Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Telesport în pachetul de bază R.C.S.!

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View PostZygoth, on Sep 18 2007, 14:33, said:

Unde ati auzit frate de asta? Sursa?

View Postmegafanro, on Apr 26 2007, 00:57, said:

                                 Fotbalul din Liga I se muta de la Telesport la Eurosport.                              


Scandalul legat de drepturile de televizare ar putea izbucni din nou. Compania Telesport, care detine drepturile de televizare in prima liga la fotbal, urmeaza sa fie cumparata de Eurosport.
„In business trebuie sa evoluezi si sa vinzi la pretul potrivit, la momentul oportun“, ne-a spus patronul Telesport, Horatiu Nicolau.

  • Microbistii ar putea urmari patru meciuri de fotbal din Liga I, incepând din sezonul competitional viitor, la un alt post de televiziune. Conform directorului general al Telesport, Horatiu Nicolau, firma care detine drepturile de televizare in prima divizie urmeaza sa fie vânduta. Din surse neoficiale, cumparator va fi compania Eurosport.
Horatiu Nicolau confirma negocierile de vanzare.
  • Varianta vanzarii companiei Telesport, vehiculata imediat dupa semnarea contractului dintre Horatiu Nicolau si cei de la Kanal D, a revenit in actualitate. Conform unor surse neoficiale, discutiile dintre Eurosport si Telesport sunt foarte avansate, in aceste zile putandu-se perfecta tranzactia. „Nu sunt disperat sa vand si in nici un caz azi. Telesport este o companie stabila, care are contracte nu numai cu Liga I din Romania, ci si cu alte competitii importante de genul Cupei U.E.F.A., Cupei Davis sau Premier League”, ne-a declarat Horatiu Nicolau, dupa care a evitat un raspuns direct despre viitorul patron al Telesport: „Eu as vrea sa iau 30 de milioane de euro, dar nu stiu daca si valoreaza atat. Ca sa va dau un exemplu concret, daca ai o masina care acum valoreaza 5 lei, iar la anul 4 lei, nu e normal sa o vinzi acum. Adica sa vinzi la pretul potrivit, la momentul oportun. In business trebuie sa cresti, sa evoluezi, nu sa stai pe loc. Recunosc, sunt in discutii cu cineva puternic, dar nu am cunostinta sa fie vorba de Eurosport”.
Sursa: http://www.gardianul...ort-s93646.html
:rolleyes:

Edited by megafanro, 18 September 2007 - 17:56.


#92
alexnarcosis

alexnarcosis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 23.03.2005
nu cred ca e eurosport

pai eurosport e pe piata romaneasca..ce interes are sa mai cumpere un canal?
adica eurosport ..eurosport 2..si acum noul : eurosport 3??
nu cred.

mai plauzibil mi se pare sa-si bage coada de motan..nenea voiculexu de la antena 6.
ca el nu are program de sport..cum are nenea Szarbu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate