Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Sa slabim!

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Totusi, stie cineva cum se calculeaza greutatea ideala in raport cu varsta si inaltimea?  :rolleyes:

#38
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostJaqueline, on Dec 3 2006, 00:34, said:

Totusi, stie cineva cum se calculeaza greutatea ideala in raport cu varsta si inaltimea?  :rolleyes:
Nu stiu exact dar daca ai 1,70 inaltime, ideal ar fi sa ai pana intre 60-65 kg. Acum depinde si ce fel de oase grele sau mai usoare sa zic asa  :lol: .

#39
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostCutzu, on Dec 3 2006, 00:55, said:

Nu stiu exact dar daca ai 1,70 inaltime, ideal ar fi sa ai pana intre 60-65 kg. Acum depinde si ce fel de oase grele sau mai usoare sa zic asa  :lol: .
Am 1.77m si in jur de 56-57kg  :mellow:

Edited by Jaqueline, 03 December 2006 - 00:57.


#40
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostJaqueline, on Dec 3 2006, 00:57, said:

Am 1.77m si in jur de 56-57kg  :mellow:
Esti bine asa, mai ales daca nu faci nici un efort sa ramai la greutatea asta e perfect :P. :D

#41
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostCutzu, on Dec 3 2006, 01:10, said:

Esti bine asa, mai ales daca nu faci nici un efort sa ramai la greutatea asta e perfect :P. :D
Nu fac :proud: ...da cica's subponderala  <_<
Am gasit ceva aici. Sper sa va ajute si pe voi  :peacefingers:

#42
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostJaqueline, on Dec 3 2006, 00:34, said:

Totusi, stie cineva cum se calculeaza greutatea ideala in raport cu varsta si inaltimea?  :rolleyes:

ihi. oricine stie sa tasteze pe google... ghici ce? ... iezact!   :D greutatea ideala

(varsta n-are-a face)

#43
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006
in liceu , prin clasa a zecea , am ajuns intr-un timp scurt de la greutatea de 48kg ( la 1.65 cm ) , la 55-56 kg .aveam o pofta exacerbata de mancare si mancam f multe dulciuri ( cate 4 prajituri odata ).vreun an am stat la greutatea aceea de 55 kg .sport am facut constant de cand ma stiu , asa ca nu asta era problema .continuam sportul regulat , chiar zilnic.am descoperit ca exista cromul , un oligoelement esential , care ajuta la slabire , in sensul ca accelereaza producerea de insulina din pancreas si ajuta metabolismul glucidelor , de ceea ce si aveam nevoie. am combinat cu spirulina . cam intr-un an am reusit sa dau jos kg . acumulate , ajungand la 48 kg din nou , fara a ma abtine de la mancarea ce-mi place atat de mult :) , adica prajituri , ciocolata , pizza , paste, paine. si in prezent ma mentin la 47 de kg cu ajutorul cromului ( 200 micrograme ) +spirulina si mananc extrem de mult si chestioare f rele pt silueta , spre rusinea mea...

de vreun an incerc sa mai dau jos vreo 2 kg si nu reusesc :(

datorita cromului , si colesterolul mi-a iesit destul de mic si glicemia la fel.in trecut , glicemia iesea apropae de 100 , din cauza dulciurilor.

Edited by Jaqueline, 08 December 2006 - 21:00.


#44
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Cu timiditate intreb: da nu e cam putin 45 kg la 1.65? eu stiam ca in jur de 55 e idealu

cica la femeile normale peste 1.60, greutatea ideala e nr de centimetri -10, iar fotomodelele trebuie sa aiba nr de cm - 20 (dar hai sa fim seriosi, ele nu-s apetisante :P)

#45
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postigraine, on Dec 3 2006, 13:31, said:

Cu timiditate intreb: da nu e cam putin 45 kg la 1.65? eu stiam ca in jur de 55 e idealu

cica la femeile normale peste 1.60, greutatea ideala e nr de centimetri -10, iar fotomodelele trebuie sa aiba nr de cm - 20 (dar hai sa fim seriosi, ele nu-s apetisante :P)
Pai normal ca nu sunt, oricat mi`ar place mie ciorba de oase.... parca tot e buna si putina carne  :roflmaofast: .

#46
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006
poate asa-i , dar ce sa fac daca am oasele f mici si usuoare si atunci cand pun pe mine chiar se vede urat ...pun multa carne :P si grasime peste muschi ( am musculatura f dezvoltata) .
am avut 45 kg vreo cateva luni si atunci m-am simtit perfect ..concluzia e ca greutatea ideala este cea la care te simti cel mai bine;nu ma iau dupa niste standarde universal valabile

Edited by berlinish, 03 December 2006 - 14:47.


#47
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

Quote

Cu timiditate intreb: da nu e cam putin 45 kg la 1.65? eu stiam ca in jur de 55 e idealu

E perfect, ramai asa..
Cresterea in greutate activeaza procesul de imbatranire, femeia trebuie sa arate a femeie nu a porc..
Spunea cineva, pe vremuri, ca frumsetea femeii il inspira, ma-ntreb daca si a porcului il inspira..

#48
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View PostAyame, on Dec 14 2006, 08:19, said:

Cresterea in greutate activeaza procesul de imbatranire, ...




Vorbesti de greutatea corporala sau greutatea moleculara?

#49
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Nu mai e cazul sa ne chinuim. Barbatilor le plac femeile plinute! :D

#50
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
De ce si oamenii slabi au celulita?  :huh:

#51
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 03.11.2005
Pot sa ma laud ca string cureaua cu 4 gauri mai aproape de catarama? Asta in aproape 2 luni, cu mincat sub 1000 kcal/ zi, indiferent ce; in zilele de mare succes am reusit sa maninc doar 500 (de ex legume la gratar fara strop de ulei si un mar). Motivantele rezultatele obtinute in primele 3 saptamini m-au facut sa perseverez.
O sa-mi iau si cintar, ca al meu zice ca am dat jos doar 2 kg. O recomandare, please? Multumesc

#52
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostLaberta, on Dec 16 2006, 21:34, said:

Nu mai e cazul sa ne chinuim. Barbatilor le plac femeile plinute! :D
Sau nu  :deviltongue:

Bai, gandindu-am in perspectiva, n-o inteleg pe duduia din primul post de exemplu. E clar ca la 20 de ani va ajunge un butoias.

Daca tot mananca toate porcariile, de ce se mai intreaba de ce e grasa? Daca ea n-are respect pentru ea insasi, cum s-o respecte altii?  :deadtongue:

O atitudine mai normala ar fi asumarea suncilor.

#53
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostGraveland, on Feb 26 2007, 09:23, said:

O atitudine mai normala ar fi asumarea suncilor.

Mai degraba afumarea. :notangel:

#54
Ramy

Ramy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 21.11.2004

View PostGraveland, on Feb 26 2007, 10:23, said:

Sau nu  :deviltongue:

Bai, gandindu-am in perspectiva, n-o inteleg pe duduia din primul post de exemplu. E clar ca la 20 de ani va ajunge un butoias.

Daca tot mananca toate porcariile, de ce se mai intreaba de ce e grasa? Daca ea n-are respect pentru ea insasi, cum s-o respecte altii?  :deadtongue:

O atitudine mai normala ar fi asumarea suncilor.
Hai sa nu-i dam in cap..cred ca nu se simte bine si asa. Daca a scris inseamna ca incearca sa ia o atitudine. Si eu vreau sa incerc sa slabesc de azi. sunt din pacate o mare amatoare de dulciuri si dupa Pastele asta am cam pus ceva (cat sa fiu mai apetisanta) dar eu nu ma simt bine in pielea mea, asa ca sper sa rezist 3 zile fara dulciuri. Urati-mi succes!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate