Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#37
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postphat_sua, on Nov 10 2006, 14:42, said:

adiq dak stie cineva ce pret au logitech z5500 la auchan. pls k eu sunt la servici si termin abea diseara :(


Ok, lasati omul in pace :D
Daca mai ajung pe acolo ma uit si iti spun.

Edited by sonya, 10 November 2006 - 14:58.


#38
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca dupa ce s-a luat curentu si s-au blocat usile izbucnea un incendiu? ce moment de glorie pentru catalin si adishor ar mai fi fost :inlove:

#39
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

View Postphat_sua, on Nov 10 2006, 14:42, said:

adiq dak stie cineva ce pret au logitech z5500 la auchan. pls k eu sunt la servici si termin abea diseara :(
du-te diseara.

#40
2BB

2BB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.11.2006
sa ajunga la toata lumea  :w00t:

Attached Files


Edited by 2BB, 10 November 2006 - 15:14.


#41
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006

View PostMosotti, on Nov 10 2006, 15:05, said:

daca dupa ce s-a luat curentu si s-au blocat usile izbucnea un incendiu?
Pai decat sa plece fara sa plateasca, mai bine sa arda! Am vazut una si mai si in Mamaia, intr-un magazin dintr-o dugheana noua: S-a luat curentul, iar vanzatoarele au incuiat usa cu toate clientele inauntru. Nu cumva sa plece una cu un bikini ascuns pe undeva.

#42
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Post2BB, on Nov 10 2006, 15:14, said:

sa ajunga la toata lumea  :w00t:

Era intr-o vreme zaharul la billa mai ieftin decit in engros. Aia camparau cu carucioarele zahar, ca sa il vinda mai scump in engros...  :death:
Cine :drac: are nevoie mai mult de o bucata de cascaval? :eek:

View Postabuf, on Nov 10 2006, 12:52, said:

Hipermarket rămas fără curent electric

De ce :drac: nu aveau generator? Asa are si billa, si metro etc. Billa este facut in 2001 si are generator.

#43
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Nu stiu de ce am vaga impresie ca au fost nevoiti sa lanseze rapid hipermarketul asta si nu au reusit sa il finalizeze...

#44
andra78

andra78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2006
Am fost si eu ieri la Auchan.

Pare ca toate produsele sunt la promotie atat de bune sunt preturile. Am gasit tot ce vroiam sa cumpar, casiera a fost foarte amabila...Merita sa mergeti...eu una am ramas placut impresionata.

#45
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Domnisoara andra78, dupa afirmatia ta pot trage una dintre urmatoarele concluzii:


1. nu ai mai vazut pana acum vreun magazin ceea ce inseamna ca de fapt nu esti de pe aici ci poate de prin Burkina Faso, Congo sau Rwanda - probabilitate mica;

2. esti unul dintre angajatii Auchan-ului - probabilitate medie;

3. esti chiar casiera accea foarte amabila - cel mai probabil.

#46
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postphat_sua, on Nov 10 2006, 11:38, said:

zicea cineva ca sta la 5 minute de auchan , va rog puteti sa dati o tura repede sa vedeti dau au boxe logitech z-5500 si cat costa , merci multttttttt
Nu au modelul asta de boxe.

#47
medardus

medardus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.03.2006
vb serios ?!....nu au nici macar gresie pe jos  :o , pai cum e , ca la tara !?
ma rog, poate or compensa toate micile-mari neajunsuri(uneori inerente pt o astfel de intreprindere grandioasa) care ne sar in ochi ,noua,celor plini de mofturi si carcotasi(dar baieti buni in esenta  :) ) asadar, poate compenseaza prin o politica de preturi foarte bune si/sau o servire ireprosabila din partea angajatilor (ca sa evitam o gluma proasta , nu , nu sunt angajat auchan ) .

ps : sonya , ce fata buna esti tu  :photo:

#48
cyder

cyder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.12.2001
Din cate am auzit eu la inaugurare  politica lor de preturi este bazata pe discount, nu pe "promotii"..  deci, daca ar fi sa comparam preturile auchan cu restul ar fi ceva de tipul: metro, selgros -> auchan, carrefour, cora ..

#49
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Am descoperit acest forum cautand pe google numarul de telefon de la Auchan intrucat pe site nu au binevoit sa-l scrie.
locuiesc relativ aproape de Auchan si fiind un om de marketing am zis sa dau o fuga sa vad cum este.
dezamagire TOTALA. am crezut ca sunt singura care cred asta, dar dupa ce am citit si parereile voastre se pare ca nu.
locuri de parcare neterminate, namarcate, de fapt in general o constrctie neterminata. nu ar fi de mirare sa te trezesti ca-ti pica ceva in cap.
produsele foarte ieftine la care fac referire sunt numai chinezarii, ceva gen complexul Europa, nici macar nu erau scoase din cutii.
promovarea foarte proasta. eu stau in cartierul Titan si am primit o invitatie la deschidere pe data de 8, adica fix dupa o zi.
nici un pliant cu oferte, iar pe site ati vazut si voi. NIMIC. se pare ca il vor imbunatati de luni.
poate va intrebati de ce aveam nevoie de numarul de telefon? am cumparat citeva produse si nu am verificat bonul imediat. cand am ajuns acasa unul dintre produse era scanat de doua ori. m-am intors si intamplator ma intalnesc cu un fost profesor (angajat al lor) care tocmai ce se mutase de la Cora. se pare ca se ofera salarii ceva mai mari. dupa ce i-am explicat care e problema mi-a spus ca e prea tarziu si nu crede ca mai primesc nimic inapoi. foarte suparata m-am asezat la coada de la Relatii Clienti hotarita sa fac mare scandal pentru ca la Mega Image pentru un produs cu valoare foarte mica (10 mii ) mi-au dat banii inapoi chiar dupa o zi de la cumparare.
nu mai are rost sa va povestesc toate detaliile, intr-un final mi-am recuperat banii. deci fiti foarte atenti la ce platiti!!!!
sfat pt cei care doriti sa cumparati produse electronice:fiti f atenti, erau persoane cu produse defecte pe care doreau sa le schimbe.
andra> cu siguranta nu ai mai fost in nici un alt hipermarket  sau esti angajata lor.
concluzie: daca vreti sa riscti sa mergeti pana acolo atentie pe unde calcati si mai ales ce platiti!!!!!

PS: nici macar etichete de raft nu aveau destule, erau preturile scrise cu pixul!!!!!!

#50
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
:deadtongue:  sa va spun despre contactul cu super hyper mega (ce-o fi )marketul Auchan.

1 In primul rand preturile sunt mai mari ca in Carrefour , Cora , Metro , Selgros
2 Am fost sa inchiriez un spatiu comercial si cand am ajuns acolo sa vorbesc cu cineva , nimeni nu stia , cum , de ce , unde , cine......deci era ala bala portocala .....pana la urma am vorbit cu cineva ca mi se adresa la toate intrebarile mele cu `in principiu da ` da mai multe detalii pot afla intr-o saptamana cand m-a rugat sa revin. :deadtongue: le-am explicat ca sunt din buzau si sa-mi dea un nr de tel....mi s-a dat ....dar nu raspunde nimeni  :confuzzled:
3. Dupa vizita la auchan am vizitat site-ul lor si am trimis un mail la cineva care se ocupa cu inchirierea de spatii la vro 2 zile am primit raspuns ....in engleza  :D .

Subject: Re: Inchiriere spatiu comercial
Dear Sir,

    Thank you for your interest in our project. Unfortunately, we have no more any space available in our Auchan Titan Commercial Center which could suit your needs. May I propose neverthless that you fill out this tenant's declaration in order to warn you of any other opportunities.

    Best regards

    Intre timp dupa primirea acestui mail a fost si prietena mea care locuieste in buc pt a se informa....si a primit acelasi raspuns....sa revina saptamana viitoare  :deadtongue:
    In momentul de fata eu nu stiu nimic .....concret :puke:

Edited by cosmin_miu, 12 November 2006 - 17:14.


#51
cyder

cyder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.12.2001
In general spatiile comerciale in astfel de complexe (hipermarket-uri) se inchiriaza cu cateva luni bune inainte de deschiderea oficiala..

#52
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
desigur cunosc asta..... esti vrun angajat de acolo de ai venit cu completarea asta ? :bicycle: numai ei imi raspundeau cu intrebari si afirmatii care nu aveau nici o logica. :deadtongue:

Edited by cosmin_miu, 12 November 2006 - 17:58.


#53
cyder

cyder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.12.2001
nu sunt angajat, dar sunt la curent cu ce se intampla in auchan. oricum, acum ca ai pierdut "startul", nu dispera, deoarece in aproximativ 1 an o sa se mai deschida un auchan in berceni. Acolo o sa fie destul spatiu, datorita conceptului : hipermarket + mall.

Edited by cyder, 12 November 2006 - 18:16.


#54
Mario1

Mario1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 29.12.2005
Sincer, daca compar suma investita de ei in Auchan Titan (40 mil eur) si investitiile facute in, de ex, Carrefour Orhideea (38 mil eur), ma surprinde faptul ca Auchan arata muuuult mai naspa decat celalalt si terenul nu poate fi mai scump decat cel din Grozavesti.

Staff-ul de conducere este tot francez, iar investitia in Ro este in spiritul investitiilor Auchan din Rusia, adika preturi cat mai mici. De aici zgarcenia cu care au construit, mobilat, utilat si promovat magazinul.

Toata partea de la parcare, intrare, galeria comerciala, chiar daca nu-s terminate, seamana leit cu Cora Pantelimon, iar hypermarketul propriu-zis cu un Kaufland mai mare. E diferenta izbitoare intre cum arata galeria si hypermarketul.
FARA GRESIE pe jos, arata groaznic, chiar daca e un ciment slefuit.

Alta problema sunt preturile scrise total aiurea pe cartoane, indescifrabile si mai ales, ATENTIE, multe produse au preturi diferite fata de cel scanat la casa.
PRAF peste tot. Inteleg ca e constructie noua, dar nu prea iti mai vine sa pui mana pe un produs.
PRETURILE insa sunt bune si f bune comparativ cu Cora, Carrefour in general. Au mai multe PRODUSE romanesti, unele proaste, altele k.
De ex, promotie la sistemul audio GENIUS SW 5.1 , alea din lemn, la 369 RON, iar in galerie, la Flanco is 499 RON, tot la promotie; o diferenta f mare totusi.

Multe din lucruri se vor inbunatati, nici Plaza Romania nu era terminata la lansare, insa gafa de a lansa in presa data de 7 nov pt lansare, termen batut in cuie doar pt ca asa se stabilise initial fara a lua in considerare santierul in care se afla la lansare,  accesul varza facut de primaria generala cu reabilitarea bdului 1 Decembrie 1918, este NESIMTIRE fata de clienti. Sa nu fiu rau totusi, nu si-au promovat agresiv deschiderea.

Oricum investitia este f buna pt sectorul 3, si va schimba total zona intr-un an. E si util pt cei din zona, fiind inconjurat de blocuri, da' iti lasa un gust amar daca esti client si pe langa sacosele cu cumparaturi ajungi si cu pantofii plini de praf BONUS.  :nonobad:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate