stiu daca aia 3 Mbps (adica 3/8 megabytes/s) chiar sunt reali, ca cineva zicea mai inainte ca de fapt are 185kbps.

#68
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

 bujuu, on Sep 10 2007, 14:32, said:

am intrebat si eu o chestie..da vad ca nimeni nu a raspuns?
Aveti IP real de la ASTRAL indiferent de abonament(metropolitan sau cu modem in custodie)????
multumesc...
cum adica IP real??? nu inteleg...ce vrei sa spui prin asta?
ei iti vand un ip public si o banda....

#69
qqq31

qqq31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 12.04.2007

 k0r3k7, on Sep 13 2007, 10:40, said:

Pai nush ce ziceti voi ca serviciile de internet UPC sunt proaste pentru ca de cand am eu net de la ei (septembrie 2006) mi-a cazut de maxim 3 ori... 1 data a cazut o zi din nu stiu ceva probleme la ei dupa care am primit 10% reducere pe luna aceea (probabil si voi) si de celelalte ori nu a cazut pentru mai mult de 30 de mn! Eu sunt foarte multumit de serviciile lor deoarece cand m-am abonat la ei avea viteza de download de 512kb/s iar acum am 3mb/s tot la acelasi pret!

prostii, eu folosesc internetul strict pt p2p, am mii de dvduri ,si cativa TB downloadatoi prin upc.Asta e tot ceea ce ma intereseaza de la ei, daca vroiam sa ma dau pe yahoo ca tot romanul puneam net de la eter-net ,unde iti dau voie aia sa dai 100 mega pe zi apoi limiteaza la 5 kilo viteza  :lol: plus ca aia nu au contract, incasarile se fac intr-o garsoniera ,banii achitati merg intr-un sertar de birou, iar facturarea se face verbal  :lol: :lol:   p2p de la upc merge rau in toata tara ,inclusiv in buzau,dovada multitudinea de confirmari de pe acest forum

[ http://www.speedtest.net/result/184772162.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

mie asa imi merge pe web tot timpul ,dar ce sa fac cu asta ? La fel de bine putea sa fie 0.5 MB ,ca pentru surfing nu am nevoie de mai mult. Daca p2p il freaca cum vor ei, pot sa-mi dea 20 MB la surfing

Edited by qqq31, 15 September 2007 - 18:35.


#70
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 k0r3k7, on Sep 13 2007, 10:40, said:

dupa care am primit 10% reducere pe luna aceea (probabil si voi) si de celelalte ori nu a cazut pentru mai mult de 30 de mn!
Vrajeala! Eu am facut reclamatie la ei sa-mi scada perioada in care n-a functionat si nici in ziua de azi n-au raspuns. :lol:

Pune o copie dupa factura aia si-o sa te cred. :P

#71
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 sergiu_spooky, on Sep 15 2007, 14:38, said:

Deci merge cum scrie pe contract ? Ca pana la sfarsitu lunii ma mut acolo si tre sa bag net...vreau sa stiu daca aia 3 Mbps (adica 3/8 megabytes/s) chiar sunt reali, ca cineva zicea mai inainte ca de fapt are 185kbps.
Bineinteles ca nu merge cu 3 Mbps. Citeste aici in topicul UPC. :rolleyes:

#72
hellobello

hellobello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.03.2005
initial am optat, pt rds, dar din pacate doar upc-ul avea retea in gheorgheni. spre surprinderea mea, de un an de zile, doar o data mi s-a luat netu :) downloadez un film de pe dc, in vreo 20 de minute, cu abonamentul de 45lei+tva . mi se pare excelent upc-ul. totusi sunt curios, in zona mercur( gheorgheni ), din cluj este vreo retea de net?

  ps  hub-ul de upc ii it4web.ro:1000

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate