Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

cum scap de purici

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Award, on Jul 21 2008, 21:11, said:

situatie asemanatoare , am folosit : frontline pt 2 caini + 1 bucata pisica , regent la fiecare 2 zile + aspirat la fiecare 2 zile (timp de 2 saptamani )cu aspirator cu filtru de apa am spalat tot ce se putea spala la 90 de grade , eu stau la casa si a trebuit sa dau efectiv toata proprietatea sa fiu sigur ca scap de ei . Rezultat : am scapat de puricii din curte si din casa .


God, câtă bataie de cap! Eu am luat mai demult purici de la cai, am dat cu Regent (nu prea diluat) și am scăpat instant.

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,977
  • Înscris: 03.12.2005
Regent, Fendona, sau ambele... dozele si modul de administrare sunt pe ambalaj.

#21
cojjo20cm

cojjo20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 17.06.2008

 rvic77, on Oct 10 2006, 15:10, said:

Speli in ordine : pisica, asternutul, pe tine. Dupa care daca pisica pleaca din casa o dai cu ceva antipurici de exemplu Frontline. Noi cand am luat pisica am bagat-o repede la apa :D  si am evitat orice neplaceri.
tare...serios ...asa te vreau!!!:*

#22
alxag2004

alxag2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.01.2007

 Bebeluska, on Jul 21 2008, 21:26, said:

God, câtă bataie de cap! Eu am luat mai demult purici de la cai, am dat cu Regent (nu prea diluat) și am scăpat instant.



caii nu au purici !!!


niciodata ! nu suporta mirosul de cal!

#23
danybossu

danybossu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.06.2008
am gasit regent , .la farmiciile veterniare spun ca nu o sa se mai fabrice nu stiu din ce motive pe cutie nu scrie ca e de purici ci de gandaci de colorado dar e universal si scria ca trebuie diluat la 20 L de apa eu a facut la 2,5 sper sa scap de ei sa vad rezultatul.
Multumesc tuturor ptr ajutor

Edited by danybossu, 26 July 2008 - 13:48.


#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai regentul e insecticid agricol. daca nu ma insel are aceeasi substanta activa ca si frontline. prudusul romanesc echivalentul frontline-lui se numeste parakill si e foarte bun pentru pisici si caini. am cumparat de curand de la auchan un insecticid K300. e facut in israel. e foarte bun!

#25
cipriyan

cipriyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 23.07.2007
cheama-le pe tzoampele alea de la S.O.S. salvati-mi casa.iti fac niste analize si apoi mai vezi tu.

#26
Rentzo2000

Rentzo2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.04.2009
K 9000 - e bun

#27
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Ai grija,ca mai nou Frontline-ul pentru pisici nu mai are "valabilitate"6 luni,ci doar 2 luni.Cred ca si cel pentru caini este cu "putere injumatatita"
Poti scapa de purici si cu un amarat de spray de 7 ron,gen Maltox,Killtox.
Daca stai la curte,trebuie totul stropit cu Regent sau alte solutii de genul asta.


Alxag2004-ai dreptate,caii sunt singurele animale care nu "au"purici.Din epidemia de ciuma din secolul XIV,doar caii nu au patit nimic.

#28
mihai1621

mihai1621

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2009
Puricii sunt niste mici vietati tampite.....Mi-am comandat recent o carte despre insecte . Acolo scria ca daca vrei sa scapi de purici trebuie sa dai cu o solutie prin toata casa , dar nu pe animale , si pe bune , chiar a mers , ca inainte eram plin de purici . Solutia se prepara asa: intr-un litru de apa sa adauga 100 ml de petrol ( daca nu ai poti sa folosesti ela-de dat pe parchet-); 3 lamai stoarse ; un pachet de bicarbonat de sodiu ( alimentar ) si , in final , o lingura de otet . Poti sa adaugi si ceva frumos mirositor , vreun parfum ... Sper ca va va iesi :) :thumbup:

Attached Files

  • Attached File  216.jpg   17.52K   71 downloads


#29
dennis67

dennis67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 17.08.2007

 mihai1621, on 4th July 2009, 11:10, said:

Puricii sunt niste mici vietati tampite.....Mi-am comandat recent o carte despre insecte . Acolo scria ca daca vrei sa scapi de purici trebuie sa dai cu o solutie prin toata casa , dar nu pe animale , si pe bune , chiar a mers , ca inainte eram plin de purici . Solutia se prepara asa: intr-un litru de apa sa adauga 100 ml de petrol ( daca nu ai poti sa folosesti ela-de dat pe parchet-); 3 lamai stoarse ; un pachet de bicarbonat de sodiu ( alimentar ) si , in final , o lingura de otet . Poti sa adaugi si ceva frumos mirositor , vreun parfum ... Sper ca va va iesi :) :thumbup:

Ce-ai preparat acolo????? Cokteil MOLOTOV !!!!!Vezi sa nu arunci in aer casa !!! :console:

#30
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008
Reinviu un topic mai vechi

Cum scap si eu de purici?
Am gasit 2 in asternut si i-am omorat, m-am trezit si cu cateva piscaturi. Banuiesc ca nu sunt doar 2...asa ca pana nu dau cu ceva o soluytie nu stau linistit.
Animale de companie nu detin, nu am avut vizitatori cu animale de companie, ma spal zilnic, aspir saptamanal casa, e posibil sa fii luat purici de la vreun musafir sau pur si simplu in aglomeratie de la vreun magazin/strada/autobuz?

Regent am inteles ca nu se mai fabrica
Recomandati-mi va rog o solutie puternica, sa fie eficienta dar totusi sa se poate locui.
Stau la bloc.
Multumesc.

Edited by Radu18-, 08 November 2009 - 22:53.


#31
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 Radu18-, on 8th November 2009, 22:48, said:

Reinviu un topic mai vechi

Cum scap si eu de purici?
Am gasit 2 in asternut si i-am omorat, m-am trezit si cu cateva piscaturi. Banuiesc ca nu sunt doar 2...asa ca pana nu dau cu ceva o soluytie nu stau linistit.
Animale de companie nu detin, nu am avut vizitatori cu animale de companie, ma spal zilnic, aspir saptamanal casa, e posibil sa fii luat purici de la vreun musafir sau pur si simplu in aglomeratie de la vreun magazin/strada/autobuz?

Regent am inteles ca nu se mai fabrica
Recomandati-mi va rog o solutie puternica, sa fie eficienta dar totusi sa se poate locui.
Stau la bloc.
Multumesc.
Cere-i farmacistei Regent,ea iti va da altceva dar la fel de bun.

#32
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
poarta o zgarda anti-purici!

#33
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 Radu18-, on 8th November 2009, 22:48, said:

Banuiesc ca nu sunt doar 2...
:lol: S-au inmultit deja?On:du-te la o farmacie veterinara,se gasesc o multime de solutii/prafuri contra puricilor.

#34
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
Diclor-Difenil-Tricloretan

#35
lucy56

lucy56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 30.01.2012
i-mi poate spune si mie ce produse noi si eficiente stiti? am la tzara o gramada de purici  prin casa credca de la caini si pisici  si nu stiu cum sa mai scap de ei .am folosit mai multe spray-uri dilutii in apa dar ....nimic .astept recomandari . multumesc anticipat.

#36
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 lucy56, on 10 septembrie 2013 - 23:03, said:

i-mi poate spune si mie ce produse noi si eficiente stiti? am la tzara o gramada de purici  prin casa credca de la caini si pisici  si nu stiu cum sa mai scap de ei .am folosit mai multe spray-uri dilutii in apa dar ....nimic .astept recomandari . multumesc anticipat.
Zgarda de purici trebuie sa ti-o pui la gat ca sa scapi de purici. Degeaba o tii pe masa sau in sertar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate