Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...
 

Nokia 1110i sau Nokia 1112

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
Doresc sa-mi iau un tel mic si practic, dar sa ma tina bateria mult.
Ma gandeam sa-mi iau un Nokia 1112 , dar am vazut ca are acumulator BL-5CA care are numai 700 mA , fata de modele anterioare ( 1101 1110 ) care au BL-5C , 900 mA. Alta diferenta eu nu am vazut intre cele 2 telefoane.

Care este mai bun?
Cat tine bateria unuia si cat tine a celuilalt?
Pe care sa-l aleg?
Telefonul il voi cumpara nou si deblocat.

#2
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Cele cu BL-5C tin mai mult. Vezi ca si Nokia 1600 are BL-5C si dupa un review citit in alte parti si in comparatie cu un Nokia 1100, tine mai mult, cu toate ca are display color.

#3
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
E posibil asa ceva? Totusi acel ecran color nu consuma mai mult?
Oricum voi lua unul din cele 2 pe care le-am mentionat mai sus. Chiar daca tine mai mult , nokia 1600 nu-mi place deloc.
Astept in continuare pareri.

Daca cele cu BL-5C tin mai mult ( cum cred si eu ca ar fi normal) , de ce or fi pus la 1112 un acumulator mai mic?

#4
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View Postrrrazvan, on Oct 26 2006, 17:58, said:

E posibil asa ceva? Totusi acel ecran color nu consuma mai mult?
Oricum voi lua unul din cele 2 pe care le-am mentionat mai sus. Chiar daca tine mai mult , nokia 1600 nu-mi place deloc.
Astept in continuare pareri.

Daca cele cu BL-5C tin mai mult ( cum cred si eu ca ar fi normal) , de ce or fi pus la 1112 un acumulator mai mic?
Nokia 1112, cu bateria lui BL-5CA tine intre 7 si 10 zile asta cu o medie de vb de cca 5-10 min/zi. Nu cred ca i-ar trebui o baterie de capacitate mai mare. Eu sunt foarte multumit de autonomia lui.

#5
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
chupakbra_best de unde l-ai luat? vreau sa iau unul sa ma tina mult. Am avut un 1101 care tinea doar 3 zile de cand l-am luat. E drept , vorbesc cam 40 50 min pe zi..Dar totusi cred ca se poate sa tina si mai mult.

#6
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
http://www.mobile-re...a-1600-en.shtml
Ca fapt divers, Nokia 1600 nu are tastatura aia din silicon si tine la purtat  in buzunare.

#7
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
Am eu impresia , sau Nokia 1112 este singurul telefon cu acumulator BL-5CA ? Daca este un acumulator de tip mai nou, de ce nu a mai fost folosit si la alte telefoane?

#8
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
Alte pareri? Ma asteptam la mai multe opinii, avand in vedere ca sunt niste telefoane foarte raspandite..

#9
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
Sal. Cum se pot transfera ringtonuri pt telefonul asta nokia 1112? Cablu de date? sau cum???

#10
Ruleta

Ruleta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 22.06.2006

View Postrrrazvan, on Oct 28 2006, 10:50, said:

Alte pareri? Ma asteptam la mai multe opinii, avand in vedere ca sunt niste telefoane foarte raspandite..
Avem in familie 1101. Bateria e excelenta si tine f.f. bine. In plus e mai compact si mai robust decat 1110. Parerea mea e sa alegi 1100 sau 1101 cat inca se mai gasesc pe piata.

View PostRuleta, on Nov 20 2006, 20:42, said:

Avem in familie 1101. Bateria e excelenta si tine f.f. bine. In plus e mai compact si mai robust decat 1110. Parerea mea e sa alegi 1100 sau 1101 cat inca se mai gasesc pe piata.
Scuze nu am citit cu atentie titlul si dupa ce am scris am vazut ca era vorba de altceva. Inca o data scuze.

#11
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
am luat azi un 1112...revin cu amanunte.

primele impresii bune...ceas mare cu data, mp3 ringtone...sa vedem acum cat tine acumulatorul

#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 14.11.2004
Diferenta dintre cele doua este de 10 lei la mine in magazin , dar diferenta majora dintre ele este culoarea bleu a ecranului care face ca informatiile afisate pe acesta sa fie mai lizibile decat pe cel al lui 1110i , care este iluminat in verde-galbui .

1600 nu recomand din cauza ecranului STN de slaba calitate , care mai mult enerveaza prin culorile sale spalacite si rezolutia mai mult decat "infecta" .

Daca vrei telefon color care sa abia ceva autonomie si un ecran utilizabil , recomand un Motorola , Sagem , SE sau cateva modele Budget de la Samsung .

#13
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
1112 mere super. Cel putin al meu. Am unu de 6 luni si bateria mă ține cam 5-6 zile, in ideea ca vb cam 30-40 min. pe zi.
Chestia funny la el e roboțoaica de la alarmă care iți spune in dulcele grai românesc ceva de genul: "Este timpul sa va treziți. Este ora..."

Pentru cei care au incercați să vedeți ce funny e roboțoaica dacă puneți alarma sau memento intre 00:01 și 00:59.

#14
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Se mai vorbea ca 1110i poate fi decodat prin coduri, iar 1112 nu. Asa e?

#15
bwbw

bwbw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.10.2006
:coolspeak: eu unul sunt multumit de 1112,autonomie,robust,finut,si la moda :coolspeak:  aaaaaa...si nu am luat numai unul am luat 2,unul negru si unul bleu deschis (sa le deosebesc cand le scot din buzunar)....RECOMAND

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate