Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#55
miki_04

miki_04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2006
Hai sa fim seriosi... Nu aveau cum sa faca un magazin luxos si sa mai aiba si preturile mici. Mie sincer imi convine, am f de 2 ori pana acum... Daca ma intrebi pe mine au preturi bune. Cred ca atunci cand o sa aiba si zona de magazine gata si nu se va mai observa diferenta intre Auchan si celelate hipermk.
Si frate sincer... pe mine cand ajung acasa si vad cat am cheltuit chiar nu ma mai intereseaza ca am calcat pe ciment si nu pe gresie.
Da voi v-ati obisnuit cu luxu mah.......

#56
taiko

taiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.05.2005

 441529, on Nov 10 2006, 19:30, said:

Domnisoara andra78, dupa afirmatia ta pot trage una dintre urmatoarele concluzii:
1. nu ai mai vazut pana acum vreun magazin ceea ce inseamna ca de fapt nu esti de pe aici ci poate de prin Burkina Faso, Congo sau Rwanda - probabilitate mica;

2. esti unul dintre angajatii Auchan-ului - probabilitate medie;

3. esti chiar casiera accea foarte amabila - cel mai probabil.

Si 441529 lucreaza presupun la Cora ca ei simt cel mai abitir. Nu ca nu ar fi pertinente comentariile, doar deosebit de virulente.

#57
miki_04

miki_04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2006
pt baiatu care vroia spatiu

Mah te-ai dus si tu acolo??? Da mare afacerist cred ca esti, mai ales daca nu ti-ai dat seama ca raspunsul pe care ti l-au dat e unul standar pe care il dau la toata lumea. Si zici ca te gandisi si tu acu sa-ti deschizi pravalie....Vai, pai te-au ghicit baietii mah, de aia nu te-au ajutat.
Hai sa-ti zic si eu ce ti-a zis si baiatu mai devreme si dak vrei poti sa zici si de mine la fel, k lucrez la ei.
Dak vrei un spatiu intr-un mare complex comercial trebuie sa te inscri cu mult timp inainte, nu cand auzi si tu de el.

#58
dea_m

dea_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2006

 2BB, on Nov 10 2006, 15:14, said:

sa ajunga la toata lumea  :w00t:


Tare faza cu cascavalul. Acum serios am fost in primele zile si se plecau buticarii cu tone de cascaval k era super ieftin. Ieri am vazut ca schimbasera oamenii anuntul, era ceva de genul: [i]negociem pt voi...cascavalul nu este pt revindere ci pentru consum. Ahhh... si au marit portia 4 bucati de persoana.

#59
Southishere

Southishere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2006
Am fost si eu la Auchan Titan . Vorba aia "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul" . O mica dezamagire . Cam la fel ca atunci cand am vazut Cora Lujerului . Probabil ca daca ar fi fost mai central , hypermarketul ar fi aratat mai bine .

Personal astept Auchan Berceni , care se construieste chiar in fata blocului meu .  :coolspeak:
Aici insa , magazinul va face parte dintr-un mall si va avea numai parcare subterana . Sunt chiar curios cum o sa iasa pentru ca spatiul e mult mai mic decat in Titan . Momentan se lucreaza de zor la fundatie .

#60
cyder

cyder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.12.2001
Despre ce se va construi in Berceni pot sa va spun ca Mall-ul va fi pe 3 nivele, si va avea o suprafata de aproximativ de 135.000 mp, din care parterul va fi "inchiriat" de catre Auchan. Este adevarat, parcarea va fi subterana.

#61
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 miki_04, on Nov 13 2006, 15:07, said:

Hai sa fim seriosi... Nu aveau cum sa faca un magazin luxos si sa mai aiba si preturile mici.
Da voi v-ati obisnuit cu luxu mah.......
scuza-ma, nu stiam ca gresia pe jos si lipsa prafului reprezinta luxul  :worthy:

 miki_04, on Nov 13 2006, 17:21, said:

Vai, pai te-au ghicit baietii mah, de aia nu te-au ajutat.
trebuie sa fii jmeker mah, akum am intzeles.
oricum, tu cara in continuare baxuri si lasa-ne pe noi sa mergem la cora si carrefour.  :coolspeak:

#62
Mario1

Mario1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 29.12.2005
Fusei azi a 2a oara la Auchan Titan; prima oara, la deschidere marti seara. Inca se lucreaza la o parte din parcare(e subterana), au deschis toata Galeria.
Au spalat si slefuit SERIOS cimentul ala :naughty: , acum arata acceptabil comparativ cu molozul de acum o sapt, insa multe produse inca stau la conservat in praf. Au mai scos produsele alea din cutii/baxuri/paleti si arata ceva mai civilizat.

La PRETURI ma uitai mai atent si intradevar,din astea pe care le stiu, nu gasai nici unul mai mare ca la concurenta, maxim egal in conditiile in care la ei e pret normal iar la concurenta e la promotie, ex Prigat 1.5l 3,24RON. Deci, ce e al lor, e al lor.

ALT LUCRU BUN, pt clienti  B) , e faptul ca pana in 19.00 te plimbi lejer, poti face si slalom, iar daca vrei sa opresti la boxe(caserie), surpriza, e liber, fara cozi. Sa speram ca va ramane asa caci te scuteste lejer de 15 min+stres de asteptat la coada.

In GALERIE sunt magazinele standard, adika gen Germanos, Orange, etc. Pe langa astea, ceva de bijuterii, insa cu hainele mai slabut, in sensul ca nu sunt Timberland etc..., d-astea mai trendy, doar ceva magazine cu haine stilate, mai office, nota 10 aici, gen Secuiana. Oricum nu s-au deschis toate.

Cred ca dupa a 4, 5a vizita voi putea spune ca m-am obisnuit si mi-a iesit LUXU din cap.  :death:

#63
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006

 taiko, on Nov 13 2006, 16:03, said:

Si 441529 lucreaza presupun la Cora ca ei simt cel mai abitir. Nu ca nu ar fi pertinente comentariile, doar deosebit de virulente.

Din fericire, am trecut de faza de a fi angajat undeva. Si, tot din fericire, am avut sansa si ambitia de a lucra in locuri mult mai interesante si provocatoare decat ceea ce poate oferi un hypermarket, oricum s-ar numi el.
Dar, nimic nu se poate compara cu provocarea de a avea propria afacere. Mica dar a mea.   :worthy:

Criticile sunt virulente pentru ca ma doare sa vad ca toti romanii sunt considerati inca babuini care trebuie sa fie fericiti cand mai vin niste occidentali sa se imbogateasca mult mai repede si mai usor decat ar putea-o face la ei in tara.
Ma doare sa vad ca inca se profita de naivitatea si goana dupa garduri vopsite sau pomi laudati ale romanilor.

In alta ordine de idei, sa ne asteptam la deschiderea unui hypermarket la doar cateva zile dupa inceperea constructiei??? Marfa ar putea fi expusa pe schele, in loc de forklift-uri se vor folosi macarale, locul vanzatorilor de pe raioane ar putea fi luat de fierar-betonisti sau necalificati, in timp ce paza ar ramane la fel. Ca la cum arata paznicii de la Auchan...   :puke:   :puke:   :puke:

#64
blu26

blu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.09.2006
Si eu am fost deja a 2 oara pt ca am luat bonurile si trebuiau cheltuite undeva. Avind in vedere ca e mult mai aproape de mine decit cora de ce sa nu cumpar de acolo.
Desi am fost de 2 ori nici nu am observat ce e pe jos gresie sau beton si nici nu ma intereseaza. in schimb fata de cit cheltuiam in cora pe aceleasi produse am ramas surprinsa cit de putin am dat aici. nu ma preocupa sa fac comparatii pe produse dar per total e mai ieftin. si nu prea fac economii.
Singurul aspect pt cei care cumpara pe bonuri (si aici sigur unii vor sari de fund in sus) este ca nu poti lua orice pe bonuri de masa, ca de exemplu in cora. Dar si in cora depinde ce casiera nimeresti ca nici acolo nu merge intotdeauna orice.
Si mai e o chestie au un maxitaxi gratuit care habarnam unde merge da exista ca l-am vazut cu ochii mei. Foarte bine ca exista concurenta ca am vazut ca si cora a bagat maxitaxi gratuit dupa deschiderea auchan.  Cu concurenta asta poate asa mai lasa preturile si adaosurile si altii.

#65
andra78

andra78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2006

 441529, on Nov 10 2006, 18:30, said:

Domnisoara andra78, dupa afirmatia ta pot trage una dintre urmatoarele concluzii:
1. nu ai mai vazut pana acum vreun magazin ceea ce inseamna ca de fapt nu esti de pe aici ci poate de prin Burkina Faso, Congo sau Rwanda - probabilitate mica;

2. esti unul dintre angajatii Auchan-ului - probabilitate medie;

3. esti chiar casiera accea foarte amabila - cel mai probabil.

Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc dar am fost in toate hipermarketurile de la noi si in plus si la cateva din afara.
Nu sunt angajat Auchan, cu atat mai putin casiera.
Ceea ce am scris este parerea mea personala, pe care puteti sa o contestati cat doriti.
Sigur ca era bine sa fie totul gata dar pe mine nu m-a deranjat foarte tare ca in parcare inca se lucra. Au preturi bune si pana la urma asta conteaza. Si ce daca e beton pe jos? Te impiedica cu ceva la cumparaturi? Poate ca asta au si vrut sa transmita, ca e un magazin ieftin...Prefer sa-mi fac cumparaturile intr-un magazin decent, cu preturi bune decat intr-unul luxos din care sa plec cu mai putini bani.

#66
van den plas

van den plas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.02.2004

 Mario1, on Nov 14 2006, 01:38, said:

La PRETURI ma uitai mai atent si intradevar,din astea pe care le stiu, nu gasai nici unul mai mare ca la concurenta, maxim egal in conditiile in care la ei e pret normal iar la concurenta e la promotie, ex Prigat 1.5l 3,24RON. Deci, ce e al lor, e al lor.
  
     Sa fim seriosi, hai sa comparam si preturile la produsele de valori mai mari, nu numai la suc sau cascaval : tv Toshiba 29' 100 hz - 12,5 mil. la Auchan ; acelasi produs + un dvd player Toshiba cu divx - 11 mil. la Cora. Acelasi pret era la Cora si acum 2 saptamani, cand era valabila reducerea de 20 % pt. orice produs, iar televizorul si dvd-ul ar fi costat numai 8,8 mil. Daca scadem pretul dvd-ului, care sigur depaseste 2 mil. , rezulta un pret al televizorului la jumatate fata de cel de la Auchan. :w00t:

#67
sandibad

sandibad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.11.2004
Am fost si eu ieri acolo.

Era spre ora 21 .. lume obosita.

M-am dus la pizzaria din interior (tocmai ce scosesera o tava) si am cerut 3 bucati, preferabil cele din centru, pentru ca cele din exterior nu aveau nimic pe ele si erau si putin arse.

Dupa ce mi-a impachetat 2 bucati (din centru) mi-a spus ca nu poate sa-mi mai dea inca una tot de acolo ci musai de pe margine ....

Ca asa se da. nu poate sa faca cum zice cumparatorul ....

M-am certat cu ea 3 minute.
In final i-am spus ca m-a facut sa renunt la un produs. Si voi avea grija sa intreb pe seful ei despre acest lucru.

Cand a auzit asta s-a inmuiat si m-a rugat sa iau si cealalta buacata "buna"...


Asta mi-a trebuit daca sunt atent pe ce dau banii...

Puteti sa o vedeti si voi, este la rotiserie-pizzerie, una mai negricioasa...

Inca nu am o parere "finala" despre preturile de acolo, asta vom vedea cam intr-o luna cand va trece febra "promotiilor".

Duminica seara cand am fost parca erau mai multi "Cu ce va pot ajuta" decat cumparatori ...

Una peste alta, vom vedea.

#68
medardus

medardus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.03.2006
mey pana la urma cum se pronunta auchan asta , ca nu toti am facut/ne-a placut franceza  :peacefingers:
bunul simt imi spune ca s-ar pronunta "oushan" ..am i right or am i right  :rolleyes:

#69
aionaro

aionaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 21.05.2005

 medardus, on Nov 14 2006, 14:41, said:

mey pana la urma cum se pronunta auchan asta , ca nu toti am facut/ne-a placut franceza  :peacefingers:
bunul simt imi spune ca s-ar pronunta "oushan" ..am i right or am i right  :rolleyes:

"oushan" e in engleza iar firma e franceza 100%. se pronunta "oshan", cu accent pe a doua silaba si cu "n"-ul aproape insesizabil.  B)

#70
miki_04

miki_04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2006
Ma nu stiu cand ai fost tu, dar la rotiseria aia e coada tot timpul tocmai pt ca au cel mai ieftin pui si ma indoiesc tare mult ca duminica pe la 21:00 cand ai fost nu prea erau cumparatori pt ca chiar atunci eram si eu pe acolo si era full. Nu cumva... (paranoia forumului asta ma indeamna sa zic asta) esti vreo casiera de la cor, carrrefour???

 medardus, on Nov 14 2006, 14:41, said:

mey pana la urma cum se pronunta auchan asta , ca nu toti am facut/ne-a placut franceza  :peacefingers:
bunul simt imi spune ca s-ar pronunta "oushan" ..am i right or am i right  :rolleyes:


Se citeste osan (ca la maramures)

#71
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

 miki_04, on Nov 14 2006, 18:22, said:

Ma nu stiu cand ai fost tu, dar la rotiseria aia e coada tot timpul tocmai pt ca au cel mai ieftin pui si ma indoiesc tare mult ca duminica pe la 21:00 cand ai fost nu prea erau cumparatori pt ca chiar atunci eram si eu pe acolo si era full. Nu cumva... (paranoia forumului asta ma indeamna sa zic asta) esti vreo casiera de la cor, carrrefour???
Se citeste osan (ca la maramures)
da gogule, stau casierele sa posteze pe forum. get a life si un creier in rate.

#72
medardus

medardus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.03.2006
maramures - eu mi-s fiu de morosan -  osan - oshan  :D
fusei la distanta de un "u" de varianta corecta  :peacefingers:

ps : nu cre ca vreti sa stiti cum ii ziceam lui carrefour la inceput  :lol:  (nu stiam ca sunt francezi !!)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate