Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

Bacalaureat 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
1252 replies to this topic

#1225
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Eu am o buba...
Am intrat la Feaa cu taxa...asta ii bine...
Dar m-am mai inscris si la Constructii...dar la aia primesc raspuns de abia Luni...si pana pe 29 iulie trebuie sa dau raspuns la astia de la Feaa...dilema mare...
Eu in primul rand vreau sa intru la Constructii...dar pana primesc acel raspuns trebuie sa pastrez acel loc la Feaa ca de nu intru la Cons. si plec de la Feaa stau pe drumuri, deci nu e bine...

Deci ce pot face?

#1226
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

 M0n0, on Jul 24 2007, 21:18, said:

Eu am o buba...
Am intrat la Feaa cu taxa...asta ii bine...
Dar m-am mai inscris si la Constructii...dar la aia primesc raspuns de abia Luni...si pana pe 29 iulie trebuie sa dau raspuns la astia de la Feaa...dilema mare...
Eu in primul rand vreau sa intru la Constructii...dar pana primesc acel raspuns trebuie sa pastrez acel loc la Feaa ca de nu intru la Cons. si plec de la Feaa stau pe drumuri, deci nu e bine...

Deci ce pot face?

pai te inscrii la feaa, platesti prima rata, astepti rezultatul la constructii, daca intri, retragi dosarul de la feaa. singura problema e ca pierzi aia 4milioane sau cat e prima rata. (sau cel putin cred ca il pierzi)

#1227
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 Annny, on Jul 24 2007, 21:24, said:

pai te inscrii la feaa, platesti prima rata, astepti rezultatul la constructii, daca intri, retragi dosarul de la feaa. singura problema e ca pierzi aia 4milioane sau cat e prima rata. (sau cel putin cred ca il pierzi)
Da, asta stiam si eu ca solutie...dar nu vreau sa pierd aia 3.6 milioane pe care ii am de dat ca fiind 30% ...
Adica normal era ca toate facultatile sa aiba acelasi program...
Dar Feaa e de la Cuza iar Constructii de la Asachi...fiecare e cu motu mai mare...mama lor...cred ca au facut anume :lol:

#1228
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Am intrat cu taxa si eu :)
Cand o sa dau cele trei rate din taxa probabil ca de fiecare data o sa o mai pomenesc mamicutza celui care a conceput subietul de la romana scris.
5.20'ul luat acolo ma costa fix 19 milioane :D . Kuul  :coolspeak:, nu?

Edited by cristi7, 25 July 2007 - 01:18.


#1229
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Buei nu s-a mai terminat bacalaureat 2007 ăsta?Mai vorbiți și voi despre altceva!

#1230
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

 JMG, on Jul 25 2007, 02:36, said:

Buei nu s-a mai terminat bacalaureat 2007 ăsta?Mai vorbiți și voi despre altceva!
pai din ce stiu eu s'a terminat doar primul tur :lol: Turul 2 incepe in 24 august parca :lol:
Asa ca...nu s'a terminat :lol:

#1231
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 cristi7, on Jul 25 2007, 14:07, said:

pai din ce stiu eu s'a terminat doar primul tur :lol: Turul 2 incepe in 24 august parca :lol:
Asa ca...nu s'a terminat :lol:
daca la turul asta s-a copiat asa, ce sa mai zic de al 2-lea  :naughty:

#1232
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

 ***MIHAI***, on Jul 25 2007, 20:31, said:

daca la turul asta s-a copiat asa, ce sa mai zic de al 2-lea  :naughty:
pai ce ai vrea si tu sa faca cu bietii copii? sa ii mai cheme si la anu ?  :P

#1233
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
De pe 250 in runda 1 am urcat pe 130 in runda 2.
Oare in ultima runda mai urc 30 de locuri? :(

#1234
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007
Mai io am scapat  :D In sfarsit am intrat la facultate...nu mai am de invatat  :coolspeak:  Voi ce ati facut?

#1235
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 carcotasa13, on Jul 26 2007, 00:55, said:

Mai io am scapat  :D In sfarsit am intrat la facultate...nu mai am de invatat  :coolspeak:  Voi ce ati facut?
gata si eu :student la energetica(poli bucuresti)
pot sa ma relaxez si eu 2 luni thank god

#1236
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Well... I'm in bitches!
Am intrat la fara taxa la mate-info la UVT din runda 3.

Insa nu sunt foarte fericit... am cativa colegi care au confirmat din runda 2... si ei desi au medie de fara sunt la taxa...

Acum voi putea sta linistit si eu 3 ani... fara sa-mi scoata parinti ochii pentru taxa anuala...


Cheers!

#1237
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006

 diabloasd, on Jul 28 2007, 09:28, said:

Acum voi putea sta linistit si eu 3 ani... fara sa-mi scoata parinti ochii pentru taxa anuala...
Cheers!

Sa inteleg ca la Timisoara nu se aplica celebra/infailibila/mirabolanta/ regula a mediei generale si a jocului 6/49 la locurile finantate de la buget ? Celelalte facultati din tara, speriate ca vor pierde locurile de la taxa ( pretextul este cel didactic - elevii vor invata mai bine ) , au afisat, cu font 72, ca numai jumatate de an se intra la taxa, urmand ca daca rezultatele la examene sunt bune ( in primele y locuri finantate) sa fii trecut la buget .

#1238
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Ba da... se rearanjeaza locurile in functie de medie...

#1239
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Ca sa vezi minune :lol:
S'au retras exact 16 elevi din fata mea cat sa urc eu exact pe ultimul loc bugetat  :worthy:
Chiar daca eu mai speram la locul asta bugetat (stiti voi, speranta moare ultima :lol:) cine ma auzea zicea ca is nebun :lol:.
Maine ma duc sa imi iau banii mei (prima rata) inapoi  :bandit:
Sper ca mi'i da maine ca sa am cu ce sarbatori maine seara si poimaine seara  si etc seara....Nu de alta da am intrat si eu in sfarsit in(tr'o binemeritata) vacanta.

 diabloasd, on Jul 28 2007, 09:28, said:

... fara sa-mi scoata parinti ochii pentru taxa anuala...
Acuma pot subscrie linistit :lol: Da' tot nu le dau inapoi banii pt prima rata :lol:

Edited by cristi7, 04 August 2007 - 04:49.


#1240
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Hehe... felicitari, sper sa primesti banii inapoi :D

#1241
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Mersi :D
De primit stiu sigur ca se primesc inapoi.Doar asa mi'a zis aia cand am platit ca daca ajung la fara taxa se restituie.Doar ca nu stiu cand :lol: ca azi am fost la 1 jumate si cica doar pana la 1 aveau program.O sa mai merg luni sa fiu sigur ca le prind pe alea acolo.
Apropo, o sa trebuiasca sa completez o noua cere ca si cea pe care am complectat'o cand mi'am confirmat locul?Intreb asta tinand cont ca pe aia am specificat ca ma inscriu la cu taxa.

#1242
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Probabil nu... insa cine stie

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate