Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Sistem max 1500 RON, office si ocazional jocuri, editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005
Salut!

Vreau sa imi schimb calculatorul si am constatat cu stupoare ca sunt complet depasit odata cu "noile" aparitii...

Buget: max. 1500 RON, fara monitor
Procesor: in principiu Intel (mi-a creat o impresie buna ca utilizator de Centrino si mai demult P3@933, comparativ cu un Barton 2500+ pe care l-am avut pana de curand). Se merita sa merg pe varianta LGA775 - P 516, FSB 533 decat P4 3GHz, FSB 800? (...chiar nu stiu care e diferenta)
Altele: 512 RAM, 160 GB HDD, Video pe PCI Express (probabil ca merita fata de AGP, nu?)

Il voi folosi 90% pentru office & stuff, dar ocazional editare video si probabil, ceva jocuri in speranta ca voi avea vreodata timp. Cel mai mult ma intereseaza stabilitatea/fiabilitatea si cat de cat posibilitatea de extensie/upgrade a sistemului.
Ref. la jocuri, pe vremuri imi placeau Warcraft3, Caesar3, Sims etc. deci probabil m-ar interesa variantele mai noi ale acestora.



Multumesc.

#2
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Daca nu te omori cu jocurile, iti va veni mai usor sa folosesti o solutie cu video integrat in favoare a mai mult RAM. 512Mb cam omoara orice joc ce s-ar folosi de puterea unei placi video dedicate si noua.

Intre Barton si Athlon64 este diferenta mare, de la consumul si temperatura mult mai mica la perfomanta mai mare. Iar acel Pentium4 este total diferit fata procesoarele folosite pe segmentul mobile de catre intel.

Uite mai jos o idee de inceput .

Attached Files


Edited by cods, 21 October 2006 - 18:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate