Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Sa slabim!

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

View PostTabu, on Nov 26 2006, 15:05, said:

Mai asteapta un an si vei invata la facultate.
eu nu studiez medicina -desi mi-am dorit odata sa fac asta , prin liceu- , si totusi stiu sigur ca 40% grasime in corp e jale...obezitate ce mai!! nu cred ca ai nevoie de studii in domeniu , e vorba de niste elemente de cultura generala...

#20
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

View Postkisss, on Nov 26 2006, 14:54, said:

Eu acum 2 ani aveam 1.67 si 70 de kg :huh: ... ma duceam la sala de 3 ori pe saptamana, si mancam cat se poate de sanatos, adica incepusem sa mananc dimineata(lucru pe care nu-l facusem niciodata) intre micul dejun si pranz mancam fructe, la pranz paste(100g), orez, sau supa de pui si seara carne de pui, de vitel sau peste la gratar si salata sau legume, am eliminat painea, pentru ca la pranz mancam carbohidrati, dulciurile, inlocuindu-le cu fructele, si sucurile cumparate din comert... cele facute acasa sunt ok :) ...


P.S: am slabit 15kg in 3 luni :proud: ... si cel mai important nu le-am luat la loc :) , de obicei dietele de infometare nu te fac decat sa pierzi cateva kg pe care le iei inapoi intr-un timp mai scurt decat a durat dieta...




hmmm....apetisant :naughty:

#21
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postberlinish, on Nov 26 2006, 15:30, said:

eu nu studiez medicina -desi mi-am dorit odata sa fac asta , prin liceu- , si totusi stiu sigur ca 40% grasime in corp e jale...obezitate ce mai!! nu cred ca ai nevoie de studii in domeniu , e vorba de niste elemente de cultura generala...
lipseste cu desavarsire  :confuzzled:
ca si studiile in domeniu de altfel. ma bag si eu in seama aiurea  :D

#22
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
1. Fata asta trebuie sa mearga cu parintii la un nutritionist care sa ii consilieze. Imi pare rau ca nu am fost mai atenta la varsta, un copil de 13 ani nu se poate apuca singur de un regim (abia cred ca are voie sa aprinda aragazul)

2. Dieta pe care am scris-o mai devreme e foarte corecta in contextul in care se tine asa 2sapt/luna. Nu e infometare, ci o reducere treptata a cantitatii de mancare cu reducerea consecutiva a capacitatii gastrice.

#23
Pussy_Girl

Pussy_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.09.2006
:coolspeak: Ce de sfaturi aici! Multumesc si pls nu va mai certati :nonobad:
Ma gandeam si eu sa merg la un nutritionist, ar fi singurul care m-ar ajuta ceva mai mult, dar mama crede ca nu e necesar la varsta mea, iar eu nu prea am incredere in medicii de azi

#24
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostPussy_Girl, on Nov 26 2006, 16:25, said:

:coolspeak: Ce de sfaturi aici! Multumesc si pls nu va mai certati :nonobad:
Ma gandeam si eu sa merg la un nutritionist, ar fi singurul care m-ar ajuta ceva mai mult, dar mama crede ca nu e necesar la varsta mea, iar eu nu prea am incredere in medicii de azi
clar nu e necesar la varsta ta si la 60 kg....de curiozitate, mama ta cam cate kg are?

#25
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Foarte multa miscare si mancat rational.

Eu pusesem ceva pe mine (si datorita locului unde lucrez - stres si munca de birou), la 1.73 ajunsesem la 80kg.
Am renuntat la anumite mancaruri (cartofi prajiti, paine, paste fainoase, etc) si am introdus multe legume si fructe precum si iaurt din belsug - normal nu din cel dietetic.
In fiecare zi cel putin o jumatate de ora de bicicleta (6-7km - 18-19km/h). In doua luni am ajuns la 71kg si inca merg in jos.
Nu am micsorat cantitatea de mincare.

#26
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postrox, on Nov 26 2006, 16:26, said:

clar nu e necesar la varsta ta si la 60 kg....de curiozitate, mama ta cam cate kg are?

Sunt irelevante kilogramele mamei.

#27
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostLaberta, on Nov 26 2006, 16:35, said:

Sunt irelevante kilogramele mamei.
crezi? scuza-ma, dar mie mi s-ar parea ca am nevoie de ajutor daca as avea un copil de 13 ani si 60 kg la 1,63 si situatia mi s-ar parea sub control .
asta in cazul in care mama nu e , asa cum am mai spus, din categora " gras si frumos". atunci n-as avea asteptari

Edited by rox, 26 November 2006 - 16:46.


#28
Pussy_Girl

Pussy_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.09.2006
Mama e foarte slaba, la 46 de ani si 1,62 m are 45 de kg, daca as vea norocul ei...... :naughty:
Apropo, azi mi-am cumparat 15 pungi de pufuleti, preferatii mei, cu cascaval :inlove:

#29
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostPussy_Girl, on Nov 26 2006, 16:48, said:

Mama e foarte slaba, la 46 de ani si 1,62 m are 45 de kg, daca as vea norocul ei...... :naughty:
Apropo, azi mi-am cumparat 15 pungi de pufuleti, preferatii mei, cu cascaval :inlove:
si totusi, nu ti-a zis niciodata " mai mama, nu mai manca si tu atata?"
whatever....

#30
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postrox, on Nov 26 2006, 18:49, said:

si totusi, nu ti-a zis niciodata " mai mama, nu mai manca si tu atata?"
whatever....
daca mama ta iti spune, "mai mama, nu mai invata atat, ca faci cocoasa", o asculti?

#31
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postflorina, on Nov 26 2006, 16:59, said:

daca mama ta iti spune, "mai mama, nu mai invata atat, ca faci cocoasa", o asculti?
da :w00t:
doua dintr-una chiar n-am mai prins

#32
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postrox, on Nov 26 2006, 19:02, said:

da :w00t:
doua dintr-una chiar n-am mai prins
vroiam sa zic ca la unele chestii mamele chiar n-au ce zice :lol: ca tu inveti mult la faculta, si mama te vede ca stai aplecata. pe cine asculti? profii sau mama?

#33
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postkisss, on Nov 26 2006, 14:54, said:

P.S: am slabit 15kg in 3 luni :proud: ... si cel mai important nu le-am luat la loc :) , de obicei dietele de infometare nu te fac decat sa pierzi cateva kg pe care le iei inapoi intr-un timp mai scurt decat a durat dieta...
P.S. Esti mica acum. Mai tarziu dupa 23-24 de ani sa ne mai incanti cu alte performante de slabit. Acum e derutat corpul nu stie la ce sa lucreze. Sanii sa`i faca mai impunatori sau fundul mai sexos... ori buzele mai dulci. Dupa pubertate mai vorbim draga Kiss da slabit si pus la loc :P.

#34
ane marie

ane marie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2006
Am slabit si eu 28 de kile in 6 luni. Dar nascusem! De la maternitate am venit cu 8 kile mai putin acasa. Restul, s-a dus parca de la sine, n-am tinut nici un regim, fiindca am alaptat.
Acum, daca iau 2-3 kile, e de ajuns sa nu maninc seara dupa 7, si le dau jos in vreo doua sapatamini. Lucky me!

#35
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Eu prin clasa a 10-a aveam vo 65-66 de kile si 1 62. Nu mi-am dat seama cat eram de dizgratioasa, pana cand am ajuns la 59, si mi-am dat seama cat de laaaaargi imi ramasesera vechii pantaloni :P m Acum am 1.64, si tot intre 6\58-61 ma scald, merg mult dar sport nu fac... oricum, nimeni nu mi-a zis ca sunt grasa :)

Cand am slabit atunci am renuntat numai la smochine, mancam cam jumate de pachet pe zi, precum si la prajiturile dintre mese.  In rest , s-a cam zis ce e aia alimentatie sanatoasa :D

Edited by igraine, 01 December 2006 - 21:24.


#36
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005
A folosit cineva tratamente naturiste pentru slabit ( de exemplu: detoxifiant de soc , capsule cu ananas)?
Am un stil de viata sanatos, in urma cu 3 ani am reusit sa slabesc vreo 12 kg, insa de atunci nu prea mai pot sa slabesc...cu mari sacrificii 1-2 kg ( am 1,67 si 56kg).
Ma gandeam la un ajutor naturist... <_<

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate