Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#19
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Parerea mea este ca baietii au cam ramas fara cascaval de terminat lucrarile si din acest motiv s-au gandit sa dea drumul, sa mai iasa ceva si din vanzari.
Sa deschizi un magazin (mic sau mare nu conteaza) pana sa fie terminate lucrarile, mie unul mi se pare lipsa de respect fata de cumparatori. Imi aduc aminte ca si la deschiderea Plaza a fost cam la fel. Aia taiasera panglica si mai incolo un pic bubuiau pikamerele.
Auchanul asta mi se pare la o cale fooarte lunga de cele din Franta. Accesul este dezastruos, mizerie peste tot, toaleta in santier. In tot magazinul nu exista gresie de exemplu, ci doar un ciment sclivisit cam vai de el. In zona galeriilor comerciale au pus ceva gresie dar au uitat sa o chituiasca. Plus ca, s-au mai spart ceva placi probabil cand carau piese de mobilier sau marfa; acestea au fost inlocuite cu gresie de alta culoare.
Referitor la produse, cele mai multe dintre cele la care m-am uitat mi s-au parut de calitate slaba chiar daca mai ieftine. Deci, nimic nou, asta este peste tot.

Ca sa nu mai spun ca romanii au dat navala cata frunza si iarba, cumparand carucioare intregi cu de toate, de ma intrebam daca este prima data cand vad un magazin.

Impresia mea a fost ca am nimerit intr-un Kaufland mai mare.

#20
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postkorn, on Nov 7 2006, 23:06, said:

Intr-adevar este neterminat. Dar spatii mai mari intre rafturi gasim in magazin. Mi s-a parut mai mare decat CORA(nu cu mult). Anumite produse au preturi foarte interesante, altele nu prea. Este de incercat in mod sigur! Foarte urat accesul(greoi si ingust)!



Perfect de acord cu tine...puteau sa mai astepte si ei sa se termine lucrarile...ori te duci pe santier, ori la auchan...ca tot aia e.
In rest este ok...pardon.... "va fi ok" :death:

#21
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
tin sa va amintesc ca iarna nu-i ca vara, deci romania nu-i franta. lasari comparatiile astea si haideti inapoi pe plaiurile mioritice.

ps: sunt curios cine a platit sabotarea auchan prin blocarea bulevardului :D

#22
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postzuppy, on Nov 8 2006, 14:23, said:

tin sa va amintesc ca iarna nu-i ca vara, deci romania nu-i franta. lasari comparatiile astea si haideti inapoi pe plaiurile mioritice.

ps: sunt curios cine a platit sabotarea auchan prin blocarea bulevardului :D


Pai chiar el...pentru moment se saboteaza singur :D ..daca nu se deschidea Auchan nu se mai moderniza bulevardul.
Acum stim cu totii ca suntem in Romania si la noi nu va fi niciodata ca in Franta, asta este clar... dar putin respect pentru clienti puteau sa aiba. De exemplu, eu m-am impiedicat de o placa de gresie care nu era fixata in podea :confuzzled: ...iar "pardoseala" din interior e cam nepotrivita. Ca sa nu mai zic de gangurile de la raioanele de cosmetice  :huh:

#23
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
well, back to carrefour.

#24
taiko

taiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.05.2005
[quote name='441529' date='Nov 8 2006, 00:25' post='2078728']
Parerea mea este ca baietii au cam ramas fara cascaval de terminat lucrarile si din acest motiv s-au gandit sa dea drumul, sa mai iasa ceva si din vanzari.
quote]
Interesant! Totusi, din conferinta de presa pe care au avut-o, vor mai deschide inca 4 la anu'. Asa ca "lipsa cascavalului" este unilaterala.

#25
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Taiko, marile lanturi de retail, au o regula: peste tot in lume totul trebuie sa fie la fel. Din ce imi aduc aminte, nimic din ce am vazut la pravalia de aici nu seamana cu "adevaratul Auchan".
Asta dovedeste ca oamenii s-au adaptat mai repede decat credeam noi la modul de lucru autohton. Sau poate managerii sunt deja romani.
Daca intr-adevar nu din cauza banilor au deschis pravalia in plin santier si in conditiile alea, inseamna ca sunt NESIMTITI si lipsiti de orice urma de respect fata de cei care le baga bani in buzunar.
Daca aveau bani si bun simt deschideau magazinul cand totul era perfect de te intrebai: frate da Auchan-ul asta parca e deschis de 5 ani, cum naiba nu am stiut pana acum de el?

Am zis!

#26
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
pt ei orice zi conteaza;
cand pompezi intr-o afacere aproximativ 20mil euro intr-un an si  cand  sti ca cel mai prost hipermarchet din romania are o cifra de afaceri anuala de circa 100mil euro(in EU se considera profitabil un hipermarket care are incasari anuale de peste 80 mil euro) e normal sa te grabesti sa deschizi cat mai repede.

eu sincer ii invidiez pe cei ca ei pentru cat de bine stiu sa-si faca treaba.

ot: terenul pe acel hypermarchet a fost cumparat de acum 5ani.

#27
blu26

blu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.09.2006
am fost eu ieri si este exact cum au spus cei de mai sus. credeam ca spre prinz nu va fi nimeni dar surpriza era destul de plin. oamenii ori au servicii misto cu program de voie ori cine stie.
dar am asistat la o chestie pe care nu am mai vazut-o de pe vremea lui ceausescu : se batea la propriu lumea pe carne!!!! cu tipete urlete de genu sa se dea cite una sa ajunga la toti etc. parca ma intorsesem in timp.
asa ca, daca aveti nostalgii cu vremurile bune ale lui ceausescu, organizez excursii cu ghid la promotiile la carne din auchan!!!!
in rest mult praf dar am baut si o cafea buna la punctul de fastfuduri

#28
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
mda m-ati convins, astept sa treaca femeia de servici, eventual sa se termine si carnea...:D

#29
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postblu26, on Nov 9 2006, 10:13, said:

dar am asistat la o chestie pe care nu am mai vazut-o de pe vremea lui ceausescu : se batea la propriu lumea pe carne!!!! cu tipete urlete de genu sa se dea cite una sa ajunga la toti etc. parca ma intorsesem in timp.

:lol:  Am vazut si eu asta! O doamna voia sa intre la cabina de proba cu bucata de carne tipand ca a stat 2 ore la coada pentru ea  :cursing:

Edited by sonya, 09 November 2006 - 11:21.


#30
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Cele mai mari vanzari la bunuri de larg consum se fac inainte de Craciun. Era normal ca Auchan sa incerce sa prinda aceasta perioada, iar pana atunci lumea sa stie ca exista. De-aia cred ca nu mai conta terminat-neterminat.
Oricum vanzari s-au facut, din ce povestiti voi, deci nu conteaza cum arata.

Oarecum Off-Topic: Un prieten de la penny  mi-a povestit ca la lansarea intr-un oras de provincie, s-au ales cu geamurile sparte si cu jumate din marfa furata de puhoiul de lume.

Edited by JJOne, 09 November 2006 - 14:17.


#31
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Oricum, eu cred ca dupa ce trece "acceleratu'" si se potoleste larma, vor avea drept vizitatori unici pe vecinii din blocurile de vis-a-vis si inca ceva curiosi. Asta tinand cont ca a inceput razboiul pe Bd. 1 Dec si faptul ca este destul de izolat fata de alte atractii. Eu, de exemplu, prefer sa merg unde mai exista si altceva in zona.

#32
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
zicea cineva ca sta la 5 minute de auchan , va rog puteti sa dati o tura repede sa vedeti dau au boxe logitech z-5500 si cat costa , merci multttttttt

#33
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006

View Postphat_sua, on Nov 10 2006, 11:38, said:

zicea cineva ca sta la 5 minute de auchan , va rog puteti sa dati o tura repede sa vedeti dau au boxe logitech z-5500 si cat costa , merci multttttttt
aaaa??
:confuzzled:

#34
abuf

abuf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.10.2005
Hipermarket rămas fără curent electric


Noul hipermarket Auschan, deschis recent, le-a oferit, ieri, clienților săi o surpriză neplăcută. Magazinul a rămas fără curent mai bine de o oră, spre nemulțumirea oamenilor care voiau să intre, dar și a celor care voiau să iasă. "Ușile s-au blocat întredeschise, casele de marcat nu au mai funcționat, iar cei care făcuseră cumpărături nu puteau să iasă decât fără ele și asta după ce bodyguarzii îi scotoceau bine prin geantă", ne-a spus Teodora B. o clientă, care aștepta afară să intre. Dacă cei dinăuntru nu au fost supărați că au rămas fără cumpărături, nu așa de liniștiți s-au dovedit clienții de afară, care au început să strige și să se certe cu bodyguarzii ca să fie lăsați să intre. "A fost o pană de curent de care nu suntem noi vinovați", a explicat Mariana Drăgan, managerul de comunicare al magazinului. (Delia Chilianu)

#35
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postabuf, on Nov 10 2006, 12:52, said:

Hipermarket rămas fără curent electric
Noul hipermarket Auschan, deschis recent, le-a oferit, ieri, clienților săi o surpriză neplăcută. Magazinul a rămas fără curent mai bine de o oră, spre nemulțumirea oamenilor care voiau să intre, dar și a celor care voiau să iasă. "Ușile s-au blocat întredeschise, casele de marcat nu au mai funcționat, iar cei care făcuseră cumpărături nu puteau să iasă decât fără ele și asta după ce bodyguarzii îi scotoceau bine prin geantă", ne-a spus Teodora B. o clientă, care aștepta afară să intre. Dacă cei dinăuntru nu au fost supărați că au rămas fără cumpărături, nu așa de liniștiți s-au dovedit clienții de afară, care au început să strige și să se certe cu bodyguarzii ca să fie lăsați să intre. "A fost o pană de curent de care nu suntem noi vinovați", a explicat Mariana Drăgan, managerul de comunicare al magazinului. (Delia Chilianu)
Penala faza, adica nici macar usile n-au niste amarati de acumulatori :death:

#36
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
adiq dak stie cineva ce pret au logitech z5500 la auchan. pls k eu sunt la servici si termin abea diseara :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate