Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Se castiga bani din Soft Free?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
Ma tot bate la cap sa fac rost de bani, dar vreau sa ma bazez pe software.
PHP nu-mi prea place, la webdesign nu-s prea bun, overall nu-mi prea place sa fac site-uri, RAC mi se pare de multe ori prostie, faci programe pe care le-ai putea vinde tu la bucata cu pretul care il faci.

Sa fac si sa vand trebuie sa trec pe la ORDA si n-am 18 ani, asta nu ar fi o prb, dar trebuie sa platesc taxe (aici imi ziceti voi)?

, dar la urma urmei bani din aplicatii free se castiga?

Sa zicem ca iese ceva din donatii daca ai calitate si daca ai multe downloaduri- din publicitate pe pagina producatorului, in rest alte metode stiti? astea mi se par nu prea profitabile...sau doar daca ai norocul sa scoti ceva care sa atraga si sa se raspandeasca rapid cu tot cu promovarea.


Mersi

#2
ener

ener

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.05.2005
multi bani in software se castiga din suport. de ex un soft contabil, baze de date s.a.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca te referi la soft free, adica soft moca mai bine treci la php chiar si daca nu ar fi free tot ai avea pierderi din cauza piratilor. Daca ai o idee buna de realizare a unui soft nou ai avea ceva sanse sa castigi ceva.

#4
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
Faci ceva freeware pe care continui sa-l dezvolti (desigur, doar daca are success.. cat de cat), iar cand o sa crezi ca o sa merite faci si o versiune "Enterprise" ("Professional" sau orice alt nume de asta care suna important) pe bani :D

Oricum, daca n-ai nici macar 18 ani, mai bine uita de bani vreo 2 ani si lucreaza pentru a capata experienta ;) (aceasta va valora mai multi bani mai tarziu decat eventuale castiguri acum)

Edited by Garfield, 09 October 2006 - 17:50.


#5
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai daca softul e ceva bun si calitativ peste ce e pe piata, ai toate sansele sa castigi bani

#6
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Intra pe rentacoder si alte site-uri de gen. Incearca acolo sa castigi bani. In plus probabil vei castiga multa experienta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate