Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

TAXI in Suceava?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Mda, sa vezi ce o sa te urci in orice masina care vine cand te gasesti pe la 2 noaptea prin burdujeni (cel mai civilizat cartier al Sucevei).
Sunt multe masini particulare care fac taxi si nu mai dau drumul la aparat. Te intelegi cu ei si ajungi la o medie de 9k - 10k pe km.

#20
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Ideea e ca Suceava e oras mic si e imposibil sa se dezvolte o afacere cu taximetre cat de cat profitabila la preturi mici, pentru ca in no-time esti in capatul celalalt, e mai obositor ca elev sa iei taxiul decat sa mergi pe jos la scoala, pentru ca in Buc si orasele care au tarife competitive, o mare parte din veniturile zilei sunt de la elevi care se grupeaza 2-3 si gata, merg ca si cu RATB-ul.

Greets,
Speedo

#21
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
lasa noi trebuie sa fim buni cetatteni si sa ne iubim orasu..si mai ales taximetristii...

#22
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Si totusi SPEEDO...care e rostul topicului? Sa afli cat te arde la buzunar o plimbare prin Suceava?
Nu cred ca te uiti tu la 20-30.000lei acum pe bune

#23
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
nu aiwaman...dar poate vrea sa stie cat il costa moldovencele in fiecare seara..el va sta in centru la hotel si trebe sa se duca la gara dupa ele..nu ? :)

#24
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Sa clarificam putin lucrurile...

Taxi Alvyoda si Cristaxi sunt cu acelasi dispecer, si la ambele este 10.000 lei/km, s-a intrebat prin statie cat ar fi pana o cursa din centru la gara Suceava Nord si a iesit 50-60.000 Lei.

Taxi Euro, 10.000 Lei/km, tot atat pana la gara.

Amandoua dispecerele s-au aratat contrariate cand le-am spus ca nu se pun aparatele de taxat si au zis ca nu exista.  :)

AIWAMAN, iti dai seama, acum sunt informat, nu mai pot fi "facut" de catre soferi, stiu pe unde trebuie sa se incadreze costul unei curse.

Greets,
Speedo

#25
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
am zis eu ca e in jur de 50 de mii.. :)

#26
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Ce tarife enorme sunt la taxiuri pe la voi... In Craiova nu ajung nici la 5.000 de lei pe km. Sunt foarte multe firme si pirati gasesti doar la gara si mai rar pe la spitalul municipal. Toate taxiurile de firma sunt obligate sa aiba tariful scris pe geam si sa foloseasca aparatul. Daca nu o fac pot avea probleme. Intr-o seara cand am vrut sa iau un taxi m-a intrebat daca eu am facut comanda din zona respectiva pentru ca nu o preluase el. I-am zis ca nu insa a insistat sa astept pana vorbeste cu cel venit pentru asta sa nu creada ca ii ia clientul. M-a lamurit apoi ca ramane fara cheile masinii cateva ore daca ia comanda altuia. Taxiurile sunt unul din putinele lucruri de care sunt multumit :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate