Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Hard problem

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
Deci mi-am luat si eu comp nou ...ce fericire ..pana vad ca nu prea mere exact asa bine ... prin metoda eliminarii rezulta ca hardu ii cam defect ...adik se lasa de citit/scris in timpul instalarii software etc.
Pe garantie scrie ca ei (dc-shop) considera ca hardu e stricat doar daca are peste 0,1% bad-uri
Intrebare:Cum verific cat la suta din el are bad-uri?
Faptul ca se oprea brusc din operatiile de citire/scriere (desi luminitza de hard era aprinsa se auzea ca el nu face nimic) e "simptom" de bad-uri?

ps:e vorba de un hard seagate barracuda 7200.10 320 gb
alte sfaturi?

#2
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
Alo?
Sa inteleg ca nime de aici in afara de mine nu o avut probleme cu hardu'?
Cum iti dai seama daca hardu are bad-uri sau daca o fi altceva?

#3
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
N-ai postat în secțiunea corespunzătoare, vezi că pentru problema ta este o arie dedicată pe acest forum.
Pentru a verifica, cei de la magazin dau un scandisk.

#4
Thritium

Thritium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 01.04.2006
Poat sa dea si 20 scandisk ..se pare ca ii altceva ...dupa vreo 2-3 minute nu se mai poate scrie/citi de pe el ..ala nu-i de la bad-uri ..deci ce naiba sa fie ..eu ma duc la ei sa-l schimbe ..
Am incercat sa copiez ceva de pe un at hard pe asta nou dupa 10 sec ..nimik si da eroare "delayed writing error" zicea ceva de posible hardware failure..deci mah duc maine si le dau cu hardu de cap (vb figurat)

#5
marin.p

marin.p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 31.08.2006
Formateaza hdd-ul

#6
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006
formatarea nu va duce la nimic caci hardul are probleme la mecanica. daca e in garantie atunci te duci cu el la garantie daca nu ti-l repar eu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate