Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#1
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Salut,dupa cum stiti marti se deschide cel mai mare supermarket din Romania , "Auchan" in cartierul Titan .
Vreau sa va intreb daca ati auzit ceva de eventuale promotii de produse la deschidere, au aparut ceva pliante cu preturi,etc , programul de functionare ???

Eu unul nu am vazut nimic reclame la radio,tv etc asa cum s-a intamplat in cazurile Metro,Carredour,Cora .

PS: Situl lor "www.auchan.ro" este foarte sarac ,nu am reusit nici macar un nr de telefon de la ei sa gasesc acolo  :angry:

#2
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
nimeni , nimic ???
credeam ca sunteti voi mai informati !

#3
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005
aici nu e 931.....asteapta si tu o zi.....in 2 ore cine vrei sa iti si raspunda?

#4
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 scooby, on Nov 5 2006, 21:42, said:

nimeni , nimic ???
credeam ca sunteti voi mai informati !
Intotdeauna la deschidere sint promotii, asa ca du-te sa vezi si cum arata si apoi ne zici si noua!

#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

 scooby, on Nov 5 2006, 18:31, said:

Salut,dupa cum stiti marti se deschide cel mai mare supermarket din Romania , "Auchan" in cartierul Titan .
Vreau sa va intreb daca ati auzit ceva de eventuale promotii de produse la deschidere, au aparut ceva pliante cu preturi,etc , programul de functionare ???

Eu unul nu am vazut nimic reclame la radio,tv etc asa cum s-a intamplat in cazurile Metro,Carredour,Cora .

PS: Situl lor "www.auchan.ro" este foarte sarac ,nu am reusit nici macar un nr de telefon de la ei sa gasesc acolo  :angry:
Călcare plăcută pe picioare.

#6
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Am primit prin posta anunt ca se deschide. E foarte aproape de Cora. Altceva, presupun ca dupa ce se deschide vine si pliantul cu preturi in posta, ca la toate celelalte magazine.

#7
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

 JJOne, on Nov 6 2006, 15:48, said:

Am primit prin posta anunt ca se deschide. E foarte aproape de Cora. Altceva, presupun ca dupa ce se deschide vine si pliantul cu preturi in posta, ca la toate celelalte magazine.
E destul de departe de Cora, dar depinde la ce scala te raportezi.

#8
aionaro

aionaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 21.05.2005

 scooby, on Nov 5 2006, 18:31, said:

Salut,dupa cum stiti marti se deschide cel mai mare supermarket din Romania , "Auchan" in cartierul Titan .
Vreau sa va intreb daca ati auzit ceva de eventuale promotii de produse la deschidere, au aparut ceva pliante cu preturi,etc , programul de functionare ???

Eu unul nu am vazut nimic reclame la radio,tv etc asa cum s-a intamplat in cazurile Metro,Carredour,Cora .

PS: Situl lor "www.auchan.ro" este foarte sarac ,nu am reusit nici macar un nr de telefon de la ei sa gasesc acolo  :angry:

n-am vazut Auchan-ul din Titan, dar pot sa-ti spun de cele din Franta ca sunt mai mari comparativ cu Carrefour-ul. e cam ca un Cora, poate chiar mai mare. in rest cam aceleasi produse si modalitate de prezentare si vanzare.

#9
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005
Mda...sunt si eu curioasa cum o fi...cata inspiratie luata de la Cora si cate asemanari cu Carrefour-ul? Toate "made in France".

Si totusi nu este prea aproape de Cora?  Din punctul meu de vedere este foarte aproape si de Billa Postavarul.

Dar, tinand cont de faptul ca in timpul week-end-ului este o aglomeratie de nedescris in hypermarketuri, cred ca este binevenit. In mod sigur va mai prelua din clienti iar concurenta este constructiva.

Si in plus, ne mai modernizeaza si bulevardul cu ocazia deschiderii lui.  :coolspeak:

Edited by sonya, 06 November 2006 - 21:18.


#10
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005

 aionaro, on Nov 6 2006, 16:17, said:

n-am vazut Auchan-ul din Titan, dar pot sa-ti spun de cele din Franta ca sunt mai mari comparativ cu Carrefour-ul. e cam ca un Cora, poate chiar mai mare. in rest cam aceleasi produse si modalitate de prezentare si vanzare.


sunt doctor in hypermarche-urile din franta asa ca am sa va zic o parere avizata:

1. Cora este cea mai scumpa. Carrefour este asa si asa de scump, iar Auchan avantajos(mai exista un lant destul de interesant numit Leclerc care va veni si la noi probabil).

2. Auchan are fffff multe produse sub marca proprie: exista 2 game de produse una de saracii saracilor si alta de produse mai bune si foarte bune ca pret.

3. Auchan are foarte multe produse de calitate la preturi mici, lucru care nu se intampla in Cora sau Carrefour.

4. Auchan are origine sociala sanatoasa-> se trage din orasul Lille care e f apropiat de Germania si Olanda, avand mai putine metehne tipic frantuzesti(tiganisme-> preturi exagerate, mizerie in magazin, lucratori platiti prost).

5. In Fr Cora este pustie spre foarte pustie dar Auchan este destul de aglomerat(nu ca la supermarketurile romanesti, dar destul de aglomerat).


Astazi il voi vizita si voi vedea cat de mult seamana cu ce se gaseste in Franta.

#11
aikido

aikido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 08.11.2005
Asa, ca o observatie de partener....Auchan plateste furnizorii prost si foarte prost (intarzieri > 2-3 luni).

#12
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Stai linistit ca multi te invidiaza ... asa cu intarzierile alea.

#13
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Pana la urma a fost cineva?

#14
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 raiiar, on Nov 7 2006, 13:27, said:

Pana la urma a fost cineva?

Videanu, ambasadorul Frantei

#15
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

 rolo, on Nov 7 2006, 14:09, said:

Videanu, ambasadorul Frantei

gay people not included plz.

#16
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

 korn, on Nov 7 2006, 09:08, said:

5. In Fr Cora este pustie spre foarte pustie dar Auchan este destul de aglomerat(nu ca la supermarketurile romanesti, dar destul de aglomerat).

Ce spui tu straine? In care Cora ai fost tu in Franta si era pustiu?
In Paris e full, in Lyon e la fel, in partea de NE a Frantei (Mulhouse, Belfort, Nancy) tot cam asa, deci unde sunt Cora alea pustii, zi-mi si mie please?

In afara de asta, unde pana mea ai vazut tu in Cora sau Carrefour in Franta mizerie, prietene?  :worthy:

Edited by dtancu, 07 November 2006 - 21:14.


#17
catalin_marius2002

catalin_marius2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.11.2006
am fost eu azi in auchan dezamagire totala mizerie este neterminat moloz am fost la baie unde nu erau nici macar pisoare despre promoti foarte slab mult mai mic decit cora daca nu stati in zona sfatul meu este sa nu mergeti pierdeti timpuldegeaba

#18
korn

korn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.12.2005
Intr-adevar este neterminat. Dar spatii mai mari intre rafturi gasim in magazin. Mi s-a parut mai mare decat CORA(nu cu mult). Anumite produse au preturi foarte interesante, altele nu prea. Este de incercat in mod sigur! Foarte urat accesul(greoi si ingust)!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate