Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

renault clio bicorp 1.5 dci 65 cp 2003 sau logan laureate 1.6 mpi nou?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
vreau sa cumpar o masina
si am cam 2 variante

un Renault Clio bicorp 1.5 dci
2003
50 mii km

la un pretz de 8000 euro

sau Logan laureate 1.6 mpi noua
la 8300 euro

voi ce parere aveti?
ce sa cumpar?

ma gandesc la intretinerea unei masini din 2003

#2
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postanimatorul, on Oct 25 2006, 17:32, said:

2 variante
un Renault Clio bicorp 1.5 dci 2003  50 mii km :coolspeak:
la un pretz de 8000 euro
sau Logan laureate 1.6 mpi noua la 8300 euro
voi ce parere aveti? ce sa cumpar?
ma gandesc la intretinerea unei masini din 2003
Eu te sfatuiesc sa-ti iei Logan <_< .Dar de curiozitate, ce provenienta are bicorpu'? E luata de la aici sau adusa de afara? Ceva optiuni pe el, Clima , chestii, socoteli. jante aliaj,..Cum ai gasit-o?  Ai vazut-o?De ce o vinde? A fost avariata? Revopsita total/ Cunosti proprietarul? ce culoare are, alba?

Daca te gandesti la intretinere, mergi inistit pe Logan!Toata lumea te va sfatui asa.
Ai vre-o poza cu bicorpu'? pune-ne si noua una, punem si noi un Logan, si cand sunt una langa alta, o sa alegi mai usor. :P
Intrebare ajutatoare: Dar daca erau noi amandoua si la acelasi ban, crezi ca era o diferenta MAAAARE intre ele? ;)

Edited by sanddy1964, 25 October 2006 - 17:19.


#3
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Si eu tot Logan de sfatuiesc. Masinile SH sunt o loterie in general, dar un Renault SH ca o ruleta ruseasca cu butoiasu' plin  :D

#4
64xgeo

64xgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 03.09.2005
Daca te hotarasti pe Clio, atentie la pompa de injectie. Loturile mai vechi au avut probleme cu pompele delphi. La cele mai noi au schimbat tipul de pompa. Si cele delphi unde credeti ca apar acum?  :naughty:
Pe Logan dci. Si daca pica pompa e doar vreo 3000 de euroi, la care se adauga injectoare, manopera, etc, etc...  Asa ca...bafta ! :peacefingers:

#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Post64xgeo, on Oct 25 2006, 18:23, said:

Daca te hotarasti pe Clio, atentie la pompa de injectie. Loturile mai vechi au avut probleme cu pompele delphi. La cele mai noi au schimbat tipul de pompa. Si cele delphi unde credeti ca apar acum?  :naughty:
Pe Logan dci. Si daca pica pompa e doar vreo 3000 de euroi, la care se adauga injectoare, manopera, etc, etc...  Asa ca...bafta ! :peacefingers:
N-are treaba ca e in garantie masina! Macar de se strica la inceput.Plus ca omu ia Logan MPI nu DCI, asa ca ascapat de data asta la ruleta ruseasca! Cine apasa tragaciul din nou? A ,,poate-i cade la bicorp, ca ala e DCI ?,...

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Eu m-am speriat cind am aflat (dupa ce am cumparat symbolu') cit e o reparatie la dci... Pina acum mi-a mers bine (symbol dci 2003)...  :worthy:

Alege loganul. Benzinar. Unii ziaristi spuneau ca nu e o diferenta sesizabila intre 1.6 si 1.4 mpi...

Edited by H725, 26 October 2006 - 01:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate