Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

COSMOROM - Which way?!

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
SMS primit azi de la Cosmorom:

Quote

Avem placerea sa va anuntam lansarea unor noi aplicatii in cadrul serviciului COSMOWAP
"Loto, Program TV, Cinema, teatru"


#56
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
"Blocarea telefonului
- Telefonul in banda duala din pachetul COSMO poate fi folosit in primele sase luni doar cu cartela SIM COSMO.
- Dupa aceasta perioada, telefonul poate fi folosit si cu alta cartela SIM.
- Pentru acest lucru, Serviciul de Relatii cu Clientii COSMO va va furniza codul de deblocare, care trebuie introdus la prima utilizare a celeilalte cartele SIM".

Informatia apare CLAR pe site-ul Cosmorom, dar numai pentru pachetul preplatit COSMO (telefon+SIM Cosmo)
http://www.cosmorom..../cosmopack.html

Pentru abonamente, nu se specifica nimic... nici macar acea taxa de 10 dolari.

#57
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Cum naiba se face ca Cosmorom, o companie pe moarte, mai lanseaza înca oferte promotionale, si noi fitze pe Cosmowap ?

#58
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Eu nu stiu ce aveti voi cu acest Cosmorom!
Eu unul sunt multumit de ei.Iti ofera wap gratuit 30 secunde,timp berechet sa-ti rezolvi problema.Au taxare la secunda dupa 15/20 secunde.Au valabilitate mare la cartela,iti da si super bonus la incarcare,cum nu o mai face nimeni.Iar wap-ul de la ei,daca a incercat cineva,nu pune nici o restrictie cand te legi la calculator si intri pe internet,daca facem o comparatie cu wap-ul de la Orange unde nu poti sa intri nici macar pe WAP cu browser de wap.Este si o companie care a aparut dupa ce piata comunicatiilor mobile era deja stabilita.

#59
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by bogdan1978buc
Eu nu stiu ce aveti voi cu acest Cosmorom! Eu unul sunt multumit de ei.


Spune-mi te rog cum se aude vocea! Acolo e beleaua la ceilalti operatori de telefonie mobila si acesta ar fi argumentul hotaritor pentru mine. Vreau sunet de calitate in Bucuresti (Cosmorom-Cosmorom si Cosmorom-RomTelecom; pe alte directii, in functie de posibilitati).

#60
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

Quote

Iar wap-ul de la ei,daca a incercat cineva,nu pune nici o restrictie cand te legi la calculator si intri pe internet,daca facem o comparatie cu wap-ul de la Orange unde nu poti sa intri nici macar pe WAP cu browser de wap




se poate !

#61
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru Allex, citeste Impresii COSMOROM .

Am vorbit si ieri putin, se aude la fel de bine, outstanding!
Ce bine ca n-au bani sa bage codari si alte kkt-uri.

Greets,
Speedo

#62
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Multumesc mult, Speedo!

Am citit thread-ul si alte posturi on topic, am achizitionat un SIM Cosmorom si sunt in sfirsit fericit ca am regasit calitatea vocii pe GSM! Cosmorom e un vis si sa speram ca asa va ramine. Dai un ban, dar chiar merita! :)

Am vrut calitate pentru voce STRICT in Bucuresti si in marile orase si se pare ca numai Cosmorom imi poate oferi asa ceva.

P.S.: Serviciul Clienti Cosmorom e destul de performant, fata de ce m-am asteptat initial, citind posturile unora.

#63
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
S-a reinnoit oferta de terminale gsm la Cosmorom. Vezi site-ul lor (www.cosmorom.com). ce ziceti?

#64
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

Quote

Originally posted by Allex
Multumesc mult, Speedo!

Am citit thread-ul si alte posturi on topic, am achizitionat un SIM Cosmorom si sunt in sfirsit fericit ca am regasit calitatea vocii pe GSM! Cosmorom e un vis si sa speram ca asa va ramine. Dai un ban, dar chiar merita! :)

Am vrut calitate pentru voce STRICT in Bucuresti si in marile orase si se pare ca numai Cosmorom imi poate oferi asa ceva.

P.S.: Serviciul Clienti Cosmorom e destul de performant, fata de ce m-am asteptat initial, citind posturile unora.
100% agree !!! Sint abonat Cosmorom de 3 ani !!! Calitatea convorbirilor e intradevar mult peste Connex (am si aici abonament de 2 ani) sau Orange !!!
E intradevar adevarat ca unde au acoperire merge cel mai bine, DAR intrebarea mea este:
De ce in orice "subsoluri" (pasaje subterane, puburi underground, etc) unde Connex si mai ales Orange au semnal, Cosmorom nu are deloc ??  :confused:
Chestia asta e valabila intr-un oras ca Alba Iulia unde Cosmorom acopera perfect tot orasul si imprejurimile cu exceptia "locurilor de sub nivelul solului" :-(

#65
cdarau

cdarau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 10.08.2003
Exista mai multe oferte de cumparare a Cosmorom


Mai multi operatori cunoscuti de telecomunicatii sunt interesati sa achizitioneze divizia de telefonie mobila a RomTelecom, Cosmorom, a declarat, ieri, ministrul Comunicatiilor si Tehnologiei Informatiei, Dan Nica. "In acest moment, exista mai multe oferte de cumparare a Cosmorom si va garantez ca este vorba de operatori de care ati auzit", a afirmat Nica, fara a preciza insa daca partile interesate sunt companii straine sau locale. Pe de alta parte, ministrul Comunicatiilor a anuntat ca Adunarea Generala a Actionarilor RomTelecom - in cadrul careia ar fi trebuit sa se ia o decizie in privinta viitorului Cosmorom si care ar fi trebuit sa aiba loc ieri - a fost amanata la solicitarea actionarilor greci. "Am primit o solicitare de amanare pana in preajma Craciunului, iar in acest moment analizam daca aceasta cerere este legala";, a mai spus Nica. De asemenea, el a aratat ca nu a primit pana in prezent raportul care urma sa fie realizat de Deutsche Bank privind situatia Cosmorom si care ar trebui analizat de actionarii RomTelecom pentru a lua o hotarare. Studiul ar fi trebuit finalizat, conform unor declaratii anterioare ale ministrului Comunicatiilor, in cursul lunii septembrie, adunarea actionarilor fiind amanata in mai multe randuri in acest interval. In trimestrul al treilea al acestui an, veniturile operationale ale Cosmorom au insumat 2,3 milioane euro, in vreme ce pierderile sale s-au ridicat la 7,4 milioane de euro. In plus, operatorul de telefonie mobila datoreaza principalului sau furnizor de echipamente - compania greaca Intracom - peste 100 de milioane de dolari, la care se adauga dobanzi. Grupul elen OTE a devenit actionarul majoritar al RomTelecom la sfarsitul lunii ianuarie a acestui an, controland in prezent 54 la suta din actiunile operatorului de telecomunicatii.

(Curierul national)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate