Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Shopping in Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#73
cosminx5

cosminx5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2007

View Poststoicaan, on Mar 19 2007, 13:51, said:

Stie cineva orarul de la Outletul de la Parndorf ?
In special daca e deschis sambata. Mai exact in sambata dinainte de Pasti (7 apr.)
Au ceva site ?

Salut, aici este situl :http://www.mcarthurglen.at/
gasesti si orarul pt sambata ,



==
Cosmin
Transport persoane Parndorf , Viena, Germania
tel: 0722256776

#74
lluchiano

lluchiano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.08.2005
Am tot citit deopotriva pareri pro si contra parndorf si scs. Eu vreau sa plec curand sa-mi iau niste haine Nike Adidas treninguri tricouri adidasi etc poate si ceva blugi sepci bluze. Ce imi recomandati sa fie mai bun ca preturi SCS sau Parndorf ?

#75
ronyn

ronyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 20.10.2005
apropo de reduceri .m-am uitat pe site la media markt in austria www.mediamarkt.at si nu prea au reduceri ,chiar preturi care erau cam la fel .cu cele de pe www.emag.ro de la noi de unde eu cumpur des.....avand preturi f mici fata de magazienele de electro de la noi.

#76
ronyn

ronyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 20.10.2005
cei care .,merg spre italia la intrarea .la granitza austria italia ..la villach sa intre in orash .au un complex de magazine :P...frumushele .unde iti poti cumpara ..ceva haine ieftine .si alte lucruri...

#77
ovinou

ovinou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2007

View Postvata_pa_batz, on Mar 17 2007, 22:20, said:

Tu-ti dai seama ce intrebari absurde pui? De unde sa stie omul cit costa nu stiu ce tricou, de nu stiu ce culoare ...? Nu-i mai simplu sa-ti iei din piata, decit sa te chinuie ideea, ca poate ai dat 20€ in plus? Asta daca tot compari piata cu Parndorf  :lol:



auzi man !!! eu intrebam asa informativ un om care zice ca merge des pe acolo sa stiu in ce perioada de reduceri sunt aia de la articolele sport... si in piatza in flavia (timisoara) sunt ceva persoane care aduc de afara lucruri super tari !!! plm te trezesti tu sa dai indicatiii.... am adresat o intrebare si te ai bagat in seama sa faci pe desteptu cu mine!!!! macar daca aveai dreptate!!! repet!!! am cerut niste preturi informative nu ma intereseaza culori, modele, etc.... de ex : un tricou in adidas normal ,simplu costa 900 000 lei , in flavia 600 000 - 700 000 si m am gandit ca acelasi tricou in parndorf sa fie pe la 400 000 - 500 000 !!!! deci daca nu sti despre ce i vb  nu te mai baga aiurea in seama ca asa daca ar fi sa comentez la fiecare as umple forumu asta!!! raspunde daca te intreaba cineva!!! oricum merg in parndorf , in excursie ca nu am nimik de pierdut dar daca tot era forumul asat am intrebat si eu sa vad si sa stiu la ce sa ma astept.... dar vad ca i plin de oameni care se baga in seama aiurea si care mai mult duc in eroare decat sa ajute!!! MERG SAPTAMANA VIITOARE SI O SA VA ARAT TOT CE ESTE PE ACOLO... O SA SCANEZ SI PRETURILE SI ARTICOLELE SA AVETI INFORMATII... O SA TREC SI PE LA SCS....

Edited by ovinou, 21 March 2007 - 11:45.


#78
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postovinou, on Mar 21 2007, 12:41, said:

auzi man !!! eu intrebam asa informativ un om care zice ca merge des pe acolo sa stiu in ce perioada de reduceri sunt aia de la articolele sport... si in piatza in flavia (timisoara) sunt ceva persoane care aduc de afara lucruri super tari !!! plm te trezesti tu sa dai indicatiii.... am adresat o intrebare si te ai bagat in seama sa faci pe desteptu cu mine!!!! macar daca aveai dreptate!!! repet!!! am cerut niste preturi informative nu ma intereseaza culori, modele, etc.... de ex : un tricou in adidas normal ,simplu costa 900 000 lei , in flavia 600 000 - 700 000 si m am gandit ca acelasi tricou in parndorf sa fie pe la 400 000 - 500 000 !!!! deci daca nu sti despre ce i vb  nu te mai baga aiurea in seama ca asa daca ar fi sa comentez la fiecare as umple forumu asta!!! raspunde daca te intreaba cineva!!! oricum merg in parndorf , in excursie ca nu am nimik de pierdut dar daca tot era forumul asat am intrebat si eu sa vad si sa stiu la ce sa ma astept.... dar vad ca i plin de oameni care se baga in seama aiurea si care mai mult duc in eroare decat sa ajute!!! MERG SAPTAMANA VIITOARE SI O SA VA ARAT TOT CE ESTE PE ACOLO... O SA SCANEZ SI PRETURILE SI ARTICOLELE SA AVETI INFORMATII... O SA TREC SI PE LA SCS....

drum bun si nu uita sa iei cu tine si cartea de gramatica  :lol:

#79
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postlluchiano, on Mar 19 2007, 23:36, said:

Am tot citit deopotriva pareri pro si contra parndorf si scs. Eu vreau sa plec curand sa-mi iau niste haine Nike Adidas treninguri tricouri adidasi etc poate si ceva blugi sepci bluze. Ce imi recomandati sa fie mai bun ca preturi SCS sau Parndorf ?
Recomand Herzogenaurach, langa Nurnberg. (factory outlet Nike si Adidas...si altele.)
Si asa ca sa stiti despre ce e vorba si cum arata peisajul la Parndorf si pt ca cineva intreba de CROSS, se vede pe un zid reclama. :rolleyes: ..iata POZE! :lol:

Attached Files



#80
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Ce-mi recomandati in Parndorf? Nürnberg...clar nu?

#81
Niklos11

Niklos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.02.2007

View Postovinou, on Mar 17 2007, 21:49, said:

poti sa mi spui si mie clar la ce pretz gasesc de ex. un tricou nike sau adidas si o pereche de adidasi nike sau adidas??????? sa mi fac si eu o idee!!!!!!  vreau sa merg prin 4-5 aprilie si as vrea sa stiu si eu cum sunt preturile ca asa tricori  sunt si in piatza in flavia de aia vreau sa stiu preturile....stiu site ul de acolo ... am sunat ... mi au zis ca au reduceri tot timpul si ca fac si reduri mari dar eu vreau sa stiu de la cineva care merge si stie!!!! va rog daca puteti sa ma ajutati cei care ati fost....MERCY

- tricou nike 23e
- flanela reebok 23e
- flanela G-unit 46e
- adidasii sunt la Addida, Nike, Puma de la 50e in sus....dar modelele acceptabile sunt undeva incepand cu 70e
- addidasi Reebok: de la 24e...la 35e gasesti chiar acceptabil, iar ce e cel mai super la astia e ca la doua perechi luate, pt perechea mai ieftina platesti 1/2 din pret. oricum...daca stai in fata la Reebok pe banca si fumezi linistit o tigara o sa auzi la greu vorbind romaneste....la restul reprezentantelor cam putin cu romana.
- geaca piele Mustang (super meseriasa....multumesc multumesc :) ) 160e
-geaca piele intoarsa dama: 80e
- costum pierre cardine: 280e

ps: recomand sa papati un snitel facut pe loc...in cladirea mare (maro) cea mai aproape de intrare...cu salata de cartofi e cam la 5-6e... e foarte gustos si foarte foarte mare!!!!

Edited by Niklos11, 21 March 2007 - 17:58.


#82
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Pantofi de sport VANS...reduceri la greu, la Neusiedl (Parndorf)...cumperi 2 perechi si pleci cu 3...sau platesti una jumate si iei doua...
Bine ca nu platesi doua si sa-ti dea 3 pantofi . :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Mergeti si vedeti,...

#83
Niklos11

Niklos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.02.2007

View Postsanddy1964, on Mar 21 2007, 22:57, said:

Pantofi de sport VANS...reduceri la greu, la Neusiedl (Parndorf)...cumperi 2 perechi si pleci cu 3...sau platesti una jumate si iei doua...
Bine ca nu platesi doua si sa-ti dea 3 pantofi . :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Mergeti si vedeti,...

opinie pertinenta si constructiva...
of of mai omule  :death:

#84
ovinou

ovinou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2007

View PostNiklos11, on Mar 21 2007, 17:55, said:

- tricou nike 23e
- flanela reebok 23e
- flanela G-unit 46e
- adidasii sunt la Addida, Nike, Puma de la 50e in sus....dar modelele acceptabile sunt undeva incepand cu 70e
- addidasi Reebok: de la 24e...la 35e gasesti chiar acceptabil, iar ce e cel mai super la astia e ca la doua perechi luate, pt perechea mai ieftina platesti 1/2 din pret. oricum...daca stai in fata la Reebok pe banca si fumezi linistit o tigara o sa auzi la greu vorbind romaneste....la restul reprezentantelor cam putin cu romana.
- geaca piele Mustang (super meseriasa....multumesc multumesc :) ) 160e
-geaca piele intoarsa dama: 80e
- costum pierre cardine: 280e

ps: recomand sa papati un snitel facut pe loc...in cladirea mare (maro) cea mai aproape de intrare...cu salata de cartofi e cam la 5-6e... e foarte gustos si foarte foarte mare!!!!


Niklos11 sal!! asa scumpe sunt lucrurile acolo??? pai nu se merita sa mergi pana acolo.... cum sa fie o pereche  de adidasi faini pe la 70de euro ca ii iau din piatza cu 60-70 si tricourile le iau cu 20 de euro tari!!! pai daca e asa scump nici nu mai merg.... astazi tre sa vina un prieten f bun de acolo si mi spune cam cum sunt preturile.....pai tot anul sunt reduceri de la 30-70% cum sa fie o pereche de adidasi de la 70 euro in sus ce drac ca nici la noi nu cred ca  mai sunt asa scumbi !!!! ms de preturi dar mi se par foarte scumpe!!!!! am mai auzit de la cunostinte ca si u luat tricouri cu 10-15 euro si adidasi 30-40 nu peste 70 !!!! sal;)) poate ai ales perioada nasola cand nu erau reduceri mai deloc ca altfel nu stiu ce sa zic de preturile astea si apropo de reebok nu suport marca asta!!!

#85
marydinamo19

marydinamo19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.03.2007

View Postovinou, on Mar 11 2007, 13:51, said:

sal!!! LA PARNDORF TOT TIMPUL SUNT REDUCERI ?????  ideea este cat de mari sunt reducerile ca asa si in piazta sunt adidasi cu 50-60 euro si tricouri pe la 20-30!!! important este daca acolo gasesc ceva mai ieftin si o gama mai larga de produse!! pe 5 aprilie vreau sa merg si eu prin parndorf sa vad care i treaba... dati si voi niste preturi va rog daca se poate la tricouri nike , adidas, la adidasi !!! si daca stie careva de parfumuri ceva?? sunt ieftine pe acolo??? unu zicea ca este prin free shopuri la budapesta dar poate sunt si pe la austrieci ceva:)) care a fost daca poate sa ma ajute si pe mine cu ceva detalii de preturi pentru perioada asta si cu ceva detalii de parfumuri originale unde le pot gasii!!!! mercy mult

Frate,daca vrei parfumuri alimente si tot felu de prostii nu ezita sa mergi vreo 5 km de la pandorf si coborii de pe autostrada la prima coborare iar pe akol o sa vezi un complex mai mic ca pandorful dar in care gasesti adidasi (nike adidas,puma,rbk...)la preturi foarte accesibile.Iar pentru parfumuri este un magazin akol unde gasesti parfumuri paste de dintii,geluri nivea...la preturi foarte mici.Este un magazin de alimente PLUS unde 10kg de detergent 5 euro:))) bataie de joc unde gasesti la noi asa ieftin?si mai ales ca spala foarte bine.Daca poti sa iti faci 1-2 sa treci pe akol merita;)

#86
tm85lex

tm85lex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2007
salutare!sunt mai nou p aici.eu vreau sa merg saptamana viitoare in Viena si as vrea sa stiu de unde pot lua ceva parfumuri?sau unde in apropiere de viena?merci mult

#87
ronyn

ronyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 20.10.2005
salut eu plec maine la viena la cumparaturi, si as vrea sa stiu ..mai sunt probl in vama daca aduc cumva ..mai multa marfa .adica . mai multe perechi de adidasi .treninguri...si alte chestii in numar mai mare .care bineinteles vor avea acte de provenineta  si .inca ceva ...unu dinter noi .nu are pasaport dar are CI..va avea probl .la granita ung-aus..stiu ca nu se mai cere pasaport  dar sa nu ceara asutriecii .asa ceva ...

#88
cosminx5

cosminx5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2007

View Postronyn, on Mar 28 2007, 09:27, said:

salut eu plec maine la viena la cumparaturi, si as vrea sa stiu ..mai sunt probl in vama daca aduc cumva ..mai multa marfa .adica . mai multe perechi de adidasi .treninguri...si alte chestii in numar mai mare .care bineinteles vor avea acte de provenineta  si .inca ceva ...unu dinter noi .nu are pasaport dar are CI..va avea probl .la granita ung-aus..stiu ca nu se mai cere pasaport  dar sa nu ceara asutriecii .asa ceva ...
Libertate........ , mda , nu e problema, preferabil sa dati toti buletinul daca unu are buletin, iar de marfa..... in cazul in care ai multe sa ai macar factura sau bonuri fiscale , dar e f f f putin probabil sa iti ceara ceva dovezi. oricum poti aduce cat vrei fara sa dai vreo explicatie cuiva.



:) cosmin

#89
lluchiano

lluchiano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.08.2005
Am fost la parndorf, la scs si pe mariahirlfer strabe (sper ca am scris corect). La scs preturi mari, pe mariahirlfer strabe foarte mari, iar la parndorf mari dar gaseai si lucruri acceptatibile sa zic.

Tricouri Nike 21-28euro, iar alte modele 35
Bluze 45-60e
Hanorace 45-60
Treninguri 60-70 euro
Adidasi 50-90
Cum a spus cineva mai sus adidasi acceptabili erau pe la 70 euro.
Cam aceleasi preturi sunt si la adidas reebock si Puma.

  Pe Mariahilfer strabe la Nike o pereche de tenesi erau 80 euro :) iar la parndorf 50, concluzie ? reducere peste 30% :)))
    
   Tot cineva mai sus a spus ca ii se pare prostie sa te duci cu scop de shopping si mare dreptate a avut, eu am constatat-o pe pielea mea, daca te duci in vacanta si treci si pe acolo gasesti sa-ti iei ceva lucruri la preturi rezonabile, dar ca sa te duci pana acolo la cumparaturi nu merita efortul, nici drumul si nici ca banii.
   In rest ce pot sa spun, Viena e frumoasa dar scumpa rau, daca nu stii germana sa nu indraznesti sa intrebi persoanele peste 30 de anii ceva in engleza sa te indrume pentru ca majoritatea nu stiu, iar cei care stiu nu o sa-ti raspunda.

#90
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postlluchiano, on Mar 30 2007, 02:26, said:

Am fost la parndorf....

cate ore ai stat p-acolo? s-a mai scris pe acest thread, inclusiv eu am scris, dar uite. o improspatare. din ce scrii tu acolo, te-ai interesat de echipament sportiv. ar fi util sa stii ca exista si alte magazine de profil. spre ex champions, kappa, chiar si rossignol, daca esti pretentios. d-aia sunt si asa multe, este imposibil sa nu gasesti ceva la pret avantajos dintre toate. du-te de ex la champions si vezi ca poti gasi un trening foarte bun si la 20 de euro. mergi la kappa si vezi ca ai pantaloni scurti si bluze intre 8 si 10 euro. bumbac, nu porcarii sintetice. daca faci o comparatie intre pretul sosetelor intre reebok si bucuresti o sa ramai mai mult decat uimit. si exemplele pot continua la parndorf ai parte de firme de care in mod normal nu te atingi. mergi pentru lamurire la timberland. daca STII sa cauti, parndorf e tot ce-ti trebuie. gasesti si calitate, si preturi excelente.

viena nu e scumpa, nu te-ai plimbat destul sa poti face o comparatie.

Edited by DeathRipple, 30 March 2007 - 08:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate