Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cum a reusit Hitler sa ajunga la putere?

- - - - -
  • Please log in to reply
1107 replies to this topic

#1099
voprescu71

voprescu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 09.12.2010

View Postcirus6, on 13th December 2010, 20:41, said:

ai uitat budhismul, avind in vedere ca india si china sint preponderent budhiste
harta raspandirii crestinismului:
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/46/Christian_world_map.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

budismul este raspandit in Indochina. In India este aproape necunoscut. Confuzi probabil cu Nepalul si cu Tibetul.
China este confucianista. Biblioteca este o sursa buna de informatii.

View Postcirus6, on 13th December 2010, 20:41, said:

apoi ori am fost io repetent ori ierusalimul nu-i centrul religiei islamice.
Nu prea te pricepi.
Cica in Ierusalim Mohamed a disparut in imparatia cerului, la Alah. Acolo se afla un important centru al lor. Mai jos il vezi, cupola aia aurita:
[ http://polonia.org.ua/images/newspost_images/ierusalim5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Iar in fata vezi peretele folosit de stramosii romani ca pisoar.

View Postcirus6, on 13th December 2010, 20:41, said:

cred ca tu dai prea mare importanta fenomenului religios.
nu eu.
Eu am citat una din cele mai importante personalitati ale sec XX, Andre Malraux. Cearta-te cu el. Il gasesti la cimitir. :ciocan:

Edited by voprescu71, 13 December 2010 - 22:13.


#1100
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
da am confundat imi cer scuze ,io pot accepta cind gresesc spre deosebire de tine.despre centrul credintei islamice toata lumea stie ca e la meka .
pentru tine am facut un efort si am cautat pe gugle cine-i baiatu asta de la cimitir, din cite am vazut inafara de citiva ani de puscarie alte mari realizari se pare ca nu a avut


sau sa inteleg ca ai o simpatie pentru el pentru ca si tu ai avut evenimente asemanatoare in viata?

#1101
voprescu71

voprescu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 09.12.2010

View Postcirus6, on 13th December 2010, 23:40, said:

despre centrul credintei islamice toata lumea stie ca e la meka .
La fel de important ca centru este Ierusalimul. De ce crezi ca exista bataia asta pe Ierusalim? Sau tu nu esti familiar?

View Postcirus6, on 13th December 2010, 23:40, said:

pentru tine am facut un efort si am cautat pe gugle cine-i baiatu asta de la cimitir]
"baiatul ala" are o importanta mult prea mare ca mintea ta sa fie capabila a o intelege.
Lasa-te pagubas! :ciocan:

#1102
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010
bataia pentru ierusalim e motivata de faptul ca moscheea se afla la locul ei pe cind evreii nu.ca nu-s capabil sa inteleg realizarile lui philip sau cum l-o chema perfect de acord cu tine

#1103
voprescu71

voprescu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 09.12.2010

View Postcirus6, on 14th December 2010, 00:17, said:

bataia pentru ierusalim e motivata de faptul ca moscheea se afla la locul ei pe cind evreii nu.
Nu ma.
cica acolo s-a ridicat Mohamed in ceruri, la Alah.
Poate nu intelegi importanta simbolica. E ca si rastignirea la crestini.

#1104
mirceavoda

mirceavoda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 08.11.2010

View Postvoprescu71, on 13th December 2010, 22:12, said:

budismul este raspandit in Indochina. In India este aproape necunoscut. Confuzi probabil cu Nepalul si cu Tibetul.
China este confucianista. Biblioteca este o sursa buna de informatii.


Nu prea te pricepi.
Cica in Ierusalim Mohamed a disparut in imparatia cerului, la Alah. Acolo se afla un important centru al lor. Mai jos il vezi, cupola aia aurita:

Iar in fata vezi peretele folosit de stramosii romani ca pisoar.

nu eu.
Eu am citat una din cele mai importante personalitati ale sec XX, Andre Malraux. Cearta-te cu el. Il gasesti la cimitir. :ciocan:
după ce că ești tare off topic mai și te dai cult. Ai dat cu nasul prin cioclopedii și faci acum paradă. Tu te pricepi? Ai impresia.
2) Ce pisoar? Care strămoși romani? Și tu ești lovit cu leuca romanismului precum Ego Zenovius? Ai tăi strămoși romani de unde fuseră? Din legiunea aia siriană?
Dacă citezi din filozofi, ce? Ai impresia că ai zis ceva grozav?
El ți-a spus că Ierusalimul nu este centrul religiei islamice, ceea ce este adevărat.Tu vii de parcă l-ai corecta și debitezi că este.....un centru. Păi, băi, străinule, un centru nu este centrul. Centrul e la Mecca.
Îmi pare rău că nu sînt moderator aici că te-aș învăța să te adresezi. Ți-aș muta la postări la coșul de gunoi pînă cîncd ai învăța.

#1105
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,057
  • Înscris: 02.03.2003
Din postura mea de cititor fac apel la voi doi sa terminati cu sicanele.
Amandoi postati lucruri interesante pe forum si de multe ori se intampla ca ideile voastre sa fie divergente.
Mai bine gasiti o solutie eleganta de dialog in loc sa va impungeti constant.
In special pe Fane il rog sa fie mai "diplomat" pentru ca isi atrage suspendari cu nemiluita iar noua ne ia ceva timp pana cand sa il identificam (dupa stilul inconfundabil).


Mai bine va irositi energia in lupta contra minciunii.

#1106
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postmirceavoda, on 14th December 2010, 08:15, said:

după ce că ești tare off topic mai și te dai cult.
Da chiar , iar o luati pe aratura . Ce naiba au musulmanii cu Hitler la putere ?

#1107
Bompres

Bompres

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.09.2011
Trusa de scris folosită de Hitler pentru a semna Acordul de la Munchen, vândută cu 423.000 de dolari

#1108
SDan222

SDan222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,925
  • Înscris: 06.04.2006
Foarte simplu. A fost sustinut de barosanii cu bani din Germania. Si-asta pentru ca era singurul politician ce se pi*a in public pe tratatul de la Versailles si pe efectele lui, inclusiv pe obligativitatea ca economia germana sa-si limiteze productia de otel. In plus, Hitler era antisemit, ceea ce pentru marele afacerist german (obligat sa se tarasca in genunchi in fata bancherilor evrei pentru a primi un credit) era o forma de razbunare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate