Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Putin off-topic:daca vrei bere germana(adusa de la mama ei,nu facuta in Romania),este un magazin in Dumbravita.Dai un ban,da' stai in fata!

#164
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Va recomand pieptul de pui afumat , doar acolo gasiti ... Si carne de porc afumata .... Excelenta .

#165
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postkifug, on 18th December 2010, 14:36, said:

Va recomand pieptul de pui afumat , doar acolo gasiti ... Si carne de porc afumata .... Excelenta .
Bune,intr-adevar,afumaturile din productie proprie Auchan.

#166
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Na, de acolo vin dar nu le-am văzut până acum. Unde-s, la mezeluri, la carne sau la produse gata preparate?
Cu fum de-adevăratelea sau cu aromă?

Știți ce-am văzut eu? Cârnați de urs, de mistreț, de căprioară și de cerb. Păreau destul de uscați.

#167
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 18th December 2010, 18:36, said:

Na, de acolo vin dar nu le-am văzut până acum. Unde-s, la mezeluri, la carne sau la produse gata preparate?
Cu fum de-adevăratelea sau cu aromă?
In Auchan Titan,la raionul unde e carnea tocata si carnea proaspata de porc si vita.
Sunt afumate "pe bune",nu vopsite.
Acum,poate in Cluj n-o fi,ca si eu am cautat in Auchan-ul de aici cascavalul ala Dobrogea,fara a reusi sa-l gasesc.

Edited by zuv, 18 December 2010 - 20:55.


#168
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
De unde știi că-s afumate pe bune, că, mai nou, aproape toți producătorii le aromatizează cu fum?
Dacă ești în căutare de cașcaval sau "cașcaval" de oaie, vezi că este o Brânză tip Pecorino, tot în Auchan. Mi se pare că e de la 5 Continents, dar nu-s sigură, nu pot verifica, am terminat-o. E de consistență tare, ca și parmezanul.

Edited by stlx, 18 December 2010 - 21:13.


#169
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 18th December 2010, 20:12, said:

De unde știi că-s afumate pe bune, că, mai nou, aproape toți producătorii le aromatizează cu fum?
Pen' că se vede fum ieșind din spate și se simte miros de cauciuc ars. :)

Expert nu sunt,dar mie mi se par naturale.Au acelasi miros,gust si aspect cu cele facute in gospodarie.
Dacă sunt "vopsite",jos cu pălaria pentru vopseaua folosită,e de calitate. :P

View Poststlx, on 18th December 2010, 20:12, said:

Dacă ești în căutare de cașcaval sau "cașcaval" de oaie, vezi că este o Brânză tip Pecorino, tot în Auchan. Mi se pare că e de la 5 Continents, dar nu-s sigură, nu pot verifica, am terminat-o. E de consistență tare, ca și parmezanul.
Mă făcusei curios cu "Dobrogea" ăla,aș fi vrut să-l gust,dar,cum spuneam,nu l-am găsit.Poate găsesc brânză de asta făcuta de(sau pe  :) ) 5 continente.Deși s-ar părea că nu prea sunt aceleși mărfuri in cele doua Auchan-uri(probabil au furnizori diferiți).

Edited by zuv, 18 December 2010 - 21:36.


#170
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007

View Postzuv, on 18th December 2010, 21:44, said:

Mă făcusei curios cu "Dobrogea" ăla,aș fi vrut să-l gust,dar,cum spuneam,nu l-am găsit.Poate găsesc brânză de asta făcuta de(sau pe  :) ) 5 continente.

Am fost din nou la Auchan. Brânza Pecorino nu-i de unde credeam, e de la Lactitalia din Recaș. Am găsit de data asta și Horezu (ăsta-i de la Five Continents), numai bine că le încerc pe amandouă să simt diferența de gust. Era și Dobrogea(cașcaval), dar pe ăsta nu l-am mai luat.

Dar, acum am văzut, subtitlul era "mai tare (Auchan) decât Carrefour". Hmmm...Carrefour și-au făcut și supermarketuri, au deschis două aici în Cluj și peste o lună mai deschid unul lângă mine, prin urmare o să merg mai rar la Auchan. De fapt și acum merg doar când mai am ceva de văzut, mirosit sau cumpărat din mall, că-i în Iulius Mall. Mie nu mi se par mari diferențe de preț sau produse între un hipermarket și altul. Mergi la cel care ți-e mai la îndemână sau care-ți satisface și alte nevoi, plăceri.

Edited by stlx, 20 December 2010 - 20:52.


#171
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Brânza Pecorino nu-i de unde credeam, e de la Lactitalia din Recaș.
Nu-mi sună cunoscut...o să mă uit și după LactITALIA made in Recaș  :P Doar ce m-am întors din Auchan.Rămâne pe data viitoare.

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Am găsit de data asta și Horezu (ăsta-i de la Five Continents), numai bine că le încerc pe amandouă să simt diferența de gust. Era și Dobrogea(cașcaval), dar pe ăsta nu l-am mai luat.
Horezu e același cu cel de aici.Dobrogea...ioc,deci sunteți favorizați.It's not fair! :P

View Poststlx, on 20th December 2010, 19:50, said:

Dar, acum am văzut, subtitlul era "mai tare (Auchan) decât Carrefour". Hmmm...Carrefour și-au făcut și supermarketuri, au deschis două aici în Cluj și peste o lună mai deschid unul lângă mine, prin urmare o să merg mai rar la Auchan. De fapt și acum merg doar când mai am ceva de văzut, mirosit sau cumpărat din mall, că-i în Iulius Mall. Mie nu mi se par mari diferențe de preț sau produse între un hipermarket și altul. Mergi la cel care ți-e mai la îndemână sau care-ți satisface și alte nevoi, plăceri.
Asta,cu "supermarket-ul cu cele mai bune prețuri",e o "vrăjeală".Anumite produse sunt mai ieftine,altele sunt mai scumpe.Eu n-am găsit încă cele mai mici prețuri,la orice produs,intr-un singur supermarket.
În Carrefour Market am intrat o singura data și mi s-a părut sărăcuț(căutam niște "alcooale" mai deosebite,și e penurie mare...).
Cum bine spui,și eu merg în cel care e mai la îndemână,în cazul meu,Auchan.

Edited by zuv, 20 December 2010 - 22:00.


#172
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Eu am luat anul trecut pui afumat din Auchan Titan. Dupa ce am ajuns acasa si am mancat un pic mi s-a facut scarba de gustul artificial de afumat (mi-a parut doar fiert si dat cu aroma indentic naturala de fum).

#173
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Cum e acum? Aglomerat  ?

#174
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 18.04.2010
nu prea. in cluj, in gheorghieni, e ok.

#175
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007

View Postnandrolon, on 30th December 2010, 19:35, said:

nu prea. in cluj, in gheorghieni, e ok.

Nu stii cumva, la cât se deschide mâine dimineața?
Ați văzut ceva șampanie bună și nu foarte scumpă? sec, că nu cred că pot spune seacă  :D

#176
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Poststlx, on 30th December 2010, 19:17, said:

Nu stii cumva, la cât se deschide mâine dimineața?
Ia uite colea !

#177
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Si ? Ceva bun ati mai cumparat ? Recomandari ? Ca parca am pofta de ceva si nu stiu ce :) . Maine ma duc pe la Maxipet si vreau sa trec o tura si in Auch ...

#178
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
-  La congelate , produse varsate , e coada :) , ciuperci , fructe de padure , legume cu tot felul(mazare, fasole , varza de bruxelle , brocoli ) , porumb intreg congelat(foare bun)  , capsuni , pateuri cu tot felul , hamburgeri vegetarieni ... etc ...
     - la prajituri , tarte , cu pere, cu visine , caise , etc ... 14 lei :D
In rest , ce e si in alta parte , mai putin aglomeratia .

Edited by kifug, 23 May 2011 - 10:26.


#179
nicoendjeny

nicoendjeny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.01.2010
Stie cineva care sunt salariile angajatilor la Auchan ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate